Wołomin: Burmistrz pod lupą radnych

Wołomin: Burmistrz pod lupą radnych

Wołomińscy radni jednogłośnie zdecydowali, by najszybciej jak to możliwe zająć się sprawą pozwu sądowego, wytoczonemu przez burmistrz Wołomina tygodnikowi Wieści Podwarszawskie. Koszty przegranej sprawy burmistrz opłaciła pieniędzmi z kasy miasta. Zdaniem radnych w tej sprawie mogło dojść do naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

Podczas poniedziałkowych obrad przyjęto plan pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wołominie na 2018 rok. Najpilniejszym, zdaniem radnych, jego punktem jest kontrola sprawy pozwu, wytoczonego tygodnikowi Wieści Podwarszawskie przez burmistrz Wołomina. – Na jednej z wcześniejszych komisji sprawa ta była częściowo omawiana. Pomiędzy komisjami burmistrz Wołomina skierowała też odwołanie od niekorzystnego dla siebie wyroku pierwszej instancji, ale jak zauważył sąd, zrobiła to po terminie. Co najważniejsze, za całą sprawę zapłacono z budżetu Gminy Wołomin kilkaset złotych (kosztów sądowych), sąd nakazał też zwrot kosztów pracy prawnika gazety Wieści, ponadto temat pilotował mecenas zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Wołominie. Prowadzony spór, tak naprawdę, nie dotyczył interesu mieszkańców tylko prywatnego – Burmistrz Wołomina. Dlatego część radnych uważa, że pozew w tej sytuacji powinna złożyć Elżbieta Radwan i sfinansować go z własnych, prywatnych pieniędzy. Dlatego w tym przypadku możemy mieć do czynienia z naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Zostanie to zbadane na jednej z najbliższych komisji rewizyjnych – zapowiada w rozmowie z Wieściami przewodniczący komisji rewizyjnej Dominik Kozaczka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(15) Comments

 1. Marcin

  Nieudolność aż rozlewa się na całe miasto, jak dobrze że jeszcze w tym roku bedą nowe władze i nowy burmistrz. Czasem mam wrażenie że u Radwanowej każda sprawa trwa 5 razy dłużej niż powinna.

  1. pan paweł

   Miałem dwie sprawy do załatwienia w urzędzie w tej kadencji. Za każdym razem super obsługa i natychmiastowe wykonanie.

   1. margo

    No to szczęściarz z ciebie, innym tylko się obiecuje. A od słów do czynów droga daleka.

   2. margo

    Nie mnie osobiście, tylko mieszkańcom mojej ulicy. A jak tak bardzo interesują Cię sprawy gminy przychodź na spotkania z mieszkańcami. Wówczas będziesz miał rozeznanie ile się obiecuje, a ile realizuje.

  2. Stanisław

   Ale co ma burmistrz do załatwienia sprawy w urzędzie? To że było szybko, miło i przyjemnie świadczy jedynie o urzędnikach, nie o Pani Burmistrz. Myślicie, że jak za rok przyjdzie Burmistrz Iksiński, to te same urzędniczki będą już nieprzyjemne i ponure? Pani Burmistrz jest do wymiany i to jest fakt niepodlegający dyskusji.

 2. Czytelnik Wieści z Wołomina

  Marcin nie był bym taki pewny. Nie ma ludzi idealnych. To oczywisty błąd Radwanowej, ale za całokształt min. za odpartyjnienie samorządu od "kochanej" partii rządzącej, dużo inwestycji miejskich zrealizowanych w tej kadencji będzie miała duże poparcie, moje też.A co do załatwiania spraw to wystarczy pójść na dyżur pani burmistrz, przedstawić problem i sprawa załatwiona, a za poprzednika to trzeba było czekać 3 miesiące na audiencje, a po spotkaniu i tak nic człowiek nie załatwił no chyba ,że wyraził swoje bezgraniczne poparcie dla partii !!!

  1. wiesiek

   Szanowny czytelniku, my naszą sprawę dotyczącą naszej miejscowości próbujemy rozwiązać od dwóch lat. Często jesteśmy w urzędzie a nasz problem jest nie do rozwiązania według władz .Mimo ,że z Warszawy dostaliśmy odpowiedź, jedna z procedur urzędu została przeprowadzona z rażącym naruszeniem prawa. Co na to powiesz?

 3. Jola

  Czytelniku, o jakim odpartyjnieniu mówisz ? Radwanowa to PSL i Nowoczesna. Od dłuższego czasu zwyczajnie lekceważy mieszkańców, nie przychodzi na sesje i komisje, udaje że nie ma problemów. ale dla uczestniczek "czarnego marszu" z Nowoczesnej to znalazła czas i wyszła do nich pod Urząd.

 4. monia

  Czytelnik Wieści z Wołomina - przyjdź na komisje i sesje rady miejskiej to zobaczysz jak są załatwiane sprawy przez Burmistrz Radwan jak kompetentnie...posłuchasz.... jest taka kompetencja że im więcej ludzi na sesjach i komisji tym rzadziej spotkasz tam Burmistrza i Zastępców ciekawa zależność.

 5. iwo Ciekawy jaki będzie nastyępny. Do tej pory do kazdego wnosza pretensie.

  Ciekawe jaki będzie następny. Do tej pory do każdego wnoszą pretensje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>