„Ossów Park” ma zielone światło

„Ossów Park” ma zielone światło

Wszystko wskazuje na to, że budowa Centrum Handlowego przy ulicach Nadarzyńskiej, Orląt Lwowskich i Husarii w Kobyłce weszła w kolejny etap realizacji. W ubiegłym tygodniu inwestor wystartował z promocją projektu budowy kobyłkowskiej Galerii Handlowej, która otrzymała nazwę „Ossów Park”. Z najnowszych informacji wynika, że wielofunkcyjne centrum handlowe rozmieszczone zostanie na powierzchni 55 tys. mkw. Będzie tam 150 butików i punktów usługowych, hipermarket Auchan i rozbudowana strefa rozrywki z kinem i miejscem zabaw dla najmłodszych oraz częścią restauracyjną.

Centrum Handlowe zajmie budynek z otwartym parkingiem na poziomie 0 i galerią handlową na poziomie +1. Na parkingu zaplanowano miejsca dla 2,5 tysiąca samochodów. Projekt architektoniczny, który współtworzą pracownia Bose International Planning and Architecture i Egis Group, zakłada wpisanie bryły w otaczający krajobraz, co odzwierciedli elewacja budynku. Budynek galerii ma zostać wybudowany z najnowocześniejszych materiałów. Elewacja zostanie stworzona z elementów ceramicznych lub płyt kompozytowych. Budowa Galerii Handlowej ma przynieść wiele korzyści dla Kobyłki. Przekonuje o tym wiceburmistrz Kobyłki Piotr Grubek. – Jeśli chodzi o kwestie proceduralne, to inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę galerii, ale od decyzji wydanej przez starostę wołomińskiego wpłynęło odwołanie, które jest obecnie analizowane przez wojewodę. Są już wydane i prawomocne inne pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy (np. pozwolenie wodnoprawne). Cieszy fakt, że ten etap projektowy i uzyskiwania zezwoleń zmierza ku końcowi. Korzyści dla miasta Kobyłka i mieszkańców z tej inwestycji będą duże. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(4) Comments

 1. a r t u r r o s

  Skoro obecnie na Nadarzyńskiej nawet nie ma stabilnego pobocza, są pustkowia ( samochody nie mają jak się wyprzedzać , bo tylko po 1 pasie w każdą stronę ) to może i dobrze dla przyszłych klientów, że niezbyt przyjazna okolica się zmieni. Tyle, że różnych planów, wizualizacji to już sporo się naoglądałem.

 2. zbigniew

  Kolejna Galeria a PIMB likwidują, tak powinno być?Powiat Wołomiński handlem stoi, ale raczej to nie o takie inwestycje powinnniśmy zabiegać.

  1. SN

   PIMB to bardzo atrakcyjny teren pod działalność deweloperską. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Pewnie ktoś kogoś materialnie zainteresował i jest likwidacja.

 3. jasiu

  Fajne, bardzo fajnie dwie galerie handlowe z dwóch stron Wołomina na dwóch wjazdach, które i tak są zapchane. Bardzo dobry pomysł , zróbmy sobie mur obronny z galerii handlowych nikt ani nie wiedziec ani nie wyjedzie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>