Poświętne nie może dogadać się z Mobilisem

Poświętne nie może dogadać się z Mobilisem

Tydzień temu, podczas sesji Rady Gminy Poświętne, powrócono do tematu problemów z komunikacją autobusową. Wielokrotnie pisaliśmy, że mieszkańcy takich miejscowości jak: Krubki-Górki, Zabraniec, Trzcinka czy Małków od dawna czekają aż uruchomiona zostanie linia autobusowa, którą bez problemów będą mogli dostać się do pracy czy szkoły. Rozwiązaniem tego problemu miała być nowa linia autobusowa, którą Mobilis Group PKS Mińsk Mazowiecki planował uruchomić w sierpniu br. Rozmowy włodarzy gminy Poświętne z przedstawicielami Mobilisa zaowocowały nawet stworzeniem rozkładu jazdy autobusów linii Poświętne-Sulejówek. Niestety, do tej pory żaden autobus nie przejechał wyznaczoną trasą. (…)

Szczegóły wcześniejszych negocjacji z firmą Mobilis, ujawnił także wójt Jan Cymerman. – Co myśmy zrobili w tej sprawie? Pierwsze kroki skierowaliśmy do największego przewoźnika na terenie gminy Poświętne, który łączy powiat miński z powiatem wołomińskim. Jest to Mobilis Group spółka PKS Mińsk Mazowiecki. Na tym spotkaniu był przewodniczący rady i mój zastępca. Spotkania odbyły się tu na miejscu i w siedzibie Mobilis. Rozmawialiśmy z panem prezesem Zbigniewem Załęskim i panią dyrektor operacyjnym na Mińsk Mazowiecki Grażyną Fałtygą-Król. Dyskutowaliśmy o tym, żeby uruchomić nową linię Poświętne – Krubki-Górki- Zabraniec – Okuniew – Sulejówek – Miłosna. Po negocjacjach i kilku spotkaniach dostaliśmy deklarację, że taka linia zostanie uruchomiona. Przysłano do nas rozkład jazdy, który zaakceptowaliśmy. Mobilis miał tylko prośbę dotyczącą tego, żeby szybko załatwić przy naszym wsparciu wszystkie zezwolenia potrzebne do uruchomienia tej linii. Ja, pani sekretarz i mój zastępca dzwoniliśmy więc do wszystkich gmin, łącznie z Urzędem Marszałkowskim, który wydaje zezwolenia. Pod koniec sierpnia Mobilis otrzymał zezwolenia na uruchomienie trasy Poświętne – Krubki-Górki – Zabraniec – Sulejówek – Miłosna. Poczekaliśmy tydzień i zaczęliśmy dzwonić oraz wysyłać pisma, bo autobusów nadal nie było. Tłumaczono nam, że nie ma kierowców. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(36) Comments

 1. ujawnij

  Tylko jakos tych pism nikt nie widział. A przecież dla innego Radnego stojącego po słusznej stronie dwa dodatkowe kursy szybciurko realizuje zastępczy przewoźnik czym chwali się Wójt na stronie gminy. Sam też argumentował że w dzisiejszych czasach to każdy ma samochód. Ot taka bezduszność i rozgrywka polityczna przed kolejnymi wyborami samorządowymi. Pewnie na wybory cudem znajdzie się przewoźnik a potem byle znów do końca kadencji...

 2. Autobus

  My w Zabrańcu robimy takie fajne "TRANSFARNY" zobacz o co chodzi tutaj: https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=859209150870365&id=347351798722772

 3. podrózny

  Niech wójt pokaże pisma kierowane do urzędu marszałkowskiego. Dokumenty niech będą z potwierdzeniem ich złożenia. Niech jaj sobie nie robi. Jak chce, transfarnów może być więcej. I niech zaprosi przedstawicieli mobilisa na spotkanie z mieszkańcami. Chcemy usłyszeć od nich czy wójt rozmawiał z nimi i czy mobilis coś obiecał.

  1. Remek

   53:08 "Widzę bardzo ładny ten. Na dożynki zapraszam, bo fajne robicie. Transfarn bardzo ładny. Szanowni Państwo, nie wiem czy dziewięć miesięcy. Ja informację powziąłem tutaj w czerwcu, kiedy zaczął być problem z autobusami, jeśli chodzi o Krubki. Szanowni Państwo, ja mam na to dokumenty, mogę się tutaj okazać, nawet w sądzie jakby ktoś chciał." - i jest wyjaśnienie - do czerwca prawie nic się nie działo, od czerwca pisma jakieś wysłali żeby nikt się nie mógł przyczepić.

 4. Rychu

  Kluczowa jest pamięć wójta. Pani pamięta jak przed wyborami w remizy mówił, że jest na prostej drodze i dwa tygodnie zajmie załatwienie autobusu. Wójt na to, że pamięta co mówił ale tego akurat nie.

   1. starski

    To fakt. Gorzej się nie da. Wszędzie w gminach robią przez całą kadencję a tu tylko przed wyborami. Nawet nie robi, tylko obiecuje. I tak w kółko.

   2. Benny

    Wspólnota to Wspólnota Samorządowa. W powiecie ro starosta Rakowski w gm\nie Poświętne to Rosłon i Niżnik.

   3. Jasiek

    Nie tylko w Poświetnym robi się najwiecej przed wyborami. Strachowka tez tak ma. I opowiadać bajki o tym jaki jest zapracowany. Gdy idzie to biegnie.

  1. karolka

   Wójt to nie ciastko, nie musi być dobry. Wójt musi być operatywny, reprezentatywny i komunikatywny. I niech jeździ czym chce, aby realizował zadania gminy a nie piu, pitu. Podobno radny Powała ma kandydować. On Lexem nie jeździ.

   1. Axel

    Czy Powała to ten co chce wysiedlać mieszkańców, którzy mają inne zdanie? Jest operatywny - jako operator szlifierki i wyrzynarki

   2. Aguśka

    Dla mnie ten Wasz Januszek może być nawet operatorem łopaty, ale jeśli w ciągu 3 lat w tej gminie zrobi tyle co w Ręczajach, to gdzie znajdziecie lepszego? A jak pobędzie wójtem to może nie będzie musiał już jeździć tą pordzewiałą astrą.

   3. Axel

    W Ręczajach nic nie zrobił, to wszystko zrobiło starostwo. To po to pcha się na wójta, by kupić samochód?

   4. Aguśka

    To co ten Powała to też wspólnota, że starosta mu wszystko robi? To teraz nie ten od Lexusa tylko Powała jest nr 1 na naszą gminę z ich ramienia?

   5. Axel

    Kasia - Twój mąż na fejsie na zdjęciach z dnia nauczyciela w Ręczajach to prawdziwy elegancik. Tak powinien wyglądać każdy stolarz w naszej gminie!!!!

   6. syfon

    Wójty kroją tort? Z jakiej paczki. Przecież to nie dla nich. Uważają się za nauczycieli? Chyba, że są z obsługi cateringu i usługiwali.

 5. kinoman

  Póki co można śmiało serial Ranczo tutaj robić. Plenery idealne, scenografia na miejscu, a po aktorów wystarczy na sesję rady przyjechać.

  1. Rysiek

   Bez przesady – to nie musi być żaden heros. Wystarczy rozgarnięty śmiertelnik. Taki, który będzie miał choć odrobinę wyobraźni i poczucia przyzwoitości.

 6. luis

  Tą gminą rządzą strażacy: wójta - strażak, przewodniczący radny gminy - strażak, vice przewodnicząca - strażak plus kilku radnych to też strażacy. Podsumowując wielka strażacka rodzina

  1. Bobek

   Jakby prezes Mobilisa był z OSP to by się na pewno dogadali. A tak "układ się zmienił " i niczego nie będzie. Bez układów ani rusz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>