Powraca pytanie: Płacić czy nie płacić?

Powraca pytanie: Płacić czy nie płacić?

Instytucje sądowe fundują klientom SKOK Wołomin prawdziwą huśtawkę emocji. Najpierw Prokuratura Krajowa orzekła, że syndyk nie ma kompetencji do wysyłania wezwań do zapłaty dawnym klientom SKOK, a teraz okazuje się, że nikt nie może zabronić syndykowi wysyłania wezwań aż do czasu prawomocnego wyroku sądu w tej sprawie.

Po orzeczeniu Prokuratury Krajowej, że syndyk nie ma kompetencji do wysyłania klientom SKOK Wołomin wezwań do zapłaty dwukrotności udziałów, 3 lipca 2017 r. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez Lechosława Kochańskiego. Skierowała też pismo do sędzi-komisarz postępowania upadłościowego, zaznaczając, że działalność syndyka jest w tym przypadku nieuzasadniona. Jak podaje Onet. pl, sędzia-komisarz odpisała jednak, że nie może zakazać syndykowi działań, które ten podejmuje w celu realizacji swoich ustawowych obowiązków. Syndyk więc nadal wysyła wezwania, a klienci są coraz bardziej zagubieni. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(3) Comments

  1. Ktoś

    Ja pierdziele...takie rzeczy w dzisiejszych czasach...to już chyba Bareja nie mógł lepiej tego wymyśleć. Pieniądze wyparowały a zwykli ludzie mają spłacać jakiś upadły gniot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>