Rozkład jest, autobusów wciąż nie ma

Rozkład jest, autobusów wciąż nie ma

O tym, że komunikacja autobusowa na terenie gminy Poświętne nie jest najlepsza, pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkańcy takich miejscowości jak: Krubki-Górki, Zabraniec, Trzcinka czy Małków od dawna czekają aż uruchomiona zostanie linia autobusowa, którą bez problemów będą mogli dostać się do pracy czy szkoły.

Pod koniec czerwca br. w Urzędzie Gminy w Poświętnem odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano o tej ważnej dla mieszkańców sprawie. Wówczas to włodarze gminy przyznali, że nie są w stanie stworzyć samodzielnie linii autobusowej, która spełniałaby oczekiwania osób z Krubek-Górek, Zabrańca, Trzcinki i Małkowa. Relacje z rozmów jakie ze spółką Mobilis Group prowadził w tej kwestii wójt Jan Cymerman także nie napawały optymizmem. Jednak kilka dni później, podczas posiedzenia Rady Gminy Poświętne wójt oznajmił, że linia autobusowa lada moment powstanie. Na dowód tego zaczęto rozdawać nawet rozkład jazdy.

Problem w tym, że rzeczony rozkład jazdy autobusów linii Poświętne-Sulejówek przez Zabraniec-Okuniew, póki co nie funkcjonuje. Nie wiadomo nawet kiedy autobusy zaczną jeździć na wyznaczonej trasie. Postanowiliśmy zatem zapytać przedstawicieli Mobilis PKS Mińsk Mazowiecki o to, czy w ostatnim czasie prowadzone były rozmowy z włodarzami gminy Poświętne w sprawie utworzenia nowej linii autobusowej, która mogłaby kursować m.in. przez miejscowość Krubki-Górki i Turze. Oto odpowiedź Biura Prasowego Mobilis Group: (…)

Więcej na łamach Wieści.

(2) Comments

  1. Autobus

    Może te kartki z rozkładem rozdawane przez wójta mają "właściwości jezdne". Czy ktoś spróbował na nich jechać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>