Pilne!

Rozważają nocną prohibicję

Rozważają nocną prohibicję

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wprowadzeniu na terenie miasta Zielonka ograniczenia w  nocnej sprzedaży alkoholu. Czy nocna prohibicja będzie obowiązywała również w Kobyłce i Ząbkach?

Przypomnijmy, że w marcu br. weszła w życie nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie ze zmianą, rady miast i gmin mogą teraz ustalać maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu oraz wprowadzić ograniczenia w zakresie nocnej sprzedaży trunków. Użytek z nowych przepisów zrobiono już w Zielonce. Nad podobnym krokiem zastanawiają się też w Kobyłce. – Większych problemów w tym zakresie w mieście Kobyłka nie było, chociaż muszę przyznać, że w przypadku dwóch punktów sprzedaży zdarzały się niestety skargi. Takim przykładem jest sklep, który znajduje się na Stefanówce, przy skrzyżowaniu ulicy Bohaterów Ossowa z ulicą Krasickiego. Proszę aby Rada pochyliła się nad tym temat i zastanowiła się czy rzeczywiście rozważyć wprowadzenie ograniczeń w tym zakresie – powiedział burmistrz Rober Roguski podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kobyłka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(1) Comment

  1. tomasz

    Bez sensu. ten co bedzie chciał to i tak kupi sobie alkohol, czy obowiązuje to stacje benzynowe ?. Tylko nowe "Mety" powstaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>