Wołomin: Bajkowy oddział dziecięcy

6

Cały ostatni piątek i sobotę spędzili na oddziale dziecięcym wołomińskiego szpitala. Mowa o utalentowanych plastycznie wolontariuszach, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc w odczarowaniu tego smutnego dotąd miejsca. W zaledwie kilkanaście godzin na odnowionych, białych ścianach trzech sal powstały przepiękne, kolorowe motywy z najpopularniejszych bajek. Ale to nie wszystko. Dzięki inicjatywie mieszkanki Tłuszcza Emilii Oleksiak i we współpracy ze starostwem Powiatowym w Wołominie oraz dyrekcją szpitala i fundacją Fundacji Przytul Misia mali pacjenci z wołomińskiego będą też dochodzić do zdrowia w nowych łóżeczkach i w kolorowej pościeli. Powstanie też dla nich wspaniały kącik zabaw.

Choć jeszcze rok temu głośno było o planach stworzenia chirurgii dziecięcej w Szpitalu Powiatowym w Wołominie, na razie temat zawieszano w próżni. Małym pacjentom zafundowano za to kompleksowy remont oddziału dziecięcego, który objął w tym roku część sal i korytarza. Starostwo, dyrekcja placówki i wolontariusze wreszcie realizują dziś to, nad czym pracowali przez ostatnie, długie miesiące. (…)

Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. No to pięknie, że dzieci mają kolorowo w szpitalu. Lepiej zniosą chorobę.

    Szkoda, że z równym zapałem pomysłodawczyni chirurgii dla Wołomina nie działa. I z takim efektem. Pewnie temat ożyje tuż przed kolejnymi wyborami.

  2. Inicjatywa fajna. Tak jest też w wielu innych szpitalach, dobrze że teraz i u nas. Tylko, że nie zastąpi obiecanego nam wszystkim przez Panią Radwan oddziału chirurgii dziecięcej. Nie „zawisł w próżni” tylko P.Radwan pewno dobrze wiedziała od razu, że nic tego nie będzie. A teraz robi się oderwaną od rzeczywistości propagandę sukcesu, „wybielające” wyglądające raczej na opłacone niby?dziennikarskie artykuły z wyłączonymi komentarzami. I jeszcze przez trzy lata winny będzie „wilk zły” poprzednik i radni co „nie chcą być na jej zawołanie i nie stoją na baczność” tylko ośmielają się coś mówić i sprawdzać … a pani Radwan i jej ekipa, tych wielu dobrze opłacanych nowych pracowników, pełnomocników od czegoś i niczego, to „niewinne baranki, lilije” , normalnie jak to PSL…

  3. Jak pisze@Zzbyszek w tym numerze WP jest artykuł dotyczacy działan przez prawie rok P.Burmistrz. Brak jest w nim odniesienia sie do jednego z punktów w kampani wyborczej a dotyczacego oddziału dziececego w szpitalu w Wołominie. Dlaczego nie mozna odnosic sie do artykułu w formie komentarzy? Skoro tyle sie udało zrobic , to zapewne i komentarze byłyby raczej pozytywne, więc czemu brak jest takiej mozliwości.A moze piszacy wskazali by kolejne sprawy do realizacji.Dlatego tez pozwolę sobie odnieśc sie do jedenej z kwesti z artykułu dot. roku pracy P.Burmistrz. Nadmieniam,tez że nie mozna odmówić ,że pewne prace P.Burmistrz i Jej podległych urzedników sa godne pochwalenia.Ja do tej pory byłem pewny,że P.Burmistrz ma powazne poparcie w PSL-u i raczej z tym ugrupowaniem była skłonna sie identyfikować./Nie bedąc oczywiscie członkiem PSL i zadnej innej partii/ Przypominam artykuł w Wiesciach nr 51/1225 z 21.12.2014r. tytuł ” Burmistrz nawołuje do miłosci” przytaczam ” Aby pogratulować kandydatce popieranej przez PSL przyjechali przedstawiciele tej partii z najwyższych szczebli”. Tak więc co tu się wypierać powiązań z taka czy inna partią.Przy okazji jak to sie dzieje,ze moze nie byc realizowany węzeł Wołomin, co przez rok w tej sprawie zrobił UM Wołomin i Władze powiatu?

  4. bardzo dobrze, ze nie ma w Wołominie tego oddziąłu chirurgi. Niestety, ale ten szpital to brak kompetencji, lepiej naprawde jechac na Nieklańska, gdzie pracuja bardzo sensowi lekarze. ja Wołomin omijam szerokim łukiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj