Kupcy walczą o swoje pawilony

2

W lipcu br. opisywaliśmy sprawę tłuszczańskich kupców z ulicy Warszawskiej, którzy boją się, że PKP odbierze im dorobek ich życia. Kupcy od ponad dwudziestu lat dzierżawią działki należące do Polskich Kolei Państwowych. Z własnych pieniędzy wybudowali pawilony handlowe, w których prowadzą małą działalność gospodarczą. Niedawno PKP postanowiło, że działki przy ulicy Warszawskiej zostaną sprzedane. Nie uwzględniono jednak interesów kupców, którzy liczyli na prawo pierwszeństwa wykupu. Wcześniej zarówno członkowie Stowarzyszenia Kupców ulicy Warszawskiej „Nasza Ziemia”, jak i włodarze gminy Tłuszcz zwracali się do spółki PKP Nieruchomości o wykup gruntów, na których znajdują się pawilony handlowe.
– Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk od początku poprzedniej kadencji wraz z radnym Rady Miejskiej w Tłuszczu Włodzimierzem Fydryszkiem, czynił starania o przejęcie terenów będących własnością PKP na własność gminy Tłuszcz. Niestety, jego prośby w tej sprawie pozostawały bez pozytywnej odpowiedzi. Z informacji otrzymywanych od PKP Nieruchomości wynikało, że nie ma możliwości zbycia gruntów do zakończenia modernizacji linii kolejowej E-75. W związku z niekorzystnymi dla miejscowych kupców działaniami PKP Nieruchomości, burmistrz Tłuszcza zwrócił się z prośbą o pomoc do wszystkich posłów z naszego okręgu. Na apel odpowiedzieli posłowie Artur Dębski (PSL) i Jacek Sasin (PiS), którzy spotkali się z kupcami oraz pani poseł Jadwiga Zakrzewska, która przekazała dokumenty kupców do analizy biura prawnego sejmu. Sejmowi prawnicy mają stwierdzić, czy kupcom przysługuje prawo pierwszeństwa wykupu nieruchomości i czy istnieje możliwość bonifikaty przy wykupie nieruchomości – powiedziała nam Wioleta Kur z Urzędu Miejskiego w Tłuszczu.
Kupcy z ulicy Warszawskiej boją się, że podzielą los przedsiębiorców z Halinowa, którzy również od wielu lat prowadzili działalność gospodarczą na działkach dzierżawionych od PKP. (…)
Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Trzeba było Panie Pawle dom postawić na osiedlu a nie nadbudówkę sklepu na terenie PKP…. Zburzyć na koszt kupców i wystawić na przetarg!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj