Jak poradzić sobie z reformą?

Jak poradzić sobie z reformą?

2 lutego w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu odbyło się spotkanie, którego głównymi gośćmi były wiceminister edukacji narodowej Teresa Wargocka i mazowiecka wicekurator oświaty Dorota Skrzypek. Pomysłodawcami i współorganizatorami spotkania byli radni powiatu wołomińskiego Robert Szydlik i Janusz Tomasz Czarnogórski.(…)

– Nasza gmina dostaje 16-16,5 mln zł subwencji, ale w szkoły inwestujemy około 25 mln zł. To bardzo duża kwota. Dobrze inwestujemy, rozbudowujemy się, budujemy teraz przedszkole w Postoliskach. W związku z tym, że ta reforma troszkę nas zaskoczyła chciałbym się zapytać, czy jest możliwość uzyskania pieniędzy na wyposażenie tego przedszkola? – dopytywał wiceburmistrz Tłuszcza.

– Nie przewidujemy dofinansowań w tych zadaniach własnych samorządów. Nie mamy do tego podstawy prawnej – odparła wiceminister edukacji.

Nieco inne pytania zadała radna Rady Miejskiej w Tłuszczu Grażyna Krupa. – Jak zamierzacie państwo odejść od wspomnianego wcześniej rankingowania szkół? W przypadku scenariuszu pesymistycznego, co stanie się z uczniem ostatniej klasy gimnazjum, który będzie musiał powtarzać rok? Jak planujecie państwo opanować ten napływ uczniów w momencie, w którym zdubluje się ostatni rocznik uczniów kończących gimnazjum z uczniami kończącymi ósmą klasę szkoły podstawowej? – pytała Grażyna Krupa. (…)

Więcej na łamach Wieści.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>