Wołomin: Co słychać na budowie?

Wołomin: Co słychać na budowie?

W ostatnim czasie w siedzibie PKP PLK w Warszawie odbyło się spotkanie władz Wołomina z inwestorem i wykonawcą modernizacji na wołomińskim odcinku linii kolejowej. Poinformowano o stanie prac.
Jak się okazuje, inwestor zakłada oddanie dla ruchu pociągów, nowych, budowanych obecnie torowisk na termin 1 lipca br., co oznacza, że ruch ma się odbywać po wszystkich torowiskach. Od 1 czerwca do 1 sierpnia br. planowane jest jednak ograniczenie w ruchu pociągów, ze względu na rozpoczęcie przebudowy sieci trakcyjnej. Od 1 lipca br., w związku z pracami przejazdy kolejowe w Ossowie i w Kobyłce będą zamykane naprzemiennie.
Od marca zaplanowano spotkania z urzędami gmin leżących na odcinku Wołomin – Tłuszcz, ws. naprawy i przywrócenia dróg, po których poruszały się pojazdy Torpol, do stanu nie gorszego niż przed rozpoczęciem robót. W tym samym czasie mają ruszyć w końcu prace przy wiadukcie drogowym na DW634 (Zielonka). Wystąpiły tu bowiem problemy z dotychczasowym wykonawcą.
Do końca maja br. wszystkie przejazdy kolejowe na odcinku Wołomin – Tłuszcz będą już wyposażone w oprzyrządowanie techniczne, zgodnie z dokumentacją projektową.
Oddanie do ruchu wszystkich budowanych obecnie tuneli samochodowych planuje się na początek 2017 r. Nieoficjalnie wiadomo, że za około miesiąc zacznie się drążenie tunelu w ul. Geodetów, skorelowane z budową ronda w tej ulicy. (…)
Więcej na łamach Wieści.

(5) Comments

 1. wstyd.....

  Podobnie jak obywatel mam pytanie do redakcji, dlaczego czytelnicy nie maja możliwości komentowania artykułu o ,,zapaści inwestycyjnej w Wołominie'', która została przez ,,fachowców'' Burmistrz Radwan zamieniona na pseudo sukces. Dlaczego Radwan tak nisko oceniacie poziom inteligencji mieszkańców. Może warto przypomnieć o najniższym w historii poziomie inwestycji w Wołominie. Co świadczy o samej Pani Radwan, ok. 15 mil złotych w 2015 roku, wstyd !! Co ciekawe artykuł jest w miejscu, gdzie z reguły znajdują się sponsorowane opowieści Pana Domagały, czy to przypadek ?

 2. redakcja

  Z chwilą uruchomienia nowej strony internetowej Wieści Podwarszawskich artykuły publikowane w całości nie miały opcji komentowania. Proponujemy skorzystać z opcji "dodaj komentarz" przy innych fragmentach artykułów, prezentowanych na stronie WP.

 3. Mariusz Florkiewicz

  W związku z remontem na kolei od 16 maja pociągi nie będą się zatrzymywały na stacji Wołomin Słoneczna (będą przejeżdżały bez zatrzymania). Nie dotyczy to autobusów zastępczych z rzadka jeżdżących na odcinku Wołomin-Tłuszcz. Nie wiadomo jak długo to potrwa, bo na stronie Kolei Mazowieckich jest rozkład tylko do 11 czerwca.

 4. podobnie jak obywatel

  Podobnie jak obywatel... Madziar czyżby to ty.... raczej plucie i knucie na obecną Panią burmistrz na niewiele się zda. Wołominiacy nie są idiotami....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>