P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Co z brudną wodą?

Co z brudną wodą?

Temat brudnej wody, lecącej z kranów na wołomińskich osiedlach na tyle niepokoi mieszkańców, że już po raz drugi poruszono go podczas obrad komisji Rady Miejskiej. – Mam nadzieję, że mam dobrą wiadomość dla mieszkańców – rozpoczął omawianie problemu prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie.

Jak poinformował radnych, z końcem czerwca zostały zakończone wszystkie prace związane z przebudową kolei i przepięciem sieci wodociągowych w mieście. – Najwięcej zgłoszeń dot. brudnej wody było z ul. Mieszka I, Moniuszki, na os. Słoneczna, ul. Lipińskiej i to się wiązało z przepięciami, jakie miały miejsce na ul. Sasina i Geodetów. W tej chwili wszystkie roboty są zakończone. Służby wodociągowe jeżdżą do mieszkańców bezpośrednio i na bieżąco płuczą sieć, ale często jest tak, że przepięcie jest np. na ul. Sasina, a woda pod takim ciśnieniem wybija na drugim końcu. Te kłopoty powinny się już w tym roku skończyć i nie powinno być już więcej takich problemów.

Więcej na łamach gazety …

(13) Comments

 1. Paber

  Najważniejsze, że prezes Solis 18 tysięcy miesięcznie pobiera i wszystko ma gdzieś. A jakość wody drastycznie spada. I zamiast remontować obiekty w centrum Wołomina za grube tysiące lepiej może zainwestować w aparature do czyszczenia rur, czy samej wody, żeby ruda jak z Misia nie leciała nam w 2017 roku. Bo to skandal. Po takich wpadkach, każdy prezes zostałby zdymisjonowany.

 2. marek

  A możne ktoś wie jak wygląda sprawa MZO i 230 000 zł straty w zakładzie za 2016 rok. Czy zwolnienie byłego prezesa z MZO Igora Sulicha związane jest z jego nieudolnością w zarządzaniu zakładem ? A sprawa która jest w prokuraturze dotyczy działalności na szkodę zakładu ? ( strata 230 000 zł,) gdy na początku roku 2016 było jeszcze w kasie zakładu ponad 5 000 000 zł do wykorzystana. Czy ktoś ma wiedzę by to wyjaśnić??

 3. Janusz

  Wg mnie NIK powinien skontrolować finanse miasta i sposób zatrudniania ludzi. Bo ciągle widzę na stołkach te same osoby: Mikulski, Solis, Sulich... etc. Czy miasto jest ich prywatną firmą? Dojną krową?

 4. jan

  Tych Trzech Panów co wymienił ich Janusz maja razem ksywę..... SMS-y Na Pytanie: - Gdzie są najdroższe SMS-y w Polsce ? Odpowiedź: - W Wołominie, miesięczny koszt to 40 000 zł ( tyle zarabiają Solis,Mikulski,Sulich razem miesięcznie w Wołomińskich spółkach )

 5. Brajan

  Hahaha :D dobre z tymi SMS-ami. :) Przykre to tylko, że to niestety prawdziwe. Rozgrabią to miasto nam do zera.

 6. Xyz

  Dziela się stołkami od lat.Tych SMS-ów jest w powiecie o wiele więcej. Znam jednego takiego, który jest zatrudniony w gminie w Wołominie, Tłuszczu, Zielonce, w Warszawie i dieta w Starostwie Wolominskim .

 7. aktywny

  Xyz - czy masz na myśli tego Pana, który przedstawia się jako ,,narzędzie kuchenne'' JaNóż :)

 8. Mikołaj

  SMS-y jest w dechę, proponuję jeszcze MIMZ -y Wołomińskie Maliszewska, (Skarbnik ), Izdebska ( Sekretarz), Makowski ( z-ca Burmistrza ), Zbieć ( z-ca Burmistrza ) otrzymali w jednym miesiącu nagrody na kwotę ponad 60 000 zł W zamian mieszkańcy Wołomina otrzymali ścieżkę zdrowia na PKP....

 9. zbig

  Nieżle, niezle. Moze ktos ten układ opisze. W których gminach i starostwie sa naprawde niezalezni i zupełnie samodzielni włodarze i radni. ?

 10. Jon Zorn

  Studnia oligoceńska jest. Na terenie Nafty od dawna. Ale żadna władza nie miała pomysłu, by to źródło wykorzystać. Teraz Radwanowa to zaprzepaściła. Bo można było się dogadać z centrum handlowym - źródło graniczy z jego terenem, na wspólną drogę etc. Ale Radwan nawet tuneli nie potrafi otworzyć, a co dopiero źródło.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *