P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Muzeum w Ossowie: Prezydent milczy

Muzeum w Ossowie: Prezydent milczy

Ponad pół roku temu burmistrz Wołomina wysłała do prezydenta Andrzeja Dudy oficjalne pismo, zapraszające do uczestnictwa w budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku i objęcia honorowym patronatem tej inicjatywy. Choć pomimo ponowień prośby do dziś z Kancelarii Prezydenta nie wpłynęła żadna odpowiedź, pomoc w nagłośnieniu tego przedsięwzięcia zadeklarowało wiele środowisk.
Chęć budowy muzeum w Ossowie wyrażało także dwóch poprzednich burmistrzów Wołomina. Temat jednak rodził się w bólach, owocując głównie stworzeniem dwóch różnych projektów gmachu, najpierw przez byłego burmistrza Jerzego Mikulskiego, potem Ryszarda Madziara, a następnie modernizacją pawilonu ekspozycyjnego z punktem informacji turystycznej. Dziś wokół pomysłu, oprócz władz samorządowych, skupili się także historycy, publicyści czy nauczyciele. Powstało Stowarzyszenie Naukowo-Badawcze Instytut Historyczny „Bitwa Warszawska 1920” z siedzibą w Ossowie, któremu przewodzi prof. dr hab. Grzegorz Łukomski.
Przełomowym momentem w staraniach o muzeum mają być dwie konferencje naukowe pn. „Czas na Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku – pamięć i zobowiązanie”. Pierwsza odbędzie się 12 marca o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, druga tydzień później – w Londynie. (…0
Więcej na łamach Wieści.

(28) Comments

 1. MagdaT

  Pana Rajcherta poznałam podczas glosowania na plac Nivea. Chłop tylko ciągnie aby on miał jak najlepiej i te jego głupie gadki. Dobrze zw to była ostatnia styczność z nim. Muzeum w Ossowie? A po co cos takiego? Mało jest innych spraw, krytyki należy sie zająć?

 2. czytelnik

  Wszyscy inni ale nie Rajchert. Pani Burmistrz musi wiedzieć że pan Rajchert jest skłócony ze środowiskiem obecnej władzy a to potworny hamulec i problem w tak poważnej inwestycji jak Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

 3. Obywatel Wołomina

  Ból dupy bedzie wtedy kiedy wyda sie na to od cholery kasy a nic z tego nie bedzie. I do tego to juz prowadzi 40 kafli na kalendarze o muzeum co dalej teraz?

 4. obywatel

  @obywatel z wpisu pod niniejszym artykułem, to nie @ obywatel z wpisu pod artykułem "Wypłyna kolejne brudy?"

 5. Magda T

  Naszym narodowym bólem jest zawiść jak coś robią źle, jak nie robią źle, podejmują inicjatywy źle nie podejmują inicjatyw źle itd. itd. Panowie mniej jadu w tym wołomiński grajdole, a będzie lepiej, główki do góry i rączki do klawiatury :))))))))))

 6. obywatel

  Jestem za czczeniem pamieci Bitwy Warszawskiej, ale czy to muszą być kolejne miliony na taki obiekt? Obecne władze Wołomina nie maja nic innego do roboty i nie maja na co pieniedzy wydawać?

 7. Bartosz

  Jest tam taki jeden Prime z Częstochowy co wie jak kasiorke wyciągnąć. Robi to jak robił na Nowogrodzkiej.

 8. Obywatel Wołomin

  Szymon Krzyzanowski i Jakub Biesiada proponuję z takim samym impetem wziąć się do pracy w urzędzie i mdk-u jak w produkowaniu tego hejtu.

 9. Bartuś

  Pewnie sie wstydził swojego nazwiska i musiał zmienić. Albo już cos zrobił i musiał zmienić je.

 10. Obywatel

  Podobno ten kwik jest związku ze strachem w szeregach jagodzianki i wszystkie ręce wiatraków, Krzyżanowskich, biesiady poszły na pokład. Mam nadzieję, ze po omowieniu w prokuraturze ripoku i internetu wkrótce Jagodziński zmieni miejsce pobytu.

 11. Krystyna mieszkanka Lipin Starych

  To jest właśnie Wołomin, fajna, pozytywna inicjatywa popierana przez wszystkich dotychczasowych burmistrzów WWL, o której warto dyskutować, a tu znów wojenka ekipy Jagodzinskiego. Czy to miasto będzie kiedyś normalne?

 12. obywatel

  Wpis nik " obywatel" z 09.03.2016r. at 21.43 i 10.03.2016r.at 12.40,ponownie podszywa sie pod @ obywatel piszacy na forum od przynajmniej 2 miesiecy. Moje wpisy sa z 09.03.2016r. at 22.40 i 22.51. I co ci z tego dublerze ??

 13. Wojciech

  Tym co się martwią o koszta, proponuję policzyć, ile kosztowała tęcza na pl. Zbawiciela i renowacja pomnika czterech śpiących. Starczyło by na muzeum. Wszystko co jest w Ossowie to dzieło parafii, samorządów i osób prywatnych. Trzecią RP stać było jedynie na pomnik bolszewików.

 14. historyk

  Z ubolewaniem stwierdzam iż sobotnia konferencja zorganizowana przez Burmistrz Radwan w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego to totalna klapa. Z ponad 2000 osób zaproszonych osób było ok. 30- 40 gości z tego ok. 10 z urzędu wołomińskiego . Przykre ale niestety prawdziwe nie było żadnych decydentów od których zależy dofinansowanie budowy muzeum. Najdłużej i najczęściej przemawiał Pan Rajchert, który musiał zastępować prelegentów którzy nie dotarli na konferencję. Widać brak poprzedniego dyrektora Maksyma Gołosia o którym burmistrz Radwan nie wspomniała nawet słowem...przykre i smutne to wszystko, jak wszystko czego dotknie się nasza Burmistrz Wołomina.

 15. obywatel

  @Wojciech, jak najbardziej sie z Toba zgadzam, wydatki na tęczę to pieniadze wyrzucone w błoto plus nie potrzebne konfliktowanie społeczeństwa.I te bezsensowne mitingi lemingersów. To jednak uwazam też,że zapewne milionowe nakłady na muzeum BW w Ossowie to raczej tez niepotrzebne wydatki.

 16. radny

  Niestety prędzej powstanie w Warszawie Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej 1920 roku niż nasze muzeum.

 17. Radzymin 1920

  Niech nikt z PISu na grobie ŻP w Radzyminie z 1920 się w tym roku niech się nie śmie pojawiać. ZDRAJCY sowiecka hołota. Muszą wrócić Jagiellonów zwyczaje. Jeśli nie ich to ich dzieci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *