Skrzyżowanie wyniesione jeszcze w tym roku!

Skrzyżowanie wyniesione jeszcze w tym roku!

Ubiegłotygodniowy artykuł Wieści, opisujący kolejną w tym miesiącu kolizję na skrzyżowaniu ulic Lipińska i Mickiewicza w Wołominie oraz bezskuteczną walkę mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, w końcu doczekał się szczęśliwego finału. Jak poinformowało nas Starostwo, zabezpieczono środki na budowę wyniesienia w tym miejscu. Początek prac – III kwartał tego roku.

Choć kłopotliwa krzyżówka spędza sen z powiek okolicznym mieszkańcom już od wielu lat, zarządcy obu dróg: miasto i powiat wciąż przerzucali się odpowiedzialnością za poprawę bezpieczeństwa. W ciągu kilku ostatnich lat przeniesiono co prawda znak STOP w bardziej widoczne miejsce i domalowano znaki poziome, ale do wypadków wciąż dochodziło.

„Dlaczego gmina i powiat nie mogą się porozumieć w sprawie wyniesienia tego skrzyżowania i poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu?” – takie pytanie wysłaliśmy obu instytucjom w miniony wtorek. Oto odpowiedzi, na które chyba wszyscy oczekiwaliśmy: (…)

Więcej na łamach Wieści.

(13) Comments

 1. czytelnik

  Decyzja oczekiwana od lat. Podziękowanie dla samorządowców i pani burmistrz Radwan za szybką reakcję. Jestem pewien że ta decyzja uratuje kilka istnień ludzkich. Ps. podejmowanie decyzji w obliczu obiektywu kamery moim zdanie b. niestosowne. Jak robota zostanie wykonana sami mieszkańcy to docenią i zapamiętają , nie potrzeba aparatów i paparazzi wołomińskich.

 2. Anna

  Są flesze, foty, sukces pełen :) Ale czy to "wrzutka" grubymi nićmi szyta ? ... jest problem (choć bezpieczeństwo ważne to jasne i dobrze, że będzie poprawione ) na jedynce i już go rozwiązano w trzy dni w sezonie urlopowym. cóż za szybkość ;) warto dodać, że takich skrzyżowań wyniesionych jest już trochę w Wołominie więc żaden to ajwaj i niezwykłość :) na bezrybiu bezczynności dzisiejszej ekipy i taki rak ryba :) dobrze, że choć ciut jest dla mieszkańców

 3. a r t u r r o s

  Działania były: "W ciągu kilku ostatnich lat przeniesiono co prawda znak STOP w bardziej widoczne miejsce i domalowano znaki poziome, ale do wypadków wciąż dochodziło." Jestem malkontentem zwłaszcza jesli o bezmyślnej kulturze jazdy chociażby ulicą Lipińską mowa. Wiadomo, że obowiązującym stylem jest sobiepaństwo we furze a nie przestrzeganie znaków, które by wolność ograniczały. Po coś przecież te znaki ktoś ustawił. Podwyższenie nawierzchni poskutkuje znacznie dotkliwiej, ale skoro inaczej się nie da to całkiem rozsądna inwestycja.

 4. mark

  W wawie takie krzyżówki to niemal norma- od lat. Musisz zwolnić - musisz uważać. Szkoda że sami na to nie wpadli - tylko musiałem palcem pokazać jak to sie robi. Pozostaje pytanie- jak oni napiszą przetarg o wykonanie. Aż sie boje.

 5. Marcin

  w wawie jak w wawie, daleko szukać nie trzeba, w wwl na tej samej lipińskiej są takie dwa wyniesione skrzyżóowania , chyba w ubiegłym roku wybudowane

 6. Mariusz Florkiewicz

  Przed chwilą widziałem jak jeden debil przejechał przez skrzyżowanie Koscielna-Sikorskiego jakieś 80 na godzinę - jechał Kościelną, nie zatrzymał się na Stopie i przejechał przez wzniesienie. Na szczęście tym razem bez tragedii. Minutę wcześniej jechał tamtędy radiowóz, więc mu się upieklo. Także takie wzniesienia nic nie dają, skoro mieszkańcy mają problem z myśleniem.

 7. poinformowany

  Drodzy Państwo decyzja o budowie wyniesionego zapadła już w zeszłym roku , Jagodziński dobrze o tym wiedział środki były zabezpieczone przez poprzednie władze. Tylko nieudolność obecnych i ignorancja powoduje że biorą się do roboty jak nóż na gardle i mieszkańcy wkurzeni .

 8. Ernie

  A ja proponuje nauczyć się jeździć, skoro na tak prostym i banalnym skrzyżowaniu dochodzi do kolizji, tzn, że taki kierowca nie powinien wyjeżdżać na drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>