Jajo z niespodzianką

Jajo z niespodzianką

Właśnie tak podjętą podczas sesji decyzję radnych, dotyczącą zmian wysokości stawek za zbiorowe odprowadzenie ścieków i zaopatrzenie w wodę indywidualnych mieszkańców gminy, nazwał były przewodniczący Rady Zbigniew Jabłoński. – To takie wasze „jajo z niespodzianką” dla mieszkańców. Niby podwyżka mała, ale dla wielu będzie odczuwalna – mówił przedstawiciel Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.
Słysząc te słowa, przewodniczący rady Krzysztof Dobrzyniecki reagował jak mógł i umiał. Zwracając się do radnego „Zbyszku zabieram Ci głos” zaskoczył nie tylko radnych, ale i siebie samego. Przyznać trzeba, że obaj panowie robili co tylko mogli, by reszta sali słyszała ich zdanie, głośno, dobitnie i wyraźnie.
– Specjalnie wcześniej nie zabierałem głosu, wiedząc, że projekt uchwały był przedmiotem dyskusji na komisjach. Miałem nadzieję, że podczas głosowania radni zmienią zdanie i nie przyjmą opinii rządzących, odrzucając projekt. Okazało się, że członkowie nowopowstałego klubu „Praworządność i rozwój” rzeczywiście zastanowili się nad tym co robią i są za podwyższaniem opłat. Tym działaniem zrobiliście mieszkańcom swoistą niespodziankę, „jajko z niespodzianką”. Tak wygląda „Prawo i Praworządność” – wykrzykiwał radny po wyłączeniu mikrofonu.
– Kolego radny. Proszę o zachowanie spokoju. Jako były przewodniczący wie kolega, że powinno się przestrzegać regulaminu sesji. Kolega łamie te zasady. Kolego Zbyszku, zabieram panu głos. Proszę sekretarza o odczytanie kolejnego punktu obrad. Odbieram koledze głos, odbieram głos – mówił coraz donośniej przewodniczący do czasu, aż wreszcie ów głos odebrał. A że sala w Radzyminie duża jak na możliwości gminy, a mała na wspomniane zabieranie głosu, to i bez mikrofonu dalszy ciąg słychać było doskonale.
Uchwała przeszła większością jednego głosu, co oznacza, że od 1 maja 2016 do 30 kwietnia 2017, mieszkańcy płacić będą za „media” nieco więcej, o 6 gr za metr wody i o 22 gr więcej za metr sześcienny ścieków. (…)
Więcej na łamach Wieści.

(1) Comment

  1. zbigniew

    To jajo to wszystkoi w pakiecie praworzadnie i z rozwojem.Czyzby radny Jabłoński naruszał statut,aby mu odbierać głos?A tak było wzorcowo do niedawna w samorzadzie radzymińskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>