Nie poznasz Wołomina!

Nie poznasz Wołomina!

16 listopada w sali Urzędu Miejskiego w Wołominie przedstawiciel firmy „Grafton-Maciej Chmielewski” zaprezentował radnym koncepcję zagospodarowania terenów sąsiadujących z przebudowywaną linią kolejową (okolice stacji Wołomin, Wołomin-Słoneczna, Zagościniec) oraz plan przyszłej organizacji ruchu pieszego i kołowego. Jak wynika z projektów firmy, której gmina zleciła przeanalizowanie możliwości zagospodarowania terenów w centrum miasta, przebudowa torów całkowicie zmieni krajobraz Wołomina.

Poniedziałkowe spotkanie uwzględniało większość uwag i wniosków zgłoszonych na roboczym spotkaniu pod koniec października. Radnym zaprezentowano m.in. parametry czterech przejść pieszo-rowerowych pod torami, w tym dwóch tuneli także dla ruchu kołowego – w ciągu ulic Sasina i Geodetów.

Oba przejazdy zmienią dotychczasowy układ ulic. Po oddaniu do użytku przejazdu w ul. Sasina, nie będzie można wjechać do niego ulicami Wilsona i przedłużeniem ul. Fieldorfa. Dwukierunkowa stanie się za to ul. Przejazd, która przejmie cały ruch prowadzący z i do tunelu.

Na tunelem w ul. Geodetów pojawi się łącznik ulic Wąskiej i Duczkowskiej. Nie jest jednak realna możliwość zjazdu z ul. Duczkowskiej bezpośrednio w Al. Niepodległości, o co prosili okoliczni mieszkańcy.

Idąc od strony peronów Wołomin-Słoneczna, kolejne przejście pod torami zostanie usytuowane w ciągu ul. Sikorskiego (…)

Więcej na łamach Wieści.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>