Miliardowe wyłudzenia

Miliardowe wyłudzenia

We wtorek o godz. 6.00 rano funkcjonariusze CBA odwiedzili 70 domostw, także w Wołominie, Ząbkach, Warszawie i Radzyminie. Na celowniku służb tym razem znaleźli się pracownicy SK Banku i członkowie zarządów firm, powiązanych ze znanym ząbkowskim deweloperem.

Jak podali dziennikarze tygodnika Do Rzeczy, wśród zatrzymanych osób jest m.in. Jan B. prezes SK Banku oraz członkowie zarządu banku, pracownicy banku, a także Sławomir D., jeden z założycieli firmy developerskiej Dolcan Ząbki i ludzie związani ze spółkami-córkami, jakie wokół niej powstały. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. Zabezpieczono dokumentację i składniki majątku, które mogą zostać wykorzystane na poczet ewentualnych przyszłych kar. (…)

Więcej na łamach Wieści

(12) Comments

 1. obywatel

  To nie pierwsze czynnosci i zatrzymania w tej sprawie.To Prokuratura podejmuje stosowne decyzje w sprawie. W końcu ci najwazniejsi zatrzymani,mam nadzieje,ze sprawa bedzie dogłebnie wyjasniona, winni własciwie i przykładnie ukarani.Najwazniejsze ukradzione pieniadze odzyskane w tym z majatku winnych. Znów Wołomin błysnął na calą Polske. Szkoda,ze od prawie 30 lat tylko w podobny spoób to miasto istnieje.

   1. Elle

    Oj, zw, masz rację, a ten akurat syndyk, jeśli jest to ten sam, który był na początku, wpisał się w historię polskiej praktyki prawa upadłościowego i układowego najwyższym wynagrodzeniem za prowadzenie postępowania upadłościowego. Nie sądzę, żeby obniżył loty...

 2. korneliusz

  Popisówa pod publikę. Można było to zrobić wzywając zwykłym wezwaniem a nie fundować stres niewinnym członkom rodziny. Takie działanie miałoby sens gdyby było wynikiem czynności operacyjnych dwa lata temu.

 3. Elle

  Szoł, trochę siermiężny, na miarę naszych możliwości. A czy ktoś podsumował wartość kredytów drobniejszych, udzielonych na podstawie pożyczonych dowodów osobistych? Ktoś ustalił pracowników banku odpowiedzialnych za ten proceder, może o niskiej wartości, ale za to rozbudowany ilościowo? A kredyty dla odwiecznych klientów banku? Zawsze były należycie zabezpieczone?

 4. Kamila

  W SK BANKU JUŻ 2 LAT TEMU ROBIONO PRZEWAŁKI USTANAWIAJĄC ZASTAW BANKOWY NP NA ROZPADAJĄCYM SIE BARAKU NA KILKA MILIONÓW, WARTO BYŁO NIE SPŁACAĆ . Wystarczy przejrzeć dokumenty i porównać ze stanem faktycznym.

 5. obywatel

  Elle, jak mozesz porównywac wyłudzenia krydytów tj, mikro kredycików róznych przestepców z banków, kiedy system był i jeszcze ale juz mniej jest dziurawy, sa nieuczciwi pracownicy lub posrednicy kredytowi, do jawnej działalnosci przestepczej na ponad 2 mld. w czym zapewne uczestniczyło , jak wierzyc dotychczasowym informacjom szefostwo tego banku. Tzn. niektórzy moga kraść, bo kradna miliony lub miliardy?????? Co do Skoku, oczywiscie niech wyjasniaja sprawe , a winni niech beda sprawiedliwie osądzeni kimkolwiek by nie byli

  1. Elle

   obywatel, popraw interpunkcję, zbuduj zdania, naucz się czytać ze zrozumieniem, bo objąłeś tu stanowisko dyżurnego tępaka, a to przeciętnie zaszczytna funkcja. W banku każdy orał, jak mógł, i jest mało prawdopodobne, że tego procederu nikt nie dostrzegł lub ten proceder tolerował. Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie jest przestępstwem, i odstąpienie od zawiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa też jest przestępstwem. Od lat pracownicy banku rekrutowani byli według pociotkowego klucza, więc o prawdziwych bankowców tam było raczej trudno. Kuźnia karier okazała się być tym, co właśnie zostało ujawnione... Niezależnie od wartości udzielonego z naruszeniem prawa kredytu, ktoś za takie działanie i jego skutki ponosi odpowiedzialność.

 6. obywatel

  Elle przejechałas/eś się po mnie , w pierwszym zdaniu ale nie ufaj pozorom. Twoja konstatacja od drugiego zdania jest oczywiscie trafna.Pozdrawiam.

 7. zibi

  Kierownictwo SK Banku przez kilka lat brylowało w niektórych bezpłatnych gazetach, otwierali,przecinali,darowali,lans/pijar pełna parą. Zarzad,Rada Nadzorcza, osoby odpowiedzialne za gospodarke kredytową, musieli byc swiadmi co sie dzieje, pytanie kto i na ile w tym uczestniczył. Przykre,że te podmioty bankowe, które wyszły i działały w Wołominie okazały sie nieuczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>