Pilne!

Wspólny Bilet rusza w tym roku

Wspólny Bilet rusza w tym roku

Wszystko wskazuje na to, że już od 1 grudnia na linię wołomińską powróci Wspólny Bilet. Przedsięwzięcie będzie realizowane na mocy porozumienia ZTM z samorządami Wołomina, Kobyłki, Zielonki i Powiatu.

W ostatnim spotkaniu w ZTM uczestniczyli przedstawiciele gmin tzw. linii wołomińskiej oraz dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Wiesław Witek i wiceprezes Kolei Mazowieckich Sp. z o.o. Dariusz Grajda. Poinformowali włodarzy powiatu, że zarówno ZTM, jak i KM uzgodnili zasady współpracy w sprawie naszej linii i możliwe jest podpisanie długoletniej (najprawdopodobniej na 4 lata) umowy wprowadzającej tzw. Wspólny Bilet na linię wołomińską jeszcze w tym roku. Jak relacjonują burmistrzowie, dyr. Dariusz Grajda zapewnił także, że Koleje Mazowieckie obecnie inwestują w tabor i po przebudowie linii kolejowej na trasie wołomińskiej można spodziewać się zmian w jakości pociągów. Teraz samorządy Wołomina, Kobyłki i Zielonki oraz Starostwo pracują nad podziałem kosztów i zapisami umowy z ZTM. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(14) Comments

 1. mark

  po co nam ten bilet?! A nie lepiej kupić drutu kolczastego - i owinąć nim powiat ze 3 razy - żeby nikt sie nie wymknął a obce nie przylazły??? paranoja

 2. Rafał O.

  A tak doprawdy to dokąd ten bilet? Bo jedyne obecnie połączenie z Warszawą do to Wileńskiej? Pytam po raz n-ty kiedy PKP łaskawie powie o przywróceniu połączeniu ze Śródmieściem. Który to już rok bez połączenia i PKP to nie boli. Powiat Wołomiński to chyba najgorzej skomunikowana okolica stolicy. Żal

  1. Tichy

   Ze Środmieściem to połączenie przywrócą pewnie dopiero jak skończą remont... Dobrze byłoby jednak jakby Wspólny Bilet ruszył od 1 grudnia.

 3. mark

  Wspólny bilet ma sens - jak honorowany jest w alternatywnych środkach komunikacji. A co tu w Wołominie może być alternatywne? Stalko? Z Ożarowa moge dojechać do Wawy autobusem lub pociągiem z Legionowa - też. Z Otwocka - mam autobus, skm i pociąg KM To samo Pruszków. A co w Sulejówku? - Bo to kraniec świata za lasem? - NIE ! tam też mam Skm, KM i Ztm. I wtedy - to jest wspólny bilet: kupuje jeden - jade - czym chce. Dlaczego - miasto Wołomin - ponad 50 000 miasto (jeszcze ) - nie ma linii autobusowej ZTM skoro nawet Wiązowna ma a leży 28km od Pałacu kultury, jest mniejsza o 2/3 od Wołomina a Wolomin leży 4km bliżej od tej wsi??? Albo Bobrowiec - wiecie gdzie to jest? Czy Złotokłos - to ci daleko! Jak Wołomin ma być konkurencyjny dla firm, młodych, pracowników - jak już ma w plecy z komunikacją? Kto mądry tu zainwestuje i kto będzie chciał dojeżdżać? Idiota chyba - skoro może w powiecie obok. Może takie pytania zadajcie mózgowcom w urzędzie - no chyba działacie dla dobra mieszkańców i swoich czytelników, droga gazeto.

  1. Mariusz Florkiewicz

   Nawet do Młochowa dojeżdżają... Pierwszy raz słyszę o tej miejscowości :-) Wołomin ma szanse na skm dopiero po remoncie infrastruktury kolejowej. Niestety do tego czasu to będzie jedna wielka tragedia. Nie ma dnia, żeby nie było problemów z pociągiem. Jak już pisałem - podróż pociągiem z Wołomina do Warszawy potrafi trwać nawet 60 minut, a w praktyce nie ma zwrotów za bilet w przypadku opóźnień i mogą robić to, co chcą... Najgorsze, że nie wiadomo ile to wszystko jeszcze potrwa - równie dobrze kilka miesięcy, co i kilka lat.

  1. Janek

   Ząbki nie są wymienione, bo nie mogą za to płacić. Taniej jest z Ząbek kupić bilety miesięczne oddzielnie do PKP Warszawa Zacisze-Wilno i bilet I strefa ZTM niż bilet II strefa ZTM. ZTM nie może zgodzić się na I strefowy Wspólny Bilet dla od Ząbek, gdyż w analogicznej sytuacji znalazłaby się wtedy Zielonka i układanka od nowa itp. itd..

 4. tichy

  Generalnie w połączeniu z Warszawą zarówno drogowym jak i kolejowym rzecz rozbija się o remont infrastruktury, którą to ze wszystkich powiatówi podwarszawskich mamy najgorszą ...

 5. JARMUŁKA

  Jakoś nikt nir pisze jaka stacja relacji Warszawa - Ttłuszcz będzie ostatnia dla biletu czy jak uprzednio Zagościniec czy tylko Wołomin a może jeszcze inaczej.

 6. Oloto

  Bardzo bym chciał w to wierzyć ale jakoś szybciej uwierzę w moc wody święconej niż w to, że będzie ten bilet wspólny :<

 7. jan

  Wspólny bilet od 1 grudnia. Rady wszystkich gmin na trasie WB oraz powiat przyjeły stosowne uchwały (poza rzecz jasna Ząbkami). Umowa z ZTM zawarta do 2019 roku. Więc drogi @Oloto biegnij do kościoła po spory zapas wody święconej ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>