Na co gmina wydaje nasze pieniądze?

17

Gmina Wołomin zabiega o wykup prywatnej, małej, ślepej uliczki, służącej jako dojazd dla kilku mieszkańców gminy. Co więcej, straszy sądem właścicieli tego terenu, którzy nie chcą go odsprzedać miastu. Po co gminie ślepa ulica na obrzeżach miasta? – Naszym zdaniem pewna znana w Wołominie osoba, która mieszka na końcu naszej drogi chciałaby tu parkować swoje samochody – tłumaczą mieszkańcy ul. Ogrodów Działkowych, którzy poprosili redakcję o interwencję w tej sprawie.

Jak mówią właściciele spornej drogi, ich sąsiadka budując swój dom u zbiegu ul. Partyzantów i Ogrodów Działkowych, miała świadomość, że ul. Ogrodów Działkowych jest terenem prywatnym, który służy jako dojazd dla pięciu rodzin. Mimo wszystko, postanowiła zamontować z tej właśnie strony bramę wjazdową. – Ponieważ dużej wielkości dom sąsiadki nie daje możliwości wjazdu na jej działkę, a garaż służy do innych celów, swoje samochody rodzina parkowała na naszej drodze. Nie robiliśmy problemów, dopóki nie zaczęły się kłopoty z zastawianiem nam wjazdu i brakiem możliwości odśnieżenia części ulicy, właśnie przez zaparkowane samochody, które przecież nie powinny tu w ogóle stać – relacjonują mieszkańcy.

Jak mówią, poprosili więc właścicieli aut, by przestawili swoje samochody gdzie indziej. Jakież było ich zdziwienie, kiedy krótko po tym otrzymali z urzędu miasta pismo, w którym gmina informuje ich o zamiarze wykupu drogi. – Długo dyskutowaliśmy o tym, zastanawiając się po co miastu ślepa uliczka? Dlaczego miasto rezygnuje z pieniędzy z podatku od nieruchomości, jaki płacimy każdego roku od kilkudziesięciu lat, i naraża się na wysokie koszty, chcąc odkupić od nas ten grunt? – pyta Czytelnik, zaraz dopowiadając: – Odpowiedź okazała się prosta: kiedy zdecydowanie odmawialiśmy sprzedaży gruntu, miasto przesłało pismo nakazujące nam sprzedaż jedynie… konkretne 7 metrów uliczki. Jasne było, że to dokładnie tyle, ile nasza sąsiadka potrzebuje na zaparkowanie swoich samochodów – tłumaczy. Jak tłumaczą właściciele, z drugiej strony domu, od ul. Partyzantów, sąsiadka nie ma możliwości parkowania tak blisko domu. Umożliwia to natomiast ich teren, czyli ul. Ogrodów Działkowych,.

Ponieważ spór toczy się pomiędzy właścicielami drogi a władzami miasta, o cel wykupu za gminne środki kilku metrów uliczki zapytaliśmy burmistrza Wołomina. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

17 KOMENTARZE

 1. A czy jakąś małą działeczkę dla mnie też gmina może zakupić? Nie jestem zachłanna, wystarczy z 600 m2. Może być z dala od centrum miasta.
  Jakby co proszę tu o info panie burmistrzu.

  • Do Mona. Mam taką działkę poza centrum miasta. Blisko planowanego stoku narciarskiego, który będzie spełniał rolę rekreacyjną. Pozwoli to na rozwój tej części miasta i likwidację uciążliwej zwałki… Ups, przepraszam. Już nieaktualne.

 2. Sugeruję, by właściciele drogi zgłosili sprawę (niegospodarność burmistrza) na Policję, prokuraturę lub CBA, bo inaczej to przegracie tą bitwę

 3. czyli jak postawią auto na tych siedmiu metrach – to jest w prawie i może blokować dojazd do innych działek i burmistrz da rodzinie za to medal z kartofla a jak naruszy strefe 7 m – to przyjdzie pan burmistrz i poprosi rodzine żeby przeparkowała autko. No bajka. a garaż jest do innych celów.
  Lepiej będzie jak sie ludziska zrzucicie na starego jurnego ostrówka – z wielką łychą. wyrejestrowanego. Może stać na prywatnej działce.
  W gminie Wołomin, jest sporo wąskich dróg, które nie spełniają wymiarów dróg – bo są zbyt wąskie- mimo że gminne.. Drogi te nie mogą być uzbrojone, wyasfaltowane a mieszka przy nich spora grupa ludzi – która też potrafi głosować w wyborach.Może pan burmistrz zamiast wykupu siedmiometrowej niby-drogi -dla kilku osób- powykupuje grunty dla setek ludzi których gminne drogi nie są do tej pory uregulowane i nie mają planów rozwoju mimo że drogi mają po 100 lat .

 4. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, kandydatce na radną Anecie Stankiewicz z naszego okręgu za zainteresowanie tym tematem i dobre rady. Mieszkańcy Ogrodów Działkowych

 5. Wy tu o takich pierdołach, a dziś rano zatrzymali cały zarząd SKOK Wołomin za wielomilionowe przekręty na kredytach!!! Katastrofa. A to była taka chluba dla naszego miasta i lokalnych władz.

  • Cały zarząd? Jedna z osób już od maja lub może nawet kwietnia znajdowała się pod szczególnym nadzorem. Chluba dla miasta? Po wszystkich informacjach prasowych o wyłudzonych kredytach i niejasnej kondycji kredytobiorców? Żarty…

 6. Dziś w skrzynce pocztowej znalazłem karteczkę która w zasadzie była kopią obwieszczenia o terminie i okręgach wyborczych o czym przypominał sam Pan Burmistrz!!! Nice try Rysiu!!! Nie dostaniesz mojego głosu mimo wszystko!!! 😀

 7. Ciekawe kto zaplacił za druk tej fajnej karteczki na której tylko jego ryjek widnieje. On – czy My? powinno mu sie odesłać te kartke – na prywatną poczte w zagulańcu – jego kartka – bo jego ryjek. niech se zbiera spod furtki śmiecie.

 8. Mieszkam w okolicy, na Leszczyńskiej, gdy były problemy z przebudową ul. Partyzantów zwróciłam się o pomoc do aktywnego działacza z naszej rady osiedla, Pana Dariusza Mirowskiego, był bardzo pomocny i co najważniejsze wyjaśnił nasze wątpliwości. Także w tej sprawie radziłabym poprosić o interwencję radę osiedla, lub samego Pana Mirowskiego, na pewno dopilnowałby wyjaśnienia całej sprawy.

 9. No to jak właściwie ?
  „Pewna znana osoba mieszka na końcu naszej drogi” czy raczej u zbiegu z ul. Partyzantów, bo nie wiem.

  A przy okazji uważam, że dojazd powinien być zapewniony.
  Co do tego, czy wyrokiem sądu, się nie wypowiadam.
  Ale blokować przejazd parkowaniem ?
  To raczej dla policji temat a nie dla rajców, ponieważ złe parkowanie zmniejsza bezpieczeństwo ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj