Ile trzeba zapłacić za proces frankowy w 2024 roku?

0

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad złożeniem pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu frankowego i w końcu udało Ci się podjąć ostateczną decyzję? Koniecznie sprawdź, jakie są koszty procesu frankowego w 2024 roku.

Czy kredytobiorcy słusznie obawiają się wysokich kosztów postępowania?

Nie ma wątpliwości co do tego, że niemal w każdym przypadku postępowanie sądowe wiąże się z pewnymi kosztami. Na samym początku są one ponoszone przez powoda – czyli przez osobę, która składa w sądzie pozew.

Wiele osób rezygnuje ze złożenia pozwu przeciwko bankowi w sprawie kredytu frankowego z obawy przed dużymi kosztami. Okazuje się jednak, że całkowicie niesłusznie. Początkowe koszty postępowania nie są bardzo wysokie. Należy również pamiętać o tym, że w przypadku unieważnienia kredytu można odzyskać sporą część wpłaconego do banku kapitału. A szanse na to są naprawdę spore, ponieważ sądy orzekają na korzyść frankowiczów nawet w 98 proc. spraw!

Na jakie koszty procesu frankowego w 2024 roku należy się przygotować?

Na koszty sprawy frankowej składają się przede wszystkim koszty, które trzeba ponieść w sądzie w związku ze składanym pozwem oraz opłaty skarbowe, które z kolei należy opłacić w urzędzie miasta. W większości przypadków koszty te nie przekraczają kwoty 1000 złotych. Mogą również pojawić się koszty związane z zaświadczeniem o kredycie i historii jego spłaty z banku. Dokument taki musi bowiem zostać dołączony do pozwu. Koszt uzyskania takiego zaświadczenia z reguły wynosi nie więcej niż 100-200 zł.

Dowiedz się, ile zapłacisz za proces frankowy w 2024 roku: https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-warszawa/

Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z pomocy prawnej – a nie warto z niej rezygnować! – muszą przygotować się na koszty związane z wynagrodzeniem dla kancelarii. Sposoby naliczania takiego wynagrodzenia są różne. Należy jednak pamiętać o tym, że doświadczony prawnik w istotny sposób zwiększy szanse na wygraną. To z kolei może pozwolić na odzyskanie sporej części wpłaconej do banku kwoty. Co więcej, dzięki wsparciu prawnemu cały stres związany z postępowaniem sądowym będzie o wiele mniejszy – a dla wielu osób jest to naprawdę istotne.

Koszty postępowania sądowego pokrywa strona przegrana

Wiesz już, że Twoje szanse na wygraną są naprawdę spore – sądy orzekają na korzyść frankowiczów w ponad 98 proc. spraw. Bardzo ważna informacja jest taka, że do pokrycia kosztów postępowania zobowiązana zostaje strona przegrana. Jeśli Ty wygrasz sprawę i Twój kredyt zostanie unieważniony, bank będzie musiał zwrócić Ci poniesione koszty procesu frankowego – m.in. opłatę sądową w wysokości 1000 zł.

To jeszcze jeden powód, dla którego nie warto rezygnować ze złożenia pozwu przeciwko bankowi. Pamiętaj – prawo jest po Twojej stronie, ponieważ bardzo często banki nie były wystarczająco uczciwe, oferując kredyty bankowe. A jeśli dodatkowo zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy prawnika, Twoje szanse na unieważnienie kredytu frankowego będą jeszcze większe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj