Pilne!

Zarzucają władzy bezczynność

Zarzucają władzy bezczynność

„Burmistrz Wołomina, pomimo iż była do tego zobowiązana przepisami prawa oraz koniecznością dbania o dobro wspólne gminy i miasta Wołomin, nie podjęła żadnych działań mających na celu uchwalenie miejscowego planu dla obszaru, na którym działają nasze spółki” – czytamy w skardze, jaką wystosowały do władz Wołomina dwie spółki z terenu gminy:  Exalo Drilling S.A. oraz DJCHEM Chemicals Poland S.A. W środę przedstawiciele firm odczytali radnym skargę na burmistrz Wołomina z powodu przewlekłego prowadzenia postępowania w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. „Strefa usługowo-produkcyjna Łukasiewicza II”, przy okazji informując o zamiarze wystąpienia o odszkodowanie.

Jak poinformowała radnych i władze miasta wiceprezes zarządu DJCHEM Anna Jadacka, długoletnie przeciąganie tworzenia projektu planu miejscowego naraża spółki na straty wynikające z długotrwałej blokady możliwości inwestycyjnych na terenach zajmowanym przez zakłady.

(…)

Po tej niekorzystnej dla urzędu wymianie zdań, burmistrz zdecydowała się opuścić salę, a radni debatowali dalej. Radny Maciej Łoś zaproponował władzom miasta, by w końcu zdecydowały, w którą stronę zamierzają w tej sprawie pójść, i nie trzymać dłużej mieszkańców w niepewności. Natomiast przewodniczący Rady Leszek Czarzasty zalecił naczelnik, by ustosunkować się do skargi przedsiębiorców i w końcu sporządzić plan, o którym mowa. W przypadku gdy któryś z jego zapisów zostanie zakwestionowany przez wojewodę, będzie poprawiony. – Niestety nie zarobiliście w tej sprawie ani kroku naprzód – podsumował całą sprawę przewodniczący Rady. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,270680,wie_ci_podwarszawskie/

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

 

(1) Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>