Place zabaw czeka rewolucja?

Place zabaw czeka rewolucja?

W tym roku władze gminy Wołomin zabrały się za remont i doposażenie placów zabaw na poważnie. Gminne place będą też ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. O inwestycjach dla najmłodszych mieszkańców z wiceburmistrz Wołomina Edytą Zbieć rozmawia Julita Mazur.

Ile dokładnie pieniędzy pochłonęły w tym roku remonty placów zabaw?

– W maju 2015 r. miasto ogłosiło przetarg na dostawę oraz montaż urządzeń zabawowych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Doposażenie placów zabaw”. Wykonawca rozpoczął prace jeszcze w czerwcu, a zakończyły się one na początku lipca. Koszt tego zadania to blisko 146 tysięcy złotych. Porównując, na remont placów zabaw w latach ubiegłych przeznaczono: w 2013 r. kwotę w wysokości 18 tys. zł, a w 2014 r. kwotę w wysokości ponad 38 tys. zł.

Drobne naprawy, niewymagające poważnej ingerencji w konstrukcje, jak np. wymiana siedzisk w huśtawkach, naprawa mocowań i łańcuchów czy dokręcanie poluzowanych śrub, były dokonywane na bieżąco przez pracowników grupy remontowej MZDiZ. Jednak na prace konserwacyjne i remontowe zawierane były umowy z podmiotami zewnętrznymi. W roku bieżącym remonty na gminnych placach zabaw wykonywane były przez firmę „Eko-Centrum Sylwia Cichacka” z Radzymina. Wartość zawartej w kwietniu umowy opiewa na kwotę 24 415,50 zł. Ale to nie wszystko. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(4) Comments

 1. Mirka

  Pomysł z nowymi placami zabaw b. udany. Szkoda, że rodzice siedzący na ławkach i nudzący sie pilnowaniem dzieci nie zwracaja uwagi jak dzieci wylewaja napoje na zjeżdzalnie i rzucaja puszki po napojach pod ta sama zjeżdzalnie. Mimo, że obok ławek są kosze na śmieci.

 2. tomasz

  Plac przy Reja jest super w porownaniu do wczesniejszego w jego ostatniej fazie rozkladu. Z uwagi na brak czasu odwiedzamy go glownie w niedziele po kosciele. Moja uwaga dot nieoproznianych w weekend koszy ns smieci. W niedziele wyglada to slabo, przepelnione kosze, smieci wokol na trawniku.

 3. Inna polityka jest mozliwa

  Z Deklaracji Programowej Partii Razem: 8.5. Zapewnimy miejsca w przedszkolach i żłobkach dla wszystkich dzieci, które tego potrzebują. W wybranych placówkach zapewnimy opiekę popołudniową i weekendową. Razem możemy więcej!

 4. Mieszkanka

  Mirka. Masz co narzekac. U Nas w ogole w Gorkach Mironowskich nie ma placu zabaw i dzieci zeby sie pobawic musza jechac z rodzicami 3km co dla mnie jest smiechem na sali. Doposazaja place zabaw pff zrobcie droga wladzo place zabaw tam gdzie ich nie ma...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>