Szpital na kredyt

2

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie wystąpił do zarządu powiatu o udzielenie poręczenia kredytu długoterminowego. Po dokonaniu wnikliwej analizy długu powiatu w latach następnych oraz przedłożonych przez szpital materiałów, dotyczących wysokości kredytu (okresu kredytowania, projekcji bilansów) radni podjęli decyzję udzielając poręczenia 8 milionów złotych na okres 15 lat. Udzielone poręczenie ma objąć zarówno kwotę należności głównej, jak i odsetki. Te zostały wyliczone na 4,7 proc. w stosunku rocznym.

W zasadzie podczas sesji Rady Powiatu nie było większej dyskusji nad tym tematem. Być może dlatego, że od dawna niemal wszyscy przekonani są o konieczności ciągłej pomocy finansowej tej placówce leczniczej, po drugie: po prostu nie znajdują innego wyjścia. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Zero zdziwień.
    Program Partii dla służby zdrowia nie zmienił się od 7 lat i brzmi „Lody będą kręcone”.
    Sytuacja szpitala to efekt wdrażania programu Partii.

    Kolejny etap, za jakiś czas, to prywatny dobrodziej, który przygarnie szpital. Kto wie, może podobnie jak w Myślenicach zapłaci aż 150 tys. zł.

  2. A miało być tak pięknie i cudownie a tu masz babo placek- na problemy pożyczka i to 8 balonów. Równia pochyła do upadku szpitala pod rządami partyjnych samorządowców. Skandal jak cholera. Czy starosta się czerwieni a może pod Ministerstwo z dyrektorem szpecem od długów. Szybko rozgonić to towarzystwo dyrektorów po kilkanaście tysięcy pensji i samorządowców od ratowania rodziny. Nigdy głodny nie zrozumie sytego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj