Ossów: Nowe popiersia w Dolinie Smoleńskiej

Ossów: Nowe popiersia w Dolinie Smoleńskiej

Jednym z punktów sobotnich uroczystości Cudu nad Wisłą w Ossowie było odsłonięcie i poświęcenie kolejnych dwóch popiersi w Panteonie Bohaterów. Obok pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bp. Tadeusza Płoskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, gen. Franciszka Gągora, gen. Wojciecha Lubińskiego, marszałka Macieja Płażyńskiego, bp. Mirona Chodakowskiego, gen. Andrzeja Błasika, Anny Walentynowicz i Janusza Kurtyki zamontowano popiersie gen. Bronisława Kwiatkowskiego – Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych RP oraz Stefana Melaka – prezesa Komitetu Katyńskiego.

Wśród gości, przybyłych na uroczystość znalazły się rodziny obu ofiar katastrofy smoleńskiej, duchowieństwo, przedstawiciele szkoły, której patronem jest gen. Bronisław Kwiatkowski, parlamentarzyści PiS, kandydaci na parlamentarzystów czy satyryk Jan Pietrzak.

– Żeby zachować życie trzeba je stracić. Oni stracili życie będąc w służbie Ojczyzny, aby pamięć o nich trwała wiecznie – rozpoczął uroczystość ks. prałat Jan Andrzejewski. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(35) Comments

  1. xyz

   Z tymi brawami to bym się powstrzymał, bo w przeszłości na pomnik to trzeba było zasłużyć, a dziś stawiają pomniki gdzie popadnie i komu popadnie.

 1. Szczęśliwy mieszkaniec wolnej od PiS ziemi wołomińskiej

  Bohaterowie 1920 roku znowu się w grobie przewracaja, że na Ich cmentarzu w miejscu "świętym" odbywa się od kilku lat pisowski spektakl polityczny z popiersami ofiar katastrofy lotniczej...... jak mówił zacny duchowny "To się nie godzi !!!!!!" .. to cmentarz Bohaterów, którzy 95 lat temu oddali życie za wolną Polskę, a nie miejsce do manifestowania politycznego smoleńskiego absurdu w wykonaniu PiS ... Nie godzi się by 15 sierpnia Bohaterowie 1920 roku musieli czekać na to jak PiSowskie towarzystwo robi sobie igrzyska na cmentarzu... kołtuństwo.......

  1. Edward

   Piszecie ,,oddali życie za wolną Polskę'',tylko dla kogo była ona wolna ?spytajcie tych co pamiętają czasy przedwojenne.W Wyszkowie w 1920 był szpital polowy i Rosyjscy wojskowi lekarze leczyli bezpłatnie Polaków a po odejściu Rosjan polscy lekarz byli bezlitośni nie miałeś pieniędzy to zdychałeś

 2. uważny

  Zastanawiam się dlaczego w tym roku nie było protestu ze strony obecnych popleczników burmistrz Radwan , Panów Zelezika i Górskiego i innych, którzy bojkotowali uroczystości Ossowskie za czasów burmistrza Madziara, ze względu na odsłaniane popiersia w dolinie smoleńskiej, zarzucając upolitycznianie uroczystości dziś będąc blisko żłoba już jest OK.

 3. Marian M.

  Ela i Szczęśliwy mieszkańcu. Budowa Panteonu w Ossowie w Dolinie Dębów Smoleńskich , to nie dzieło PiS . Działacze PiS z Wołomina jak czytałem w jednej z gazet a i podczas odsłaniania to mówiono przez cztery lata utrudniali budowę tych popiersi. Madziar, Uściński czy Sasin nie mogli znieść że to dzieło robi Walczak z grupką kilku ludzi z Wołomina i okolic. PiS z Wołomina po prostu bojkotował budowę Panteonu nie wspomagając go w żaden sposób. Tylko pojedyńcze osoby z PiS pomagały anonimowo by nie narazić się Madziarowi czy Uścińskiemu. Spytajcie się czy ci wspomniani panowie czymkolwiek pomogli panu Walczakowi i jego grupie . Niczym i nigdy. Oto prawda o udziale PiS-u w budowie Panteonu. Jedno co zawsze ci pseudo patrioci robią to są pierwszymi w obiektywach aparatów i kamer, to im najlepiej wychodzi.

