Viatelecome sp. z o.o. ogłasza

Viatelecome sp. z o.o. ogłasza

Zarząd Viatelecome sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (wykonawcy inwestycji budowy sieci dostępowej do Internetu szerokopasmowego w Gminie Wołomin) niniejszym zawiadamia, że wszelkie informacje w postaci wpisów na forach społecznościowych, komentarzy zamieszczanych na serwisach internetowych tygodnika „Wieści Podwarszawskie” oraz w artykułach publikowanych na łamach tego tygodnika („Internetowa prowizorka”, Wieści Podwarszawskie z dnia 24.01.2016 r. nr 3 (1279) oraz „Wołomin: Szerokopasmowy – sprawa do prokuratury, Wieści Podwarszawskie z dnia 14.02.2016 r. nr 6 (1282) sugerujące jakoby realizacja przez Viatelecome sp. z o.o. zamówienia publicznego: „Szerokopasmowy Internet dla Sołectw – wyrównywanie szans rozwojowych w Gminie Wołomin”, polegającego na zaprojektowaniu, dostawie, instalacji i uruchomieniu infrastruktury szerokopasmowego Internetu, odbyła się z naruszeniem prawa oraz w sposób nienależyty, stanowi naruszenie dóbr osobistych osoby prawnej – spółki Viatalecome sp. z o.o. W szczególności informacje takie stanowią naruszenie dobrego imienia i renomy Viatalecome sp. z o.o., tj. dóbr podlegających ochronie na podstawie art. 43 Kodeksu cywilnego w zw. z art. 23 i art. 24 Kodeksu cywilnego.

Zarząd Viatalecome sp. z o.o. informuje, że zamierza podjąć środki ochrony prawnej wobec autorów wszelkich nierzetelnych i godzących w dobre imię spółki Viatelecome sp. z o.o. publikacji, w tym dochodzić na drodze sądowej roszczeń finansowych z tytułu zadośćuczynienia oraz roszczeń odszkodowawczych.

Zarząd Viatelecome sp. z o.o.

(11) Comments

 1. obywatel

  Tak naprawde to trudno mieć pretensje do firmy, jak kazdy podmiot gospodarczy jest nastawiona na realizacje zadań za stosowne wynagrodzenie. Trafił sie taki zleceniodawca takie były okolicznosci realizacji i odbioru toż to nie ich wina.Tylko jedna watpliwość, jak pisza w WP, dlaczego znaczna część tego internetu nie działa, no chyba że jest inaczej i gazeta podaje nieprawdziwe informacje, wprowadzając tym samym i autorów komentarzy w błąd.Jednak wydaje mi sie,że WP nie posunełyby sie do takich praktyk. Jezeli wszystko firma wykonała zgodnie ze sztuką, to prawda sama sie obroni i nie ma potrzeby straszyć WP i piszacych komentarze.

 2. obywatel

  ps.Opierając sie na artykułach WP a zwłaszcza z dzisiejszego wydania to najprawdopodobnij nieprawidłowosci mozna zarzucic jedynie UM WOłomin.Jednak aby sprawe wyjasnić konieczne będą stosowne postepowania własciwych organów i wtedy zapewne poznamy wszystkie okolicznosci i ewentualnych odpowiedzialnych.

 3. Adam

  To następny do wyjaśnienia RIPOK ? Rozumiem, że panowie radni trzymają rękę na pulsie i przestana rżnąc głupa , że tamta inwestycja jest ok . Czekam kiedy podejmą odpowiednie kroki i w tej sprawie zawiadamiając odpowiednie organy . Chyba warto zaraz, zaraz to ile tam utopiono ?

 4. xyz

  Najlepszą formą obrony jest atak, więc nie może dziwić powyższe oświadczenie tej mało znanej na rynku telekomunikacyjnym firmy. Sprawą w trybie pilnym powinny zająć się właściwe instytucje z prokuraturą na czele może wtedy spadnie ochotna na takie "strachy na lachy". Na marginesie wypada się zastanowić dlaczego pomimo to, że sprawa RIPOK i sprawa internetu szerokopasmowego jest szeroko komentowana w Wołomina wołomińska prokuratura siedzi cicho i nie wykazuje ochoty zajęcia się tymi sprawami z urzędu.

 5. kazik

  Nie strasz, nie strasz, bo się ze..... Ewidentnie są wątpliwości, które winny być wyjaśnione przez prokuraturę jako właściwy organ w tym państwie.

 6. obywatel

  Z tą Prokuraturą to mozna miec watpliwosci,beda to prowadzić zapewne długo a skutki wielokrotnie w podobnych przypadkach tzw. spraw urzedniczych, okazywały sie mizerne, można na to wskazac wiele przykładów umorzeń z ostatnich lat. Ale trzeba wierzyc ,ze jezeli sprawa tam trafi to bedzie przeprowadzona sprawnie i rzetelnie.

 7. roman

  Dlaczego pani Burmistrz użyła wczoraj podczas sesji określenia o firmie Viatelecome nierzetelny wykonawca, skoro firma w powyższym ogłoszeniu tak broni swojego dobrego imienia? Czy pani Burmistrz nie boi się roszczenia o odszkodowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>