Awantura o przedszkole

Awantura o przedszkole

Zarzuty skierowane przeciwko burmistrzowi Zielonki, niewłaściwego stosowania ustawy o zamówieniach publicznych, które naraziło miasto na koszty ponownej weryfikacji projektu budowy przedszkola, bezpodstawnego zapłacenia Świętokrzyskiemu Urzędowi Skarbowemu 1,3 mln złotych oraz nie obciążenia firm kosztami związanymi z błędami wykonawczymi i projektowymi oraz niedziałającą dotychczas instalacją fotowoltaiczną – to efekt ponad półrocznej pracy komisji doraźnej, która zbadała proces budowy przedszkola w Zielonce przy ul. Staszica. Radni większością głosów przyjęli wyniki kontroli na wtorkowej sesji i nakazali zastosowanie się do zaleceń pokontrolnych.

Kontrola radnych opozycji to wynik nieprzyjęcia protokołu z przebiegu procesu inwestycyjnego, który stworzyła komisja rewizyjna. Przyczyną odrzucenia dokumentu był zdaniem części radnych, brak gruntownego przebadania procesu inwestycyjnego. Według członków komisji doraźnej, „komisja rewizyjna w składzie kontrolowanym przez zwolenników burmistrza niczego nie mogła się dopatrzeć.”

Nowa komisja rozpoczęła pracę we wrześniu 2017 r. i po analizie dokumentacji i zleceń dodatkowo zamawianych przez urząd wypracowała 9 wniosków i 8 zaleceń. Zdaniem przewodniczącego komisji doraźnej Tomasza Wołujewicza, temat podjęto, aby sprawę budzącą emocje zbadać i by w przyszłości uniknąć części popełnionych błędów. Jak zaznaczył, w protokole pokontrolnym znalazła się część uwag burmistrza. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(1) Comment

  1. Gocha

    W Wołominie mamy to samo bagno, pani Radwan zadluza gmine,robi glupie inwestycje i placimy za bne 2 razy,bo jej urzednicy nie potrafia nic zrobic, zwozi nam śmieci z Warszawy i z cmentarzy tyle dobrego mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>