MUKS Wołomin: Kiedy koniec sporów?

18

Jedną z ostatnich komisji rewizyjnych Rady Miejskiej w Wołominie poświęcono napiętej sytuacji w Klubie Siatkarskim MUKS Huragan Wołomin. Po majowej zmianie prezesa toczy się tam spór o podatek skarbowy – jak wynika z informacji podanej na komisji – spór sztucznie podsycany i bardzo szkodzący klubowi.

Efektem napiętej sytuacji była niedawna rezygnacja całej komisji rewizyjnej klubu. Mają miejsce tam także miejskie kontrole, a MUKS zwrócił się do miasta o dodatkowe środki finansowe. (…)

Najwięcej emocji wzbudza jednak kwestia zapłaty ubiegłorocznego podatku skarbowego. Jak tłumaczył na komisji były prezes MUKS Zbigniew Paziewski, na początku roku kasa klubu zazwyczaj świeci pustkami, więc tego typu, wysokie opłaty rozlicza się na ostatnią chwilę. Kiedy niespodziewanie w końcu maja Paziewski nie został wybrany na prezesa klubu, jego następca Karol Małolepszy poprosił, by nie dokonywać już żadnych operacji finansowych i przekazać mu całą dokumentację. Tak też zostało uczynione. – 18 czerwca na koncie klubu było już jednak 21 tysięcy, a kilka dni później ZEC wpłacił 5 tys. zł. Do zapłacenia opłaty skarbowej było 5200 zł. W obecności szefa biura rachunkowego zapytałem wówczas pana Małolepszego czy wpłacił pieniądze do US i odpowiedział, że tak. Mam na to świadka. W listopadzie jednak dostałem telefon od pana Małolepszego, że nie zapłaciłem opłaty skarbowej i żebym się zwrócił do pani burmistrz o te pieniądze. Groził, że w innym wypadku napisze do burmistrz pismo, że są zaległości. Nie zapłaciłem za swojego urzędowania opłaty skarbowej, bo nie było pieniędzy, ale do 20 czerwca z powodzeniem można była zapłacić te pieniądze, bo wówczas środki były, co dokumentowałem wyciągiem z konta – tłumaczył kolegom z komisji rewizyjnej Zbigniew Paziewski, dodając, że Małolepszy kazał mu o potrzebne środki cyt. „błagać u burmistrz”. (…)

Więcej na łamach Wieści.

18 KOMENTARZE

 1. Kowal zawinił powiesili cygana, Dlaczego na zdjęciu nie pokazano głównego winowajcy Karola Małolepszego. Który doprowadził do pogrzebania Wołomińskiej siatkówki ( na 10 meczy 9 przegranych, za chwilę spadek do 3 ligi ) bałagan w dokumentach, ale Małolepszy ma obrończynię w osobie Burmistrz Radwan która , chowa pod dywan wpadki swoich pupili. Żenada

 2. Warto Pamiętać że Burmistrz Radwan startowała z Karolem Małolepszym z tego samego komitetu Jeden Powiat Roberta Roguskiego. Hasło wyborcze 12 gmin 1000 możliwości, proponuję zmienić na ,, 1000 możliwości psucia 12 gmin” Wiadomo dlaczego się wzajemnie kryją.

 3. @madry ale żeś mądry, że aż głupi. Nic tylko rzucasz łajnem. Wpadłeś na forum rzuciłeś kilka obelg i co dalej? Doszedłeś już onanizując się w trakcie czytania swoich mądrych komentarzy?

 4. Oj kogoś zabolały komentarze mądrego. Uderz w stół a nożyce się odezwą. Nowe Hasło Jednego Powiatu ,,1000 możliwości psucia 12 gmin ” DOBRE 🙂

 5. Jeden Powiat ma ,,super fachowców” Radowanowa i Małolepszy super duet, może Roguski zabierze ich sobie do Kobyłki oddamy z dopłatą………pozdrawiamy mieszkańcy Wołomina

  • Drogi mieszkańcu mówisz za siebie, więc nie podpisuj się w imieniu mieszkańców Wołomina. Ja stoję na zgoła odmiennym stanowisku i nie życzę sobie wrzucania mnie do jednego worka z ludźmi Twojego pokroju.

 6. @ madrzejszy to ty rzucasz łajnem i wpisujesz sie w narracje niektórych piszacych na tym forum ,którzy używaja „bardzo oryginalnego ” jezyka.Zaprzeczysz,ze P.Burmistrz i p.Małolepszy startowali z JP? Jezeli tak było to nie jest chyba dziwnym wnioski jakie sie nasuwają @madremu.Wiec szklanka albo dwie zimnej wody, Chyba ,że uwazasz,że Jeden Powiat w żaden sposób nie moze być oceniany w sposób nie przychylny? W tym konkretnym przypadku , raczej wnioski sie nasuwają same, ale i to mozna spokojnie wyjasnic.Jezeli doszło do nieprawidłowosci to niech winni poniosa konsekwencje i po temacie.

  • Przeczytaj, zniesmaczona, swoją wypowiedź i zastanów się, co to znaczy „umieć pisać”.
   Bo umiejętność pisania to także znajomość interpunkcji i jej stosowanie.

 7. Jestem zaskoczony zarówno tonem wypowiedzi byłego Prezesa Zbyszka Paziewskiego jak również komentarzami. 28 stycznia mamy spotkanie członków Stowarzyszenia. Jak ktoś chce się dowiedzieć coś o pracy stowarzyszenia to zapraszam. Nie bardzo wygodną formą jest rozmawiać przez media. Pomówienia o bałagan czy lewe rachunki jest bardzo nieeleganckie. Jak mili państwo chcecie zobaczyć finanse stowarzyszenia to zapraszam na Walne. Proponuje zostać członkiem płacić składki i wtedy znając całą sytuację proponuje się wypowiadać. Można też zostać wybranym do władz MUKS Huragan i przeżywać z zawodnikami zwycięstwa i porażki. Startowanie z jednej listy z Panią Elżbietą Radwan było i jest dla mnie zaszczytem Jeżeli ktoś uważa ze z tego powodu miałby jakieś ulgi jeżeli popełniałbym błędy to jest w będzie. Do zobaczenia 28 stycznia na meczu i w nowym sezonie II lidze.

  • Jeśli już Pan coś napisze, to może niech to ktoś sprawdzi i poprawi po Panu błędy językowe. