P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Zielonka: Czas oczekiwania i nadziei

Zielonka: Czas oczekiwania i nadziei

Z burmistrzem Zielonki Grzegorzem Dudzikiem rozmawia Julita Mazur.

Jak w skrócie podsumowałby Pan miniony rok w roli burmistrza?

– To rok wzajemnego docierania się we współpracy między burmistrzem, a nową Radą Miasta. Cieszę się, że u znacznej większości radnych zapanował duch wzajemnego współdziałania dla dobra Zielonki. Dzięki temu – nie bez trudu – ale konsekwentnie realizujemy ważne dla gminy działania. Zielonka stała się w tym roku wielkim placem budowy, z jednej strony remont linii kolejowej, z drugiej budowa obwodnicy Marek, czyli trasy S8, a są jeszcze w fazie projektowej inne inwestycje np. dalsze poszerzenie drogi 631. Było więc bardzo dużo konsultowania, opiniowania, koordynowania i współpracy z inwestorami, aby szczegółowe rozwiązania dla miasta Zielonki były jak najbardziej przyjazne mieszkańcom. Jednym słowem był to rok pracowity.

Patrzy Pan na rozpoczynającą się budowę tunelu i peronów z optymizmem czy też na razie raczej z obawą?

– Zdecydowanie z optymizmem. Chociaż weszliśmy już w czas największych utrudnień, to patrzymy perspektywicznie na koniec przyszłego roku, kiedy w Zielonce będziemy mieli tunel drogowy i trzy miejsca, w których piesi będą mogli przejść pod torami. Dla porównania wystarczy powiedzieć, że dotąd było tylko jedno przejście przez tory.

Z ogromną nadzieją patrzymy też na zaawansowany stan budowy wiaduktu nad torami w drodze 634, czyli ulicy Wyszyńskiego. Jego oddanie to będzie naprawdę zmiana jakościowa w komunikacji do Warszawy. Staramy się myśleć o koniecznych utrudnieniach, pamiętając jaki będzie stan finalny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(6) Comments

 1. alojzy

  A kiedy jakieś poszerzenie DW 634 przez miasto bądź obwodnica w kierunku Wołomina? Sam wiadukt nad torami niewiele da - zostają jeszcze 3 pary świateł na odcinku 150 metrów, okolice Stalko i włączenia się ul. Poniatowskiego w DW 634 - 3 miejsca które konsekwentnie korkują przejazd przez Zielonkę drogą 634. Czy ktoś ma zmiar to udrożnić??

  1. xyz

   Żadnego poszerzenia DW634 nie będzie. Zakończony już przez mazowiecki zarząd dróg wojewódzkich przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla DW 634 zakłada tak, jak obecnie drogę jednojezdniową po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Mają rzekomo rozbudować skrzyżowania, zrobić prawo i lewoskrętny i dołożyć dróżkę rowerową, a jak znam życie to wybudują jeszcze sygnalizację na kilku skrzyżowanich. Ta wspaniała, nowa droga, która zapewne niewiele zmieni i ludzie dalej będą stali w dużych korkach powstanie pewnie ok. 2020-2022 r. Jak dalej będzie w samorządzie wojewódzkim rządził Struzik i jego ekipa to modernizacja DW 634 w okrojonym wariancie nastąpi po przeszło dwudziestu latach jego rządów.

   1. tadek

    Czyli wszystko to o co wnioskował wielebny Piotruś gdy był jeszcze starostą. Mieszkańcy za to zrobili go posłem. Brawo My ;-)

 2. TakDlaDwupasmowej634

  Niestety nie podzielam entuzjazmu Pana Burmistrza . Żałosny postęp robót na w/w inwestycjach można prześledzić na https://www.facebook.com/TakDlaDwupasmowej634/

 3. Nadzieja

  Cytat z ostatniej gazety opozycji: "Kiedy Pan Panie Burmistrzu zacznie inwestować w nasze miasto? Czy Pan tak cały czas będzie "jechał" na inwestycjach kolei, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, marszałka i powiatu?" więcej można poczytać tutaj: http://dlazielonki.pl/aktualnoci/615-nowy-numer-qwiadomoci-z-zielonkiq-przed-witami-w-pastwa-domach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *