Znaleźli zakopane odpady

1

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzi śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczące działalności zorganizowanych grup przestępczych działających na terenie całego kraju, mających na celu popełnienie przy wykorzystaniu utworzonych w tym celu podmiotów gospodarczych przestępstw przeciwko środowisku, polegających na nieodpowiednim postępowaniu z odpadami, również niebezpiecznymi, fikcyjnym obrocie odpadami, wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi Kartami Przekazania Odpadów, a także przestępstw skarbowych. Wśród skontrolowanych miejsc jest też kopalnia piasku w naszym powiecie.

Jak informuje Policja, w województwie mazowieckim (w pow. wołomińskim) na terenie kopalni piasku jednego z podmiotów, który objęty jest śledztwem, przeprowadzili wykopy ziemne z udziałem biegłego z zakresu ochrony środowiska i chemii odpadów oraz funkcjonariuszami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Ale nowość …. od jakiegoś czasu mapy googla uległy zmianie- na wcześniejszych było widać jak jeden z „przedsiębiorców” w Leśniakowiźnie – zakopuje beczki na terenie swojej bazy sprzętowej a koparka je zasypuje. Tak na żywca. Kto w tej kwestii reagował??? Sanepid ? Ochrona środowiska? Milicja? A może lokalni działacze od pani burmistrz którzy jasno głoszą- że przeciwko przedsiębiorcom- występować nie będą. No to by sie zgadzało. Dziś- w tym miejscu jest piękny przepust- syf poszedł rzeką. Dowody też. Przedsiębiorca…. w gminie patologii….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj