P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Wołomin: Bajkowy oddział dziecięcy

Wołomin: Bajkowy oddział dziecięcy

Cały ostatni piątek i sobotę spędzili na oddziale dziecięcym wołomińskiego szpitala. Mowa o utalentowanych plastycznie wolontariuszach, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc w odczarowaniu tego smutnego dotąd miejsca. W zaledwie kilkanaście godzin na odnowionych, białych ścianach trzech sal powstały przepiękne, kolorowe motywy z najpopularniejszych bajek. Ale to nie wszystko. Dzięki inicjatywie mieszkanki Tłuszcza Emilii Oleksiak i we współpracy ze starostwem Powiatowym w Wołominie oraz dyrekcją szpitala i fundacją Fundacji Przytul Misia mali pacjenci z wołomińskiego będą też dochodzić do zdrowia w nowych łóżeczkach i w kolorowej pościeli. Powstanie też dla nich wspaniały kącik zabaw.

Choć jeszcze rok temu głośno było o planach stworzenia chirurgii dziecięcej w Szpitalu Powiatowym w Wołominie, na razie temat zawieszano w próżni. Małym pacjentom zafundowano za to kompleksowy remont oddziału dziecięcego, który objął w tym roku część sal i korytarza. Starostwo, dyrekcja placówki i wolontariusze wreszcie realizują dziś to, nad czym pracowali przez ostatnie, długie miesiące. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(6) Comments

 1. Jola

  No to pięknie, że dzieci mają kolorowo w szpitalu. Lepiej zniosą chorobę. Szkoda, że z równym zapałem pomysłodawczyni chirurgii dla Wołomina nie działa. I z takim efektem. Pewnie temat ożyje tuż przed kolejnymi wyborami.

 2. ZZbyszek

  Inicjatywa fajna. Tak jest też w wielu innych szpitalach, dobrze że teraz i u nas. Tylko, że nie zastąpi obiecanego nam wszystkim przez Panią Radwan oddziału chirurgii dziecięcej. Nie "zawisł w próżni" tylko P.Radwan pewno dobrze wiedziała od razu, że nic tego nie będzie. A teraz robi się oderwaną od rzeczywistości propagandę sukcesu, "wybielające" wyglądające raczej na opłacone niby?dziennikarskie artykuły z wyłączonymi komentarzami. I jeszcze przez trzy lata winny będzie "wilk zły" poprzednik i radni co "nie chcą być na jej zawołanie i nie stoją na baczność" tylko ośmielają się coś mówić i sprawdzać ... a pani Radwan i jej ekipa, tych wielu dobrze opłacanych nowych pracowników, pełnomocników od czegoś i niczego, to "niewinne baranki, lilije" , normalnie jak to PSL...

 3. Zbigniew

  Jak pisze@Zzbyszek w tym numerze WP jest artykuł dotyczacy działan przez prawie rok P.Burmistrz. Brak jest w nim odniesienia sie do jednego z punktów w kampani wyborczej a dotyczacego oddziału dziececego w szpitalu w Wołominie. Dlaczego nie mozna odnosic sie do artykułu w formie komentarzy? Skoro tyle sie udało zrobic , to zapewne i komentarze byłyby raczej pozytywne, więc czemu brak jest takiej mozliwości.A moze piszacy wskazali by kolejne sprawy do realizacji.Dlatego tez pozwolę sobie odnieśc sie do jedenej z kwesti z artykułu dot. roku pracy P.Burmistrz. Nadmieniam,tez że nie mozna odmówić ,że pewne prace P.Burmistrz i Jej podległych urzedników sa godne pochwalenia.Ja do tej pory byłem pewny,że P.Burmistrz ma powazne poparcie w PSL-u i raczej z tym ugrupowaniem była skłonna sie identyfikować./Nie bedąc oczywiscie członkiem PSL i zadnej innej partii/ Przypominam artykuł w Wiesciach nr 51/1225 z 21.12.2014r. tytuł " Burmistrz nawołuje do miłosci" przytaczam " Aby pogratulować kandydatce popieranej przez PSL przyjechali przedstawiciele tej partii z najwyższych szczebli". Tak więc co tu się wypierać powiązań z taka czy inna partią.Przy okazji jak to sie dzieje,ze moze nie byc realizowany węzeł Wołomin, co przez rok w tej sprawie zrobił UM Wołomin i Władze powiatu?

  1. SN

   Lista "pewnych działań" jest dość krótka, a lista innych działań jest chyba dłuższa, a na pewno bardzo kosztowna.

 4. magda

  bardzo dobrze, ze nie ma w Wołominie tego oddziąłu chirurgi. Niestety, ale ten szpital to brak kompetencji, lepiej naprawde jechac na Nieklańska, gdzie pracuja bardzo sensowi lekarze. ja Wołomin omijam szerokim łukiem

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *