P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Wołomin: Kiedy dojścia do tuneli?

Wołomin: Kiedy dojścia do tuneli?

Na przedwakacyjnej sesji wołomińskiej Rady Miejskiej gorący temat dróg prowadzących do peronów, przejść podziemnych i tuneli powracał niczym bumerang. Radni dopytywali władze miasta o termin realizacji dróg i chodników oraz ścieżek rowerowych, prowadzących do przejść podziemnych, na które z niecierpliwością oczekują wszyscy mieszkańcy.

W odpowiedzi władze Wołomina poinformowały, że na razie trwa projektowanie tego typu inwestycji, a rzeczywiste prace zaczną się dopiero w 2018 r. Takie odpowiedzi nie satysfakcjonowały jednak radnych, którzy zwrócili uwagę na fakt, że o konieczności sporządzenia projektów władze miasta wiedziały już kilka lat temu. Po wakacjach, czyli po zakończeniu inwestycji, Kolej udostępniłaby swoje tereny, na których można by już ruszyć z budową. Radny Piotr Sikorski zaapelował, by skoro ciąg pieszo-rowerowy przy torach nie powstanie w tym roku, postarać się choćby o instalację oświetlenia. (…)

– Ale mieszkańcy potrzebują już działania, te fakty już dawno powinny być ustalone, proszę te pisma puszczać już, natychmiast, a nie wszystko przekładać na 2018 r. – ponaglał władze miasta radny Kozaczka. Zaproponował też, by zapytać Kolej o możliwość budowy przejścia pod torami na wysokości ul. Piłsudskiego, osiedla Nafta i peronu Duczki-Zagościniec. – Czy nie można uzyskać na nie dofinansowania, może Kaufland dołożyłby jakieś środki? – dopytywał urzędników. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(23) Comments

 1. MarcinWwl

  Niech oni już nic nie projektują nieudacznicy!!!!!! Niech Pani Radwan otwiera tunel.... A potem niech kleka i przeprasza mieszkańców.

  1. abc WAWA

   Wykonawca Laskowej jest naprawdę the BEST. Wołomiński przedsiębiorca . Aż wstyd jak się wleką. Ciekawe do kiedy zgodnie z umową mają termin ?? Wiem, zawsze można aneksować z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. Przecież każdy wie że zimą lepiej się drogi robi !!!! Włodia - DO ROBOTY !!!!!!

 2. Marcin

  Elka znowu przespała. Ja nie wiem, ta kobieta działa tak ślamazarnie, ze to jest szok. Zajęta chyba pozowaniem do zdjeć.

 3. Jon Zorn

  Co tam dojścia? Co tam inwestycje? A wiadomo może kiedy otworzą chociaż tunel w ul. Geodetów. Stoi biedny i prosi o otwarcie. A tu nic się nie dzieje. Tymczasem nie ma żadnej daty otwarcia. Chciałem tylko przypomnieć, że w Zielonce burmistrz powiedział ma być otwarty 5 dni po zakończeniu robót -26 maja. I nic mnie to nie obchodzi. I jakoś PKP otworzyła. Tak trzeba z nimi rozmawiać. Dbać o interes mieszkańców.

 4. daki

  Jon Zorn - burmistrzowa do otwierania tuneli ma się tak jak Twój sąsiad od otwierania Twojej lodówki. To inwestycja PLK i sprawa nieudolnego Torpolu. Wina burmistrza to brak nacisków w trakcie prac, a wcześniejszych włodarzy spieprzenia planów (przyzwolenia). Co robili Mikulski, Madziar w sprawach projektów gdy to można i trzeba było robić? Radwanowa nie informuje o postępach i na tym traci, bo bajzel PLK idzie na jej konto. Zbieciowa śpi i nie projektuje na czas dojść. To powinno czekać w blokach i już dzień po otrzymaniu pozwolenia na dysponowanie terenem kolei powinny być składane pisma o pozwolenie na budowę. Powinna reagować na ewidentne fuszerki (brak odwodnienia, brak obniżonych krawężników dla niepełnosprawnych dziury w jezdni, brak pasów. Powinna walczyć o przebudowę zejścia na Legionów (droga wojewódzka) a ona śpi. Powinna nawet prowizorycznie ale naprawiać chodniki na dojściach (od strony Nafty). Za rok pewnie będzie pożar w burd.lu i wszystko na hurra. Pewnie nawet sobie przypomni (Radwanowa), że obiecywała przed wyborami zamiatanie chodników i poprawę ich jakości.

 5. Łukasz

  Władze Wołomina tak na prawdę nie wiedzą co się dzieje w naszym mieście to jak mają skutecznie reagować? Za takie rządy powinni płacić budżetowi odszkodowanie a nie pobierać pensje. Oto informacja w sprawie remontu i blokady centrum: Witam remont ul. Legionów na odcinku od ul. Wileńskiej do ul. 1 Maja realizowany jest na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie r/d Wołomin - Nowy Dwór Mazowiecki tel. kontaktowy 22-776-23-33. Miejski Zakład Dróg i Zieleni w Wołominie oraz Urząd Miejski w Wołominie nie posiadał informacji dot. planowanego terminu rozpoczęcia prac, jak również nie posiada informacji o terminie ich zakończenia. MZDW nie informowało o planowanych pracach, projekt czasowej organizacji ruchu dot. przedmiotowych prac został przedstawiony przez projektanta do zaopiniowania w dniu 10.07.2017 i odebrany w dniu 13.07.2017. ~~~ Pozdrawiam inż. Piotr Mystkowski Dział Drogownictwa Gmina Wołomin - Miejski Zakład Dróg i Zieleni w Wołominie

 6. Mikołaj

  Urzędnicy nie pracują bo biegają po sklepach i wydają nagrodę .... za ,,sukcesy'' - nie tak łatwo od razy wydać 20 000 zł nagrody - dotyczy to oczywiście urzędników którzy są najbliżej Burmistrz Radwan

 7. Jancio

  Czy to nie jest znamienne, że wszystko co się dzieje w Wołominie, to burmisztrz i urząd miasta umywa ręce. Remont Legionów - nie wiedzieliśmy, Budowali tuneli - nie wiedzieliśmy, nie mamy wpływu, rozkład kolei mazowieckich - nie wiemy, ripok - to poprzednicy. Cały czas jest ktoś inny winien, cały czas nic nie wiedzą. To niech się wreszcie dowiedzą, bo za co my im przepraszam płacimy? Za kawki i herbatki?

 8. John Zorn

  Daki - Twoja stara otwiera wszystkim lodówki w Wołominie buahahhaha A poważnie, to jakoś burmistrz w Zielonce, wszystko wiedział, wszystkim się interesował. A u nas w Wołominie, Radwan o niczym nie wiei nic nie może.

 9. daki

  Jonie Z - stara powiedziała, że u Was nie było lodówki :) a wiedzę to tylko miał dziad - gdy baba siała mak. W Zielonce otworzyli tunel szybko, bo tam inaczej potraktowali budowę (bez wiaduktu drogowego). W Wołominku Torpol nie przekazał kompletu papierów - to jest przyczyną obsuwy. Burmistrzowe to śnięte panie ale nie posądzajmy je o wszystkie plagi świata i bez tego są słabiutkie - np sprawa opisana przez Łukasza. Kto je przebije w niewiedzy. Pewnie przy otwieraniu tunelu obie będą się prężyły, no chyba, że nie będą wiedziały kiedy będzie otwarcie. Podpowiem - w przyszłym tygodniu drogie panie, bądźcie czujne w przyszłym tygodniu!

 10. John Zorn

  Daki - Dziwne, wczoraj jeszcze Twoja stara ją otwierała. Pewnie sobie przywłaszczyła hehehe Co meritum, to nie zwalajmy wszystkiego na Torpol. Otóż w Zielonce wiadukt jest podobny. Tylko, że tam władze mocno się interesowały. Sami interweniowali i naciskali. To było inne podejście. Ile tam było zmian w trakcie remontu i po nim na wniosek Burmistrza. Bajka. Gość słuchał mieszkańców i to realizował. W Wołominie zupełnie inaczej. Przykład: Jak wyłączyli przystanek Słoneczna, to zaczęto remont Mariańskiej, którą jeżdził autobus zastępcy. Efekt. Autobus jechał nawet godzinę, przez korki z Wołomina do Słonecznej. To było chore. Radwanowa kasowała wówczas posty na FB, gdzie ludzie prosili o interwencje. Zawsze zamiatała pod dywan. I zawsze była gadka, to trole, to zwolennicy PO, PiS, PSL..., to poprzednicy. Zawsze ktoś... Ja już mam tego dosyć.

 11. mieszkaniec

  Mówią na Mieście że Radwan postawiła namiot obok tunelu, siedzi tam z naostrzonymi nożyczkami i czeka na przecięcie wstęgi. Obawia się że nie zdąży przybyć na uroczystość... ponieważ nie ma zielonego pojęcia co dzieje się w mieście, o wszystkim dowiaduje się ostatnia.

 12. AW

  Elka się dusi tym stanowiskiem. Widać, że ją to uwiera. I fajnie by było ją odciążyć. Nie przesądzam kto, ale na pewno ktoś kto jest empatyczny w stosunku do mieszkańców, kto czuje i żyje problemami tego miasta. Jest pasjonatem służenia innym. Na pewno nie jest to nikt z tych co byli.

   1. zyx

    Kozaczka nie sprawdzia się w koalicji i opozycji. Jest tak samo kiepski jak Elka.

 13. Henryk Oleszczuk

  Do Łukasza. Cytowana informacja pana Piotra Mystkowskiego jest precyzyjna i prawdziwa. Poziom jej zrozumienia, a raczej braku zrozumienia, to Twój problem. Komentarz z góry założoną tezą pozostawiam bez komentarza.

  1. zyx

   Panie Oleszczuk, a może coś od siebie o własnych działaniach i sukcesach? Gminne drogi jak były dziurawe takie i są.

 14. Łukasz

  Cieszę się, że H. Oleszczuk poczuł się się wywołany do tablicy, w końcu jest dyrektorem MZDiZ w Wołominie. Proszę więc wyjaśnić, panie Oleszczuk, dlaczego gospodarze miasta nie wiedzą co się dzieje z drogami w centrum. Nie od wczoraj istnieje obecna struktura zarządzania drogami publicznymi. Skoro Mazowiecki Zarząd Dróg nie informuje z zasady o planowanych remontach to podpowiem panu co należy w takim wypadku zrobić, bo jest to też w moim interesie mieszkańca, trzeba po prostu zadzwonić pod wskazany wyżej nr i się dowiedzieć. Jak pan dobrze wie takiego remontu nie wykonuje się z dnia na dzień. Polecam wykonać 1 telefon miesięcznie i nie bedzie niespodzianek.

 15. mark

  Panie Henryku ... ja w troche innej sprawie: Skoro jest Pan tak dokładny, inteligentny , rzeczowy, to czy mógłby Pan tak układać rozkład jazdy linii L37 i pozostałych - by ludzie rano i wieczorem mogli z nich korzystać:??? Bo w końcu wyjdzie - że sie nie opłaca. Bo nikt nimi nie jeździ. Chodzi mi o taki układ by autobusik przyjeżdżał np na 5 min przed odjazdem pociągu na wawe zachodnią ze stacji ossów albo ze stacji wołomin - do wyboru. Te pociągi nie chodzą co 5 min. Poza tym, 1 bus rano - co godzinę - to lekka porażka One powinny tak chodzić by na ostatni przystanek docelowy przychodziły przynajmniej 15 min przed godz 6,7,8 - tak jak ludzie zaczynają w zakładach prace. Wtedy na coś się ludziom przydadzą. Bo jak bbus przychodzi po tych godzinach - tochyba nie ma po co nim jeździć. Lepiej samochodem. Poza tym - urząd szczyci się otwarciem galerii i marketu budowlanego. Proszę mi powiedzieć jak człowiek zatrudniony w tym markecie lub galerii , zamieszkały w ossowie czy Mostówce - ma sie dostać do domu z pracy po drugiej zmianie - jak takiego busa nie ma??? Czy nie warto byłoby uruchomić busik o 22.35 - np. ???? Ufam że te rozkłady jazdy będą konsultowane z pracodawcami albo pracownikami zakładów w Wołominie lub okolicach - bo puki co to widać - że z nikim tego UM nie konsultował. Pozdrawiam !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *