Kiedy zamkną przejazdy w Kobyłce?

2

Modernizacja linii kolejowej E 75 Rail Baltica była jednym z tematów ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Kobyłka. Bieżących informacji, dotyczących przebudowy na odcinku Wołomin – Zielonka udzielił radnym Janusz Rutkowski – dyrektor projektu, przedstawiciel wykonawcy Torpol SA. (…)

Radni mieli kilka uwag do wykonawcy. Skrytykowano chociażby bałagan, jaki panuje w okolicy stacji Kobyłka Ossów. – Już wcześniej, jako radni zwracaliśmy się w sprawie tablic na przejazdach kolejowych. Te tablice są za małe i niewidoczne. W Kobyłce po zmroku nic nie widać. Czy jest możliwość zainstalowania większych tablic? Kolejna prośba dotyczy czyszczenia chodników i ulic przy stacji Kobyłka Ossów z błota. Ciężko jest tamtędy przejechać – zaapelowała radna Małgorzata Fortuna.

– Przy budowie trasy S8 jeżdżą zamiatarki. W przypadku przebudowy linii kolejowej też by się to przydało – zasugerowała przewodnicząca Rady Miasta Kobyłka Ewa Jaźwińska.

– Droga na odcinku od przejazdu w Ossowie do końca ulicy Poniatowskiego jest tak brudna, że nie da się po niej jeździć. Tam są grube warstwy błota. Jedna zamiatarka nic nie da. Czy możliwe byłoby ustawienie w tym miejscu myjki, która by oczyszczała koła maszyn zanim wyjadą one na ulicę? Mamy na ul. Napoleona nowy asfalt i wiadomo, że nie chcemy, aby został zniszczony – dodał radny Paweł Potocki.

– Maszyny zasłaniają widoczność na przejeździe w Ossowie. Jadąc od strony centrum Kobyłki trzeba wjechać na przejazd by zobaczyć czy jedzie pociąg – skarżyła się radna Beata Dąbrowska. Przedstawiciel firmy Torpol obiecał, że zajmie się wszystkimi zgłoszonymi uwagami, ale mieszkańcy Kobyłki i tak będą musieli uzbroić się w cierpliwość. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. . Czy możliwe byłoby ustawienie w tym miejscu myjki, która by oczyszczała koła maszyn zanim wyjadą one na ulicę? Mamy na ul. Napoleona nowy asfalt i wiadomo, że nie chcemy, aby został zniszczony – dodał radny Paweł Potocki- rozbawiła mnie ta wypowiedź. Asfalt się pobrudzi i zepsuje;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj