Pływalnia w Wołominie: Prokuratura umorzyła sprawę kontrowersyjnych korekt

Pływalnia w Wołominie: Prokuratura umorzyła sprawę kontrowersyjnych korekt

W czerwcu Prokuratura Rejonowa w Wołominie wydała postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie korekt wystawianych na pływalni OSiR Wołomin. Przypomnijmy, że byłe władze jednostki zgłosiły organom ścigania fakt możliwości popełnienia przestępstwa po marcowej kontroli audytorskiej w OSiR Huragan.

Jednym z zastrzeżeń biegłego rewidenta, ujawnionych po kontroli Ośrodka Sportu i Rekreacji Huragan w Wołominie za lata 2013 i 2014, była kwestia niezrozumiałych ewidencji korekt, dotyczących płatności w kasach pływalni. Wcześniej biegłemu rewidentowi przedstawiono opinię głównego księgowego jednostki, który zwracał uwagę na tendencję wzrostową korekt sprzedaży fiskalnej na obiekcie pływalni w latach 2012-2014. „Do ewidencji korekt dołączane są paragony fiskalne, które dokumentować mają błędną sprzedaż. Paragony te bardzo często nie posiadają informacji o formie płatności (odcięta część paragonu). Taki paragon nie jest dokumentem kompletnym. W ewidencji korekt wpisywany jest numer załączanego paragonu dokumentującego korygowany (zmniejszany) obrót, brak natomiast numeru paragonu, w którym ujęto obrót we właściwych kwotach” – czytamy w audycie. W roku 2014 r. w kasie miało zabraknąć ponad 30 tys. zł, a rok wcześniej – prawie 20 tys. zł. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(7) Comments

 1. Doru

  A to niespodzianka, przecież było wiadomo od samego początku, że sami siebie karać nie będą :)

  1. Sylwek

   Czy Dyrekcja Huraganu złożyła zażalenie na postanowienie prokuratury? NIE! Bo lepiej wszystko zamieść wszystko pod dywan i uciszyć sprawę. Najlepiej dajcie tej pani premię. Bo my wszyscy za to zapłacimy. A ta pani pluje na Wołomin.

 2. Nie dla PSL

  Oj ale faux pas popełniła zakamuflowana wstydząca się swoich poglądów PSL. Zanim się narobi szumu to wypadałoby przeanalizować cały stan faktyczny. No ale cóż jak mamy tumanów u władzy to takie kwiatki będą miały miejsce częściej :)

  1. wanda

   Wszystko jest ok. kalumnie rzucić, zwolnić, oskarżyć. Kto teraz przeprosi i zwróci dobre imię?

  2. sąsiad z Aleksandrowa

   Pijar, karierowictwo,narcyzm krowichoczów. Najpierw wójek z Loku załtwił pracę bez konkursu. A dalsza kariera to serial obyczajowy do z-cy dyr. włącznie ...Pięknie co B.M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>