Zielonka: Modernizacja Kolei wreszcie ruszyła

Zielonka: Modernizacja Kolei wreszcie ruszyła

- 20 sierpnia wydano decyzję o pozwoleniu na budowę odcinka od stacji Zielonka Bankowa do granicy z Kobyłką. Jest już pozwolenie na budowę odcinka w Kobyłce i budowę stacji Wołomin – poinformował na sesji wiceburmistrz Zielonki, dzieląc się z radnymi najnowszymi informacjami z placu budowy inwestycji pn. „Modernizacja Linii Kolejowej E 75 Rail Baltica Warszawa-Białystok-granica z Litwą, etap I, odcinek Warszawa Rembertów-Zielonka-Tłuszcz (Sadowne)”.

Jak informował Adam Kot, plac budowy został już przekazany wykonawcy, a pierwszym etapem modernizacji odcinka będzie przełożenie ruchu na drogę tymczasową na odcinku skrzyżowania torów z drogą 634 (od 1 września), w związku z rozpoczęciem budowy wiaduktu nad torami. Wszystkie przejazdy tymczasowe będą posiadały rogatki sterowane przez dróżnika. – Mamy też wstępne ustalenia co do komunikacji na skrzyżowaniu ul. Wolności i Abramskiego. Będzie tu tylko wymalowane rondo. Jest na to wstępna akceptacja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego – mówił wiceburmistrz, dodając z powagą: – Korzystając z okazji chciałbym tylko powiedzieć, byśmy wszyscy sobie uświadomili, że sytuacja po wprowadzeniu firmy na budowę w centralną Zielonkę i w rejony przejazdu przez drogę 634 będzie bardzo, bardzo trudna. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(2) Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>