Pilne!

Oficjalna decyzja w sprawie TIRów - koniec problemu?

Oficjalna decyzja w sprawie TIRów – koniec problemu?

W poniedziałek w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się oficjalne spotkanie w sprawie ruchu samochodów ciężarowych w Markach, które paraliżują/ blokują całe miasto. Podczas spotkania podjęto decyzje, które mają zapobiegać korkowaniu się al. Piłsudskiego , ale czy w praktyce okażą się skuteczne?

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta Marki, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Podczas spotkania zadecydowano, że należy uzupełnić oznakowanie drogowe informujące o czasowym zakazie poruszania się samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton na trasie S8, wyregulowany zostanie również cykl świateł, co upłynni przejazd. Na węźle „Marki” zamontowana zostanie również kamera do monitorowania i kontroli pojazdów powyżej 16 ton przekraczających granicę Marek, które obowiązuje zakaz wjazdu do miasta w godzinach szczytu. Dodatkowo zainstalowane zostaną tablice informujące o obowiązującym zakazie. Dalsze ustalenia dotyczą wydłużeniu godzin zakazu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>