Nowa obwodnica dla naszego powiatu

2

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie wybiera właśnie projektanta nowego śladu drogi, która ma stać się północno-wschodnią obwodnicą Wołomina i odciążyć DW 634 oraz centrum Zielonki. Z Igorem Sulichem – nowo wybranym radnym Sejmiku Województwa i dyrektorem Delegatury w Wołominie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – rozmawia red. Julita Mazur.

MZDW rozstrzygnie wkrótce postępowanie na przygotowanie dokumentacji nowego śladu DW 635. Dlaczego ta przeprawa jest tak ważna dla powiatu wołomińskiego?

– Tak, powinniśmy wszyscy trzymać kciuki, by udało się wybrać wykonawcę prac projektowych. Z punktu widzenia samego Wołomina inwestycja ma kluczowe znaczenie dla rozładowania dużego ruchu w centrum miasta. Dziś setki samochodów poruszających się lokalnie, ale i tranzytowo korzysta z węzła Wołomin. Dojazd do miasta, w szczególności na drugą stronę torów, odbywa się obecnym śladem w ulicy Łukasiewicza, rondem przy galerii, a dalej czekają nas światła na skrzyżowaniu Szosy Jadowskiej i Wileńskiej, które istotnie wpływają na ograniczenie przejazdu. Planowana inwestycja, będąca też północno-wschodnią obwodnicą Wołomina zdecydowanie odciąży natężenie ruchu w centrum. W wymiarze powiatowym nowa droga będzie pierwszą drogą wojewódzką na terenie gminy Poświętne, zdecydowanie poprawi się tam dostępność komunikacyjna terenów, które dziś pomału zaczynają przeżywać zwiększone zainteresowanie, z uwagi na tańsze ceny działek mieszkaniowych i inwestycyjnych. Powstanie nowej drogi powinno też korzystnie wpłynąć na odciążenie trasy 634, szczególnie w centrum Zielonki, przez którą wiedzie jedna z kilku najważniejszych dróg z kierunku Wołomina do Warszawy – ale też dzięki właśnie tej nowej przeprawie łatwiej będzie dostać się w kierunku Lublina, Otwocka czy Siedlec. Znaczna część samochodów, zamiast jechać przez Wołomin, Kobyłkę, Zielonkę w założeniu wybierze nowy ślad oszczędzając kilometry i czas, a nam mieszkańcom powiatu wołomińskiego, zwiększonego ruchu na drogach lokalnych.

Na jakim odcinku projektowana będzie nowa trasa?

(…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem jak nowa drogą ma odciazyc Zielonkę. Przecież ta nowa 635 ma biec mniej więcej od Czarnej do Halinowa. Jaki to będzie kmiec wplyw na ruch na 634 w Zielonce?

  2. Trochę jestem zdezorientowany. Rok temu czytałem podobny artykuł a list intencyjny był już podpisany 2 lata temu. Czy nowy list intencyjny coś zmieni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj