Kto będzie walczyć o głosy?

Kto będzie walczyć o głosy?

21 października odbędą się wybory samorządowe. Ponieważ termin zgłaszania komitetów wyborczych minął 27 sierpnia, wiemy już jakie Komitety Wyborcze Wyborców zarejestrowane zostały na terenie powiatu wołomińskiego. Mieszkańcy takich gmin jak Wołomin, Zielonka, Kobyłka, Klembów czy Tłuszcz będą mieli w czym wybierać – w tych właśnie miejscowościach zarejestrowano bowiem największą liczbę komitetów.

Tworząc poniższe zestawienie wzięliśmy pod uwagę wyłącznie lokalne komitety wyborcze rejestrowane przez komisarzy wyborczych. Nie liczyliśmy komitetów ogólnopolskich partii. Wiele wskazuje na to, że w Wołominie i Kobyłce rozegra się najzacieklejsza kampania wyborcza.

Lista Komitetów Wyborczych Wyborców w gminie Wołomin jest dość imponująca i znajdują się na niej: KWW Inicjatywa Mieszkańców, KWW Łukasza Wojakowskiego Wołomin 2018, KWW Porozumienie Samorządowe Kukiz’15, KWW Sylwestra Jagodzińskiego, KWW Emila Wiatraka, KWW Koalicja dla Wołomina, KWW Klub Woyciechowskiego oraz KWW Elżbiety Radwan. Póki co, swój start w wyborach na burmistrza Wołomina potwierdzili: Elżbieta Radwan, Łukasz Wojakowski, Tomasz Kowalczyk oraz Ryszard Madziar, który ma poparcie ogólnopolskiego Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Czy, podobnie jak cztery lata temu, finałowa batalia o fotel burmistrza miasta rozegra się pomiędzy Elżbietą Radwan a Ryszardem Madziarem?

Ciekawie prezentuje się sytuacja w Kobyłce, gdzie zarejestrowano następujące komitety: KWW Małgorzata Śliwińska, KWW Jedna Polska Samorządowa, KWW Kariny Jaźwińskiej, KWW Ryszarda Luchowskiego „Niezależni”, KWW Edyty Zbieć i KWW Konrada Kostrzewy. To właśnie w samorządzie Kobyłki może nastąpić największe przetasowanie. Aktualny burmistrz Kobyłki Robert Roguski, oficjalnie wystartował już ze swoją kampanią wyborczą do… powiatu. Czy hasło „Jeden Powiat, Jedna Polska, Jedna Polska Samorządowa” przyciągnie do niego wyborców i zapewni miejsce w fotelu starosty powiatu wołomińskiego? Kto w tej sytuacji może zastąpić Roberta Roguskiego w kobyłkowskim ratuszu? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(63) Comments

 1. obywatel

  A dlaczego to burmistrz RR juz nie chce rządzić miastem? To komu bedzie pomagał w wyborach , vice z Wołomina? Juz podzieli stołki, w powiecie? Koalicje powstały na razie jeszcze po cichu, roszady, podchody,ustawki, srodki publiczne na kampanie rzadzacych włodarzy. Totalna manipulacja i pijar. Juz starosta namaszczony? A wybory gdzie, GŁOS LUDU GDZIE???? Masakra.

  1. Roki

   Obecna wladza juz sie czuje wygrana, juz planuja kolejne posadki, pensyjki itp. Najpierw oklamala ludzi a teraz mysli,ze ludzie jej wybacza? Ludzie powinni bardziej przyjrzeć sie temu co sie dzieje w gminie,a nie cieszy sie odnowiona ulica.

  2. Edyta

   Ja czekam na kolejny pokaz chamstwa ze strony obecnie rządzących podczas kampanii 4 lata temu zachowala sie tragicznie i teraz to samo chamstwo widac w Internecie od popleczników ktorych zatrudnila za olbrzymie pieniądze. Tylko tyle obecna caryca potrafi nam zaoferować? Chamstwo?!

  3. Ewelka

   Chamstwo to malo powiedziane, chodza po korytarzach z nosem wysoko podniesionym i maja zwykłych ludzi w du... nawet dzien dobry nie odpowiadaja. Widac skąd biora przyklad skoro maja przyzwolenie na takie zachowanie.

   1. Świta Rysiaa

    Dobrze, że chodzący kryształ Rysio i jego panie pokazują klasę i dają oczywiście dobry przykład jak powinna wygląd tegoroczna kampania:)))))) hahahahahaha hahahaahhahahahaha hahahahahahahahahaha ahahahahahahahaahhahahahahahahahahahahahahaha...

   2. Zorro

    Ktoś tu chyba zazdrosci Panu Ryszardowi bo sam dal ciala i teraz trzeba sie odgryźć? Nie osmieszajcie sie juz świto Eluni:-)))))

   3. Wojtek

    Do "swita rysia" zazdroscisz Panu Ryszardowi bo Radwanowej na nic więcej nie stac jak na pakowanie miasta w dlugi i kłopoty i pokazala co i ile potrafi?! Czyli nic? Mieszkancy wiedza,ze pani Radwan zatrudnila kupe ludzi do tego żeby hejtowac i ponizac ludzi o innych pogladach nisz wasze. Widac to wszędzie na portalach społecznościowych, na korytarzach urzedu, na miescie.

   4. Monika

    Pani Elu przez ponad 3 lata siedziala pani na d.... i nic nie robila, wozila sie pani samochodem z przyciemnionymi szybami,a teraz 2mce przed wyborami nagle zaczęła pani chodzić na piechotę i tym chce pani nas kupic? My nie jesteśmy tacy ciemni jak sie pani i pani urzedasom wydaje. Radzę sie zastanowić nad tym co pani wyprawia i co pani zrobila z naszą gmina. Pani odejdzie,a nam zostanie ogromny dlug do spłacenia po pani nieudanych rzadach i braku kompetencji.

  4. Beata

   Wybudować ulice,chodniki, imprezy na pokaz każdy potrafi zrobić my pani Elu czekaliśmy na wywiazanie sie z tych "wiekszych" obietnic a pani nas oszukala i teraz czeka na poparcie,bardzo nie ladne zagranie.

   1. Stałą pracę

    Niestety Pani Ela dużo czasu straciła na próby posprzątania po naszym pięknym krysztalku:)))

 2. Grażyna

  Zych wystawiajac Wojakowskiego i dogadujac sie z Elka pocichaczu mysli,ze zrobi z ludzi idiotow?! Juz od dawna sie o tym mówi,ze we troje sa w zmowie?! Za czasow Wojakowskiego MDK nie mial sie za dobrze wiec jak on chce zarzadzac miastem?!

 3. M.S.

  To co dzieje się "na zapleczu" UM mnie osobiście nie interesuje. Za to interesuje mnie to co dzieje się w Wołominie a nie ma co ukrywać, że się dzieje. Inwestycje, imprezy, coś czego nie było za poprzedniej władzy. A to czy obecna Burmistrz nie może się porozumieć z niektórymi urzędnikami bo za dużo wymaga czy też to właśnie urzędnicy nie chcą mieć więcej obowiązków bo tak zostali nauczeni za poprzedniej kadencji to już inna kwestia. Decydując się na start oraz objęcie każdego stanowiska decyduje się również na jego "blaski i cienie" Jeśli jednak urząd obejmie P. Madziar obiecuję utworzyć bliźniaczy portal do Express Wołomiński i od pierwszego dnia będę dokładnie przyglądał się każdemu bublowi jaki wyjdzie spod jego długopisu - PiSowski Adrian II

  1. Wreka

   Skąd te glupoty wyssales?! Za poprzedniej władzy bylo 123pracowników i świetnie radzili sobie ze wszystkim ponad 100 inwestycji powstalo, orliki w każdej szkole, 2 przedszkola,szkola,sale gimnastyczne pod ktorymi podpisuje sie obecna burmistrz,bo jej "specjalisci" nie potrafia na nic pozyskać pieniędzy. Zadluzyla gmine,zeozi nam śmieci z Warszawy, zatrudnila w urzędzie kupe ludzi jest juz ponad 190 pracowników...Po co tyle skoro i tak z niczym sobie nie radzą?! Sami urzednicy mowia ze w gminie jest bałagan jakiego jeszcze nie było nigdy-to o czymś świadczy??? Najlepiej zwalić na poprzednika,bo sama nie potrafi nic zrobić tylko rozdawać nasze pieniądze nierobom którzy panosza sie po mieście w godzinach pracy. Takie glupoty mozesz pisać Elce ktora cie zatrudnila do pisania takich bzdur?!?!?!

 4. Mieszkaniec

  R. R będzie starostą, przecież to dawno ustalone głupi ciemny ludku Wołomiński jako jedyny w całym powiecie ma największe doświadczenie w samorządzie

  1. obywatel

   O tak ma najwieksze doswiadczenie, oj tak. To doswiadczenie to co??????. Wspólnota troche schodzi z piedestału a tworzy sie nowa struktura "Dobry samorzad" czy jakoś Jeden powiat jedne cos tam i jedno cos tam. To nowa kamarylla, ale jeszcze bardziej grozna i bezwzgledna.

 5. Gigi

  Jak Radwan sama nic nie zrobila,bo nie wiedza jak sie do te zabrać to co oni moga? Beda czepiać sie poprzednika tylko tyle potrafia. Dno i zenada pani burmistrz

 6. Mirek

  Czyżby jedna grupa wystawiła 3 komitety? KWW Sylwestra Jagodzińskiego, KWW Emila Wiatraka (szwagra SJ) i KWW Klub Woyciechowskiego (klub stworzony przez SJ do wyborów 2018)... Najwidoczniej największy strateg samorządowy SJ policzył, przemnożył i podzielił i wyszło, że najwięcej zyska stołków takim rozdaniem.. Ale jeśli chodzi o jego uczciwości można by polemizować, lecz jeśli chodzi o kombinowanie i knucie to jest bardzo dobry.. miszcz, po prostu miszcz PR w powiecie WWL

 7. Renata

  Takie zagrania to standard Elka startuje sama jak jej sie nie uda to przechodzi do Zycha i Wojakowskiego. Dogadali sie juz jakiś czas temu sami sie nie kryli. Zych udaje,ze niby ja atakuje a tak na prawdę wszystko jest juz dogadane. Zychu sam juz nie wie gdzie tyłek przytulic..smiesxny chlopina

 8. Matylda

  Elzbieta Radwan nic nie zrobila przez 4 lata urzedowania i ma czelnosc kolejny raz kandydowac? Wolomin potrzebuje zmiany, bo jak nie to miasto juz calkowicie przestanie sie rozwijac.Zrobieniem kilku ulic nie da sie zatuszowac calej tej nieszczesnej kadencji. Szkoda zmarnowanego czasu, a przede wszystkim szkoda naszego miasta. Wolomin zasluguje na dobrego burmistrza.

 9. Adam

  Pani Edyta Zbieć szturmuje Kobyłkę . Nie wiem ,czy to nie zagrywka kolezanki Eli Radwan. To taka alternatywa w razie przegranej w wyborach to koleżanka ją przytuli na wice. Teraz wice Zbieć ,zeby kto kolwiej ją poznał w Kobyłce kłamie o rzekomym wypadku samochodowym . Plan prysł kiedy odkryto ,że zdjecie zamieczone na forum było ściągnieta z portalu ze Stanów Zjednoczonych. Niestety na kłamie daleko nie pojedzie .

  1. Leon

   Pani Edyta Zbiec i Radwan jak zagraja wam w Kobylce to miasta nie poznacie. Syf kila i mogila tyle wam zostanie, Wołomin juz jest wysypiskiem śmieci dla Warszawy. Najgorsze ze poplecznik Elki, Zych chce poprzez Wojakowskiego dorwac sie do stolka a glupi ludzie zagłosują. To dopiero będzie Armagedon. W deweloperce mu nie poszlo to jeszcze Wołomin chce zniszczyć.Masakra

 10. Rob

  W Kobyłce KWW Kariny Jaźwińskiej i KWW Konrada Kostrzewy to wypisz wymaluj plan Roberta Roguskiego. Robert Roguski w Kobyłce jest juz spalony ale zamiast odejść z godnością podsyła nam hydrę w postaci niby skłuconej Kariny i bardzo uległego radnego Konrada . Proszę państwa - nie możemy dać przyzwolenia na kontynuację polityki samorzadowej w Kobyłce. Właśnie ci zostawiają nam długi, brak dróg, przychodni ,szkół , brak przejazdó bezkolizyjnych .

 11. Rob

  W Kobyłce KWW Kariny Jaźwińskiej i KWW Konrada Kostrzewy to wypisz wymaluj plan Roberta Roguskiego. Robert Roguski w Kobyłce jest juz spalony ale zamiast odejść z godnością podsyła nam hydrę w postaci niby skłóconej Kariny i bardzo uległego radnego Konrada , który przez okres kiedy był radnym podnosił paluszek w górę.. Proszę państwa - nie możemy dać przyzwolenia na kontynuację polityki samorzadowej w Kobyłce. Właśnie ci zostawiają nam długi, brak dróg, przychodni ,szkół , brak przejazdów bezkolizyjnych .

 12. Kajtek

  Wybór pomiędzy Madziarem i Radwan, to jak wybór między kiłą, a rzeżączką. Czy was ludzie naprawdę nie stać na kogoś lepszego? Kogoś, kto rozgoni tą zgniłą patologiczną sitwę rządzącą rotacyjnie Wołominem od lat ?

  1. Grzes

   Juz wole Madziara od tej oszustki Elki. On przynajmniej mowil co jak wyglada,a za czasów Elki dopiero dowiemy sie o problemach jak spadnie ze stołka. Najgorsze jest to,ze jej niedociągnięcia będziemy splacac latami,a ona będzie zyla jak pani.

  2. Waldi

   Wojakowski jest tyle samo wart co Zych. Jeszcze dobrze nie rozpoczela sie kampania a już klamie,ze jest prawicowy. Zenujacy i śmieszny człowiek. Panie Lukaszu dobrze każdy wie,ze za panem stoi Zych i Radwanowa wiec jaka to prawica skoro pana guru Zuchu raz jest za prawica a raz za lewicą. Jestescie sprzedawczykami bez kregoslupa moralnego.

 13. WWL

  Kto by Wołominem nie rządził, to ludzie pokroju Pawła Solisa zawsze znajdą sobie ciepłe urzędowe gniazdko, w którym przebimbają 4 lata i wezmą za to niemałe pieniądze.

 14. Anna

  A czy Pan Madziar juz nie pracuje w ARiMR?Jaroslaw przeciez powiedzial ze ludzie zatrudnieni w spolkach skarbu panstwa nie moga startowac na burmistrza.

 15. Emil

  Kostrzewa, prawdziwy Polak patriota z Czarzastym mają fundację która zajmuje się promocją Wołomina napewno będę głosował na P. Kostrzewę lub P. Kowaleczkę po wygranych wyborach będzie zdecydowanie więcej środków na inwestycje ze środków Unii Europejskiej

  1. ANNA

   na pewno poprawna pisownia ,, na pewno '' , a ja na pewno nie będę głosować ani na Pana Kostrzewę ani na Pana Kowaleczko . Pierwszy z Panów będzie prowadził politykę Pana Roberta Roguskiego a nam potrzebny jest Burmistrz który zaprowadzi porządek w UM , dla którego dobro Kobyłki będzie na pierwszym miejscu . Pan Robert Roguski rozsprzedał Kobyłkę deweloperom - spółka Kobyłka Dom więcej strat jak korzyści Pan Kostrzewa poparł II etap budowy tej żałosnej inwestycji i już samo to przekreśla go w moich oczach jaka kandydata na Burmistrza mojego miasta . Ja zagłosuje na takiego kandydata , który będzie miał dobry pomysł na rozwój Kobyłki na polepszenie warunków w szkołach , przedszkolach , który rozwiąże sytuacje z bezkolizyjnymi przejazdami , będzie miał pomysł jak naprawić drogi i skutecznie zablokuję II etap budowy przy ulicy Leśniej nie wytnie tam drzew nie postawi bloków tylko np. zrobi fajny park .

 16. a r t u r r o s

  4 lata temu wybierając taki a nie inny skład radnych postawiono niestety na kontynuację. Tym razem również nie spodziewam się zmian. Burmistrz czy starosta czy marszałek sejmiku to tylko figura. To r a d n i decydują.

  1. ANNA

   Radni decydują ??? nie nie nie chyba nie w Kobyłce . W Kobyłce decyzje podejmuje tylko RR a radni z uśmiechem na ustach ochoczo przyklaskują tym decyzjom . Ot takich mamy radnych - bezradnych , z jednym się zgadzam sami ich wybraliśmy .

 17. zibi

  Nie tylko tu , radni to sa na sztuke, a decyzje jednoosobowo podejmuje włodarz, bo tych radnych trzyma w szachu, a przynajmniej ich wiekszość.

 18. arłan

  Na pewno wykluczam ludzi związanych z Rikardem , Jagodą Mikulskim i Elką. Wogóle nie biore tych kandydatur do siebie. Zniszczyli mi miasto i zeszmacili ludzi. Mogą mi wylizać rów- i tak żadne głosu nie dostanie. Oddać na nich głos - to tak jak bym sam sobie napluł w twarz.

 19. Wołominiak

  Grażyna i Waldi i jeszcze parę osób wypisujące bzdury o Zychu i to karalne bzdury powinny zdawać sobie sprawę że trwa kampania wyborcza a tryb rozpraw sądowych jest b.szybki 48 godzinny. Proszę nie wypisywać kłamstw .

  1. Elle

   Dlaczego karalne bzdury? I dlaczego bzdury? Wydaje mi się, że dużo prawdy jest w wypowiedziach Grażyny i Waldiego, bo ktoś, kto zaliczył już ostatnie przeceny bierze figuranta i udaje, że go tam nie ma. To jest konstatacja pewnego układu stworzonego przez ludzi teoretycznie odpowiedzialnych.

 20. arłan

  Graża i Waldi- dzięki. W takim razie i ten- odpada. A szkoda. Ale- odpada. Dobrze by było żeby wołominiacy wiedzieli o tych powiązaniach , które figury zastawiają sie pionkami. Z tego co zauważyłem- pan Kowalski jawnie opowiada sie za współpracą z Panem Mikulskim co dla mnie jest równoznaczne z tym że mojego głosu nie dostanie. Dzięki!

 21. wwl_2018

  Zagłosuję na Pana Łukasza Wojakowskiego. Rozumiem ataki jego przeciwników i kontrkandydatów bowiem obawiają się utraty wpływów i fruktów władzy. Wcale, a wcale do tego mnie nie zniechęcają. Mając do wyboru Madziara, Radwan, Kowalczyka, Kozaczkę, Jagodzińskiego, Wiatraka i Wojakowskiego, dokonałem już wyboru. Pierwsza szóstka umoczona jest we wszystkie wołomińskie skandale i awantury.

  1. Orkiestra

   JAK Wojskowski tak będzie zarządzał Wołominem jak zarządza i jednoczy orkiestrę to ja dziękuję mu za takie zarządzanie... nie lepiej dryguje jako dyrygent orkiestrą bo to robi dobrze no i troche ma talentu ... ale do zarządzania to się niestety nie nadaje.

 22. arłan

  I mnie sie nie podobają. Tym bardziej źe jak by to pozbierać to Wołomin byłby lata świetlne do przodua tak- źadnego tu postępu a kredyty zaciągnięte przez debili spłacamy my i nasze dzieci spłacać będą . A oni jedno co potrafią to nie pomagać i za to czyścić budżet. Kowal Mikulskim Madziar z Jagodzińskim i Elka - pokazali przez lata że dobrze zarządzać- to nie oni. Oni tego nie potrafią.

 23. edek

  Tego jak będzie rządził wybrany kandydat oczywiście nie wiem. Wiem jednak jak rządzili wcześniej wybrani. Za syf i stracone pieniądze, Radwan z Madziarem oraz ich pomocnicy wypad z władz miejskich raz na zawsze.

 24. paranojec

  Pytam, bo nie wiem, a dobrze byłoby wiedzieć: czy ten Tomasz Kowalczyk to ktoś z rodziny pani umoczonej w aferze SKOK-u Wołomin?

   1. paranojec

    Czy oprócz tego wiadra pomyj jesteś wygenerować z siebie jakąś odpowiedź? Bo ja nadal nie wiem.

  1. Elle

   Paranojec, odpowiedź powinna być twierdząca i pewnie dlatego pytanie pozostaje bez odpowiedzi, bo jest niewygodne i tendencyjne. Pewne okoliczności w określonych sytuacjach się przemilcza, bo to jest taka uczciwość częściowa, jak prawda częściowa w dowcipach o Radiu Erewań.

   1. Elle

    Paranojec, o ile sobie przypominam, a pamięć mam dobrą, to tenże kandydat, jeszcze kandydatem nie będąc, oferował pomoc osobom poszkodowanym przez instytucję, której upadek dotknął bardzo wielu mieszkańców, w tym starszych i niezaradnych, których do instytucji, którą mamy na myśli, przyciągnęło jej przywiązanie do wartości powszechnie w tej grupie aprobowanych. Nawet jeśli nikt z tej grupy zaawansowanej wiekowo i umiarkowanie zaradnej nie stracił pieniędzy, to z uwagi na stres, chwilowy brak dostępu do własnych środków finansowych, konieczność odbycia administracyjnych i prawnych procedur, osoby powiązane z wiadomą instytucją mogłyby, z pożytkiem dla własnego wizerunku i nie tylko, zejść na chwilę z ludzkich oczu. Mam na myśli dłuższą chwilę.

  2. w67

   Pan Tomasz Kowalczyk nie jest moim faworytem w wyborach burmistrza. Czepianie się jego powiązań rodzinnych jest jednak nie fer. Niemal wszyscy kandydaci w większym lub mniejszym stopniu przyczynili się do powstania w gminie większych strat i szkód (wizerunkowych i finansowych) niż SKOK wyrządził swoim członkom zamieszkującym w Wołominie.

   1. paranojec

    Nikt się nie czepia, po prostu zadaję pytanie z ciekawości. W żadnym z moich postów nie ma nic, co by świadczyło o czepianiu się. Ale teraz widzę, że uderz w stół, a nożyce...

 25. mark

  Również uważam że Pan Kowalczyk lepiej wypada sam niż w objęciach byłego burmistrza który niczym szczególnym dla gminy sie nie wsławił. Więcej - przez tyle lat co rządził- miał świadomość co temu miastu i gminie trzeba - a nic nie zrobił. Czyli Kowalczyk czym sie chlubi? Że zna człowieka co nie za wiele zrobił??? Słabe!

 26. Marcin

  Cześć Szumisie. Czytaliście list pani Zbieg? Słabiutkie to, a mizerne, że ho ho i hu hu. Sztab się posrał gdy zobaczył profesjonalne nagrania Kostrzewy. Ciśnienie im puściło i odpowiedzieli słabiutkim listem, w którym ledwo litery widać. Brawo Konrad. Tak trzymać. Mam nadzieję że wygramy!

 27. Baca z Kobyłki

  Weźta się chłopy do roboty bo widzita co się tu narobiło? Ło carownica lata nad kobyłką, tsa ją pogonić bo nam zwieze wystrasy. Nie dawa nasej kobylki nie dawa. Trza sie zebrac do kupy i wspólnie carną pogonić gdzie pieps rośnie.

  1. Martel

   Jestem na posterunku. Komentarze, które zasługują na mój o..dol pacyfikuję od ręki, a inne nie warte są mojego pochylenia. Piję i owszem, ale po godzinach pracy i nikt mi tego nie zabroni. Mam za co i jest git, Elce też to nie przeszkadza.

 28. Olgierd

  Ludzie w Wołominie muszą być durniami, albo mieć profity z tego że głosują na Madziara i Radwanową. Smutne to że największe szanse mają Ci najmniej kompetentni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *