Rotmistrz rekonstruktorem

Rotmistrz rekonstruktorem

Nie tak dawno o „dziwnych” poczynaniach rotmistrza Andrzeja Michalika było głośno nie tylko na terenie powiatu. Jedna popularnych stacji telewizyjnych poświęciła „naszemu bohaterowi” 20-minutowy film, a redakcja WP, blisko kolumnę tekstu. Po jego opublikowaniu rotmistrz publicznie odgrażał się, że odda sprawę do sądu. Mijały dni, tygodnie i miesiące i nijak nie widać było sądowo – obronnych działań, najbardziej znanego „powiatowego ułana”.

Jak się okazuje, jego inwencja skierowana była na całkowicie inne tory, o czym dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu. Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich, którym od lat kieruje Michalik, będzie organizatorem inscenizacji tegorocznych obchodów Bitwy warszawskiej w Ossowie. W zasadzie cała procedura organizacji tego typu imprez odbyła się zgodnie praktyką i obowiązującymi przepisami, ale jakiś niesmak pozostaje…

– 24 marca br. powiat wołomiński ogłosił konkurs ofert dla organizacji pozarządowych w zakresie realizacji zadania na niestandardowe działania, mające na celu upamiętnienie świąt narodowych i postaci historycznych, związanych z powiatem wołomińskim, ale nikt z przystępujących do konkursu nie był zainteresowany samą organizacją uroczystości w Ossowie. Wobec braku ofert na przeprowadzenie inscenizacji Bitwy Warszawskiej 1920 podczas uroczystości 15 sierpnia pojawił się pewien problem – mówi pracownik wydziału edukacji, kultury, promocji i sportu Starostwa Powiatowego w Wołominie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(3) Comments

  1. Marian

    Możemy skończyć z tym "rotmistrzem"? Pan Andrzej chyba nie ma takiego stopnia wojskowego...

  2. andrzej

    Miejscowi ułani od samego początku 1999 r. byli pomysłodawcami i wykonawcami inscenizacji Bitwy Warszawskiej w Ossowie i niech tak pozostanie. Z roku na rok robili to coraz bardziej profesjonalnie i bardzo dobrze. O Panu Michaliku można powiedzieć dużo ale jest to człowiek do tych spraw najlepszy. Były tzw. kwasy ale myślę ze Pan Andrzej wyciągnął z tego odpowiednie wnioski robiąc publiczne mea culpa, mea culpa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>