Tłuszcz ciągle się zmienia

0

Koniec roku to dobry moment na podsumowania. O tym, jaki dla gminy Tłuszcz był 2015 r. opowiedział nam burmistrz Paweł Bednarczyk. Wiemy również co zaplanowano na kolejne miesiące. Współpraca ze Starostwem Powiatowym zaowocuje chociażby zmianami w centrum Tłuszcza.

Właśnie mija rok od wyborów samorządowych. Jaki to był rok dla gminy Tłuszcz?

– To był dobry rok dla naszej gminy. Rok kolejnych ważnych inwestycji, na czele z otwarciem stacji uzdatniania wody i uruchomieniem nowej nitki wodociągu. Był to także rok spokojnej, rzeczowej współpracy z radnymi i wspólnej pracy dla dobra naszych mieszkańców. Podsumowując ubiegłe miesiące nie sposób nie zauważyć także tego, że Tłuszcz stał się miejscem gdzie można aktywnie wypocząć i ciekawie spędzić czas. Świetnym przykładem była organizacja pierwszego w gminie pikniku historycznego czy mnogość wydarzeń związanych z tegorocznymi mikołajkami.

Podkreśla Pan, że zwodociągowanie gminy to priorytet. Jednak jeszcze trochę w tej kwestii zostało do zrobienia.

– W ciągu pięciu lat sprawowania przeze mnie urzędu burmistrza wybudowano w gminie Tłuszcz ponad 50 kilometrów wodociągu i dwie stacje uzdatniania wody. Mam jednak świadomość, że wielu mieszkańców wciąż czeka na dobrą, zdatną do codziennego użytku wodę w swoich kranach. Chcę zapewnić mieszkańców tych miejscowości, że zarówno dla mnie, jak i radnych gminnych rozwiązanie tego problemu to priorytet. W następnych latach wybudujemy kolejne nitki wodociągu, a ja będę zabiegał o każde środki zewnętrzne na ten cel.

Ułożony został projekt budżetu gminy na 2016 rok. Na realizację jakich inwestycji mogą liczyć mieszkańcy? (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj