Pilne!

Europarlament usłyszał o Ossowie

Europarlament usłyszał o Ossowie

We wtorek 11 lipca w Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarto wystawę zapoznającą przedstawicieli wszystkich państw europejskich z historią wojny polsko-bolszewickiej. Ekspozycja zatytułowana „We Saved Europe Ossów 1920” po raz pierwszy w tym miejscu przedstawia ważne fakty związane z jedną z osiemnastu najważniejszych bitew świata.

Organizatorami wystawy, uświadamiającej przedstawicielom innych krajów jak wielkie zagrożenie powstrzymali Polacy w 1920 r., byli europoseł Janusz Korwin-Mikke wraz z dyrektorem Parku Kulturowego Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku Rafałem Pazio. Wystawa prezentuje zdjęcia, mapy i informacje w trzech językach, w niezwykle ciekawy sposób przedstawiające fakty z Bitwy 1920 r.

– W tamtych czasach była realna groźba, że bolszewicy podbiją Polskę, Niemcy, Francję i zatrzymają się dopiero na Pirenejach. Wszędzie czekały komunistyczne bojówki, które były gotowe przejąć władzę w swoich krajach. W 1920 r. wydawało się, że Polska ulegnie pod ciosami bolszewików, państwo polskie powstało przecież dopiero 2 lata wcześniej, nie było zorganizowane, nie miało właściwie armii, nie było jedności w państwie, sytuacja była dramatyczna. Jednak okazało się, że w naprawdę ciężkiej sytuacji Polacy potrafią się zjednoczyć i na ten temat właśnie jest ta wystawa – mówił otwierając wystawę Janusz Korwin-Mikke, dodając: – Obecnie sytuacja się drastycznie zmieniała i ludzie, którzy chcieli budować socjalizm i komunizm w Europie przenieśli się do Brukseli i Nowego Jorku i w tej chwili opanowują cały świat nie przy pomocy pepeszy, ale przy pomocy pieniędzy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(7) Comments

 1. kecaj

  Kto ustalał skład delegacji? Bo mam wrażenie, że niektóry osoby zrobiły sobie darmową wycieczkę Co robiły poszczególne osoby w delegacji?

 2. radny

  zdanie : "Organizatorami wystawy, uświadamiającej przedstawicielom innych krajów jak wielkie zagrożenie powstrzymali Polacy w 1920 r., zorganizował europoseł Janusz Korwin-Mikke wraz z dyrektorem Parku Kulturowego Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku Rafałem Pazio." mistrzostwo świata !!! czy autor to czytał ???

  1. Anna

   Ale to nie była prywatna wycieczka JKM. Swoją drogą sporo w tym obłudy, że zagorzali przeciwnicy Unii robią wystawę w Parlamencie Europejskim, jakby nie mogli w innym miejscu. Słuszna uwaga, to był wyjazd rodzinno- towarzyski, za który zapłacono publicznymi pieniędzmi. I co ciekawe,zapłacili ci, którzy powinni dbać o grosz publiczny najbardziej. Co za pazerni ludzie. Chcą dobrze dla wszystkich, a wychodzi jak zawsze. Na marginesie zapytam, dlaczego nie było burmistrz Radwan...

 3. kecaj

  Czyli jeśli była to wycieczka to wnioski urlopowe wypisane? I diety za delegację zagraniczne z UM nie pobrane? Czy się myle?

 4. Anna

  Skoro organizatorzy są tak przewrotni i pomysłowi, to może kolejna wystawa powinna odbyć się w Petersburgu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>