 4. Mariusz Florkiewicz

  Narzekają na mogiłę żołnierzy radzieckich i brak stosownego pomnika upamiętniającego zwycięstwo polskich żołnierzy w 1920 r., ale zamiast go postawić, to stawiają popiersia ofiar katastrofy smoleńskiej... Cytując elę - "Brawo PIS tak trzeba to tworzy się historia dla naszych dzieci i wnuków" ;-) Krzyczą o budowie muzeum w Ossowie za grube miliony, do którego trzeba będzie dojeżdżać drogą o jakości gorszej, niż te budowane 100 lat temu... ;-) No cóż... Wołomin ;-)

 5. abc

  No to Florkiewicz działaj buduj tą drogę rób coś a nie tylko komentujesz po to cię wybrali a ty podobno tu nie mieszkasz

  1. Mariusz Florkiewicz

   Kto mnie wybrał? 20 osób? Nikt mnie nie wybrał i nie pełnię w Wołominie żadnej funkcji! Przez 10 lat jako kandydat na radnego tłumaczyłem mieszkańcom, że dla Wołomina najważniejszy jest rozwój i mówiłem o sposobach na jego osiągnięcie, a ludzie i tak głosowali i głosują na jedynie słuszną partię pomimo tego, że radni tej partii niczym się dla Wołomina nie wykazali i nie zrobili! A ja mam jeszcze drogę budować? No ręce opadają... Jedno mogę powiedzieć z całą pewnością - Wołomin daje mi dużo powodów do radości ;-)

   1. kapitan

    20 osób zagłosowało, a ego jakby pół miasta Ręce opadaja patrząc na te góry lukru, gdy Florkiewicz pisze o sobie samym dramat

   2. Mariusz Florkiewicz

    Dramatem jest to, że ludzie młodzi i inteligentni z Wołomina uciekają... A starsze pokolenie trudno mi było przekonać do zmian, bo oni już nie potrzebują rozwoju Wołomina ani nowych miejsc pracy. Stąd tylko 20 głosów na mnie. Ciekawy jestem, ile będę miał na Grochowie.

   3. kapitan

    propozycja taka dla niedoszłego radnego lansować należy się na Grochowie ;) http://grochow.lokalnie24.info/

   4. Mariusz Florkiewicz

    Zgadzam się, ale to działania i wypowiedzi wołomińskich radnych poprawiają mi humor ;-) A tego na forach grochowskich nie ma, bo tam ludzie głosują na poważnych kandydatów. Stąd moja obecność tutaj.

 6. Stefan

  Nie ma co narzekać. Wołomin zawsze był z czegoś znany w całej Polsce. Kiedyś jako miejsce dogodne dla działalności zorganizowanej, obecnie jako regionalne zagłębie finansowe, w przyszłości... No właśnie... W której dziedzinie Wołomin zabłyśnie: sport, kultura, ekologia, handel? Czy ma ktoś jakieś przeczucia?

  1. Stefan

   Słyszałem,że w przedsiębiorstwie komunalnym jest nowy , drugi prezes, a może to właśnie p. Mariusz? Jeśli tak, to ma już dobry początek

   1. kapitan

    to Pan nie wie nic o Florkiewiczu Mariuszu? przeciez my, bywalcy tego forum wiemy o nim prawie wszystko, łącznie z dolegliwosciami :) facet robi zawrotną karierę w stolycy to prawie druga HGW, tylko skromość wrodzona nie pozwala mu sie ujawnić :))) tylko wiochmeni z Wołka się na nim kurka nie poznali

 7. inż. Mamoń

  Nie gadaj Pan tyle o sobie bo to nudne. Czemu Pan nie założy np. stowarzyszenia albo nie da jakiejś inicjatywy dla ludzi ? To było by coś. Tak chyba postępuje społecznik prawda ?

  1. Marek

   Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. w Wołominie Prezes Zarządu p. Rafał Wiatrak Wiceprezes Zarządu p. Adam Jaczewski Zmieniony ( 10.08.2015.)

   1. Marek

    i jeszcze tymczasem ... Zarządzenie Burmistrza Wołomina Elzbiety Radwan w sprawie odwołania Dyrektora Zespołu Szkół Nr 5 w Wołominie z zajmowanego stanowiska 19.09.2015

 8. Marek

  i jeszcze nowa nowość w Wołominie - Burmistrz Wołomina E Radwan ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej ....

 9. ek

  I co tyle ludzi się zwalnia na a to za tym idą pieniądze z naszych podatków to jest strategia Pani Radwan to ja dziękuje to tak ma byc

  1. Karolina

   Czyżby nowe dobrze opłacane "fuchy" stanowiska dla "swoich"? Czy już liczone w dziesiątkach - nikt nie wie bo jest cicho na ten temat - może ktoś dobry z wiedzą policzy? a mogą być setkach jak przegrają wybory - czy cały wołomin się zazieleni od "spadochroniarzy" ? i dlaczego jakoś cisza w mediach ? jak rysiek kogoś zatrudnił to od razu było wielkie halo i oburzenie a teraz ? i co tymi listami oburzonych za popiersia? dziś już jest super tak ?

 10. zbyszek

  a jak żeś myślał, jak to jest .... http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/skierniewice-24-letnia-narzeczona-lokalnego-szefa-psl-zostala-wiceprezesem-miejskiej-spolki-miala-miesieczny-staz-pracy,540269.html

 11. inż. Mamoń

  Tak sobie patrzę na rade nadzorczą. Z informacji z oficjalnej strony też można dostrzec ciekawe nazwiska.

 12. spook

  jak łatwo się można dowiedzieć ten Jaczewski pracował za E.Radwan w UM, przeszedł ze starostwa, z chyba najmniejszą ilością głosów dostał się rady powiatu w miejsce burmistrza Perkowskiego, z PiS, a chwilę później zostawił tych dzięki którym zaistniał i "przeszedł na stronę rządzących", teraz już wiadomo pewnie dlaczego ...więc kto to jest? i skąd się wziął ?

 13. Szczęśliwy mieszkaniec wolnej od PiS ziemi wołomińskiej

  to taka świecka tradycja tego forum 90% komentarzy nie na temat... ciekawe kiedy pan budowniczy pomników Ryszard Walczak z PiS ( każdego 10 -tego u boku prezesa na Krakowskim Przedmieściu odprawia egzorcyzmy, by dostać się na listę do sejmu) postawi pomink w Ossowie: wicemarszałka Szmajdzińskiego albo pani poseł SLD Szymanek - Deresz, Jarugi - Nowackiej ?

 14. kasienka

  Walczak zrobił sobie dochodowy interes z tych pomników i jakoś nikt nie chce tego skontrolować A do postawienia zostało jeszcze chyba z 80 i nie interesuje go komu tylko ile na tym ugryzie. Osobiście uważam to przedsięwzięcie za panteon obłudy pisowskiej.

 15. Marian M.

  Kasienka - bredzisz o dochodowym interesie, jak dałeś na to kasę to napisz ile i komu dałeś. Odpowiem Ci nie dałeś ani feniga to milcz. Panteon to społeczna sprawa kto chce wspomóc to pomaga kto nie to nie. Najbardziej szczekają ci którzy nic nie dali a ujadają. Co do pana Jaczewskiego . Mądry ruch władzy wołomińskiej. Koło radnych pana Mikulskiego w powiecie rośnie i na dziś liczy chyba 8 szabel. A to już licząca się siła.

 16. jk

  Mam taką alergię polityczną, że Ossow omijam szerokim łukiem w czasie obchodów "Cudu..." nie wiedziałem nawet, że powstają tam jakieś pomniki pisowskie. Ale moim skromnym zdaniem, nie godzi się w miejscu uświęconym krwią bohaterów stawiać pomniki uczestnikom wycieczki do smoleńska. Tak samo jak pochówek kartofla na wawelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>