Nowe przeprawy dla zakorkowanego miasta

17

Ostatnia sesja Rady Powiatu w tej kadencji upłynęła pod znakiem dyskusji nad problemem zakorkowanego Wołomina. Starostwo ma pomysł na to jak rozładować korki w centrum i wskazuje na konkretne działania.

W czasie czwartkowych obrad wprowadzono do budżetu powiatu nowe zadanie inwestycyjne, polegające na zaprojektowaniu trzeciego tunelu pod torami w Wołominie (na granicy Kobyłki i Wołomina w rejonie al. Armii Krajowej/ul. Kobyłkowskiej).

– Koncepcja stanowi punkt wyjścia dla przyszłego projektanta tunelu i dróg dojazdowych. Została przygotowana przez Wydział Dróg Powiatowych, za co serdecznie dziękuję naczelnikowi Rafałowi Urbaniakowi. Jestem więc spokojny o zastosowane rozwiązania inżynierii drogowej, bo są przygotowane przez inżynierów drogowych, a komentarze niektórych radnych wołomińskich na fb jakie czytałem, nie mają pokrycia w rzeczywistości. Nie każdy potrafi czytać rysunki techniczne… – mówił starosta nawiązując do negatywnych wpisów radnego z komitetu burmistrz Wołomina. Jak dodał: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

17 KOMENTARZE

 1. Pisałem: zrobić Krymską- poprawiłaby przejezdniść dla Kobyłki Wołomina Ossowa i ludzi z wiosek na wschód od wołmińca.

  Nic ta tempa baba nie zrobiła……. teraz przez miasto ludzi puszcza- bo nie ma jak. Zdziwiona – że są korki.
  Dziw sie dalej.

 2. Tak se wybraliśta- tak bedzieta miały- i dobrze wam tak. Niech ciungnik wezmo te códne różowe pozytywki i niech jeszcze zaorają 4x wokół wołmina tako pentle- zaorano na meter.Tak żeby nikt po tym przejechać nie mógł. Żeby nikt nie mógł wjechać ni wyjechać- a bo przecie napisały munde przecódne urzendowe łby- są ważniejsze sprawy we wołminie – jak drogi. Se poczytajta komentarze .
  Są ważnjejsze sprawy- niż drogi.
  Sie tak zastanawiam….. co taki człowiek ma w głowie. Czym on myśli i ile zwojów mózgowych ma więcej od kury??? Może ze 2.
  To teraz – możecie tam iść i mu powiedzieć- dziękujemy.

  • Mark, spora część mieszkańców znajduje się w stanie euforii, więc wszelkie komentarze są w tym momencie niepotrzebne. Jest teraz w mieście dobrze, nawet bardzo dobrze, nigdy wcześniej tak dobrze nie było. Jest wszystko czego mieszkańcom potrzeba, wszystko czego oczekują, i to czego nie oczekują – również jest. Wybranej śpiewają, cudzym głosem, piosenki powstałe w hołdzie światowej sławy wokalistce i jednej z ikon walki z segregacją rasową w USA, więc nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jakakolwiek rzeczowa polemika jest odwołana do odwołania. Jak wystąpi kac moralny, to będzie czas na polemikę. Nie jestem pewna, czy wtedy konstruktywna polemika będzie miała jakikolwiek sens.

 3. Elle- oczywiście że nie będzie miała sensu. Więcej! Polemika straciła sens po 1 kadencji starego capa – ceplarnianego kozła- kolejne kadencje i jego i kolejnych mu podobnych udańców z łaski bożej- było takie samo- po równi pochyłej – tylko przyspieszenie rosło ( obecnie chyba do 190 mln długu ) . A jak teraz ci bogaci inaczej w rozum pamięć i wiedze o tym kto do czego doprowadził i w jakim miejscu – i komu zawdzięczają- to, że na gospodarczej rozwojowej i finansowej mapie polski – wołmin- jest w czarnej deeee- a oni wybrali capa na figure do rady…… no to z kim czym i o czym rozmawiać???
  To nie ma sensu.
  Wiesz … w
  Używając dosadnych prostackich porównań…. no bo inaczej sie nie da….. moge napisać…. ktoś wyrywa ci kichy na żywca – przez zad z rzołądkiem a ty sie cieszysz – bo ci brukiew obiecał….tak typa widze i nasze mundre społeczeństwo- o rozumkach o 2 zwoje większych od kury.
  Nie mam słów… ale trzeba starać sie to tłumaczyć…..

  • Mark, rozmawiać trzeba, jeśli jest rozmówca. Wydawało się przed wyborami, że rozmówcy są, może nie było ich wielu, ale byli. Wiadomemu kandydatowi, a chyba już elektowi, należy zazdrościć kręgosłupa i wzroku. Przy takim poziomie zacietrzewienia nie da się niczego wytłumaczyć. Trzeba przeczekać. Może gmina jest skazana na przeczekiwanie? Wszystko na to wskazuje.

   • Królowa Radwanela gamoniowata elekcyjna władczyni Wolomińca zacofała miasto o 10 lat. Powiedz Radwanelu jak Ty chcesz swoimi wspaniałymi projektami zrobić z tego miasta miejscowość uzdrowiskowa z pasażami, altanami, fontannami jak tu śmierdzi i są dziury w nawierzchni? Takie pomysły to u siebie w ogródku. Wybrala ją głupota i przekupstwo

 4. Dobrze że myślą o tunelu, a nie o strefie czystego powietrza bo burmistrz z Platformy.
  Tylko może lepiej jakby też był na przedłużeniu ulicy Legionów lub Sikorskiego. Ten może mieć sens gdy będzie do niego bezpośredni skręt z DW634.

 5. Czekać….. ci ludzie nie zrozumieją. Oni nie mają punktu odniesienia skali porównawczej. Puki tego nie zrozumieją – tu będzie czuć tylko palonymi oponami zgniłą kapustą zgniłą cebulą i tymi śmieciami.
  A czasu nikt nie wróci. Inne powiaty sie rozpędzają a my topimy w głębszym mule.

  • Mark, wydaje mi się, że ludzie mają już świadomość, iż miasto i powiat odstają nawet od sąsiednich powiatów i miast powiatowych, ale boją się wyjścia przed szereg i zaprotestowania przeciwko marazmowi. Wysypisko było wrogiem, a stało się przyjacielem, co jednoznacznie świadczy o niestabilności oczekiwań lokalnej społeczności. Jeśli dziś chcesz cukierka, a jutro będziesz się cieszyć papierkiem, to nikt nie będzie traktował cię poważnie. Mamy lokalnych bohaterów na miarę naszych potrzeb i możliwości. Nie potrafimy nawet rozegrać strategicznie wyborów, żeby nie stawać przed koniecznością wyboru mniejszego zła, przy czym i tak wybieramy to większe. Takie tu przyzwyczajenie, tradycja i tak ma być. Co z tego, że tuż przed wyborami posypały się uroczyste otwarcia i zapowiedzi następnych uroczystych otwarć, jeśli te otwarcia powinny były mieć miejsce lat temu 10. Taka gmina…

 6. No… masz racje. Nie 10 a 15 . Tak. Ja te zmiany widziałem i widzą je wołominiacy którzy jezdża na zachodnie powiaty- pracować: bodować domy robić wykończeniówke, sieci i instalacje- wszelakie. Ale że nie wszyscy tam CHCĄ lub MUSZĄ- pracować to nie wiedzą. I sie nie dowiedzą. Bo jak sie od lat wchodząc po palcu w deee niby pracuje w urzędzie w dziale do przepalania kawy – no to sie nie wie. Tylko nie każdy potrafi swoją godność i honor obsikać i tak kurczowo trzymać sie koryta byle tylko ryjem zamiatać po banknotach z koryta. Nawet za cene tch opowiadanych i samemu wymyślanych różowych bzdur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj