Kobyłka partnersko

2

Kobyłka stała się prekursorem w powiecie wołomińskim jeśli chodzi o inwestycje wykonywane w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Po utworzeniu spółki „Kobyłka Dom”, przyszedł czas na inne przedsięwzięcia realizowane we współpracy z prywatnymi partnerami.

Wiosną rozpocznie się kolejna inwestycja wykonywana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Chodzi o termomodernizację budynków użyteczności publicznej. – Umowa została podpisana w sierpniu ubiegłego roku. Kończą się prace projektowe i trwa uzyskiwanie niektórych niezbędnych pozwoleń. Praktycznie wszystko idzie według harmonogramu. Na przełomie lutego i marca rozpoczną się prace wewnątrz obiektów. Po zakończeniu sezonu grzewczego wymienimy grzejniki. Jak tylko warunki pogodowe pozwolą, rozpoczniemy także wymianę okien i wykonanie elewacji praktycznie we wszystkich budynkach użyteczności publicznej. Nowe oblicze zyska Zespół Szkół Publicznych nr 1, Zespół Szkół Publicznych nr 2, Zespół Szkół Publicznych nr 3, Publiczne Przedszkole nr 1, Miejski Ośrodek Kultury, MSPZOZ w kompleksie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i mieszkaniami komunalnymi, Urząd Miasta Kobyłka oraz OSP. Kolorystyka Zespołu Szkół nr 3 zostanie dostosowana do nowej hali. Na zewnątrz będzie to teraz zupełnie inny obiekt.

Wszystko dzięki dobudowani hali i części dydaktycznej oraz odnowieniu elewacji. Urząd Miasta zyska nowe oblicze, dzięki wymianie okien, które pamiętają jeszcze końcówkę lat 80. Wykonamy tu również elewację. Jest to inwestycja o wartości 6 milionów zł i praktycznie wszystkie koszty ponosi partner prywatny, w tym przypadku firma Siemens. Mamy podpisaną umowę na zarządzanie energią w naszych budynkach przez 15 lat – relacjonuje burmistrz Kobyłki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Czy orientuje się ktoś, czy są dostępne informacje na temat mieszkań jakie powstaną w projekcie Kobyłka Dom? Jakie to będą metraże itp.?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj