Kto zatrzyma TIRy w Markach?

2

GDDKiA odrzuciła wniosek burmistrza Marek o wydłużenie godzin obowiązywania zakazu wjazdu do Marek kierowcom samochodów ciężarowych o wadze do 16 ton w godzinach szczytu. Kierowcy TIRów bez obaw mogą wjeżdżać do miasta, tak jak dotychczas.

Pisaliśmy już o oficjalnych ustaleniach w sprawie paraliżu komunikacyjnego w Markach, podjętych podczas spotkania w siedzibie GDDKiA, które miały na celu upłynnienie ruchu na al. Piłsudskiego. Podczas spotkania zadecydowano, że należy uzupełnić oznakowanie drogowe, informujące o czasowym zakazie poruszania się samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton na trasie S8, wyregulowaniu również cyklu świateł, mające na celu upłynnienie przejazdu. Na węźle „Marki” zamontowana zostanie również kamera do monitorowania i kontroli pojazdów powyżej 16 ton przekraczających granicę Marek, której koszt zamontowania w całości pokryje gmina Marki. Dodatkowo zainstalowane zostaną tablice informujące o obowiązującym zakazie. Najbardziej istotna decyzja dotyczyła jednak wydłużenia godzin zakazu wjazdu ciężarówek powyżej 16 ton do miasta w godzinach szczytu. Wówczas zakaz obowiązywałby już od godz.6:00.

17 i 19 listopada na al. Piłsudskiego przeprowadzony został pomiar natężenia ruchu, którego wyniki zostały poddane dalszej analizie i miały posłużyć jako powód do podjęcia decyzji przez odpowiednie służby o ewentualnym rozszerzeniu godzin zakazu o dodatkową godzinę. 25 listopada, podczas kolejnego spotkania w tej sprawie, GDDKiA poinformowała jego uczestników, w tym również burmistrza Marek o negatywnych wynikach. Po analizie pomiarów ruchu na al. Piłsudskiego negatywnie zweryfikowano wnioski władz miasta w sprawie wydłużenia zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych w godzinach szczytu komunikacyjnego. Odrzucono także propozycję rozszerzenia strefy ograniczonego ruchu dla TIRów na al. Piłsudskiego. Obecnie zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton obowiązuje przy wjeździe na trasę S8 w godz. 7-10 i 16-20 i tak już niestety zostanie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. to te tiry mają jeździć po niebie, niech burmistrz Marek przyspieszy pozwolenia na budowe s-8 Zielonka Kobyłka Wołomin, firmy chcą szybko wykonać wybudowanie trasy, nic ne mogą zrobić bez podpisu Hanki i tego PSL-owca

  2. Zanim coś napiszesz to się Misiu doucz trochę i nie kompromituj. Decyzję w tej sprawie wydaje wojewoda, a nie Hanka (Pani Prezydent Warszawy) i PSL-owiec (Pan Marszałek Województwa). Decyzję wyda już nowy wojewoda z PiSu. Wyczuwając Twój „poziom” powinno Cię to ucieszyć. Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj