Tunel w rękach wojewody

2

Zgodnie z zapowiedzią, w minioną środę 2 kwietnia w zielonkowskim urzędzie miasta odbyła się rozprawa administracyjna, mająca na celu uzgodnienie interesów stron przed wydaniem decyzji o lokalizacji tunelu dla ruchu kołowego wraz z przejściami dla pieszych pod torami na ul. Kolejowej w Zielonce.


Inwestycji w tym miejscu stanowczo sprzeciwia się kilku lokalnych przedsiębiorców, którzy w środę stanęli przed wicewojewodą Dariuszem Piątkiem, by przedstawić swoje opinie w tej sprawie.(…)
Kolejny pełnomocnik również wnosił o zawieszenie postępowania, ponieważ zdaniem jego klientów budowa tunelu jeszcze bardziej zwiększy ruch na głównej ulicy miasta. Zważywszy na zaawansowanie prac i dużą presję społeczną, w przypadku podjęcia decyzji o budowie tunelu, prawnicy wnioskowali o wywłaszczenie osób, które reprezentują.
Wszyscy przedsiębiorcy, którzy na spornym odcinku ulicy prowadzą prywatną działalność dowodzili, że z chwilą rozpoczęcia inwestycji będą zmuszeni zamknąć interes, z powodu braku dojazdu do swoich posesji. – Jestem święcie przekonany, że w momencie gdy szpadel zostanie wbity w tę ziemię, to ja polegnę, zostanę rozłożony kompletnie na łopatki, a kredyty, to nie wiem kto będzie za mnie spłacał. To tak jakby ktoś wbił mi nóż w serce. Ja jestem całym sercem za budową tunelu, ale są na to inne lokalizacje: piękna obwodnica 400 metrów dalej czy ul. Staszica… – mówił przedsiębiorca z ul. Kolejowej. Jego żona zaznaczyła, że w tej chwili daje pracę ponad 40 osobom, które po rozpoczęciu prac drogowych, w związku z zamknięciem ich ulicy, najpewniej będzie musiała zwolnić. W dalszej części rozprawy małżeństwo wnioskowało wprost: – Niech miasto nas stamtąd zabierze. Jeśli ma być tunel, to proszę zadowolić nas w taki sposób, żebyśmy mogli przenieść się ze swoimi zakładami pracy w inne miejsce. Ja wnioskuję: jeśli ma być tunel, to ma być Kolejowa 9 wywłaszczona lub przejmujcie ją na swój majątek. Zróbcie tak, byśmy mogli stąd odejść i godziwie gdzie indziej żyć. Nie można niszczyć bez konsekwencji!

Więcej na łamach gazety.

2 KOMENTARZE

  1. dokładnie, każdy by chciał udoskonalona infrastrukturę, z której może korzystać, ale w żadnym wypadku z naruszeniem swoich interesów. ale cóż no, nie ma się co dziwić też tym ludziom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj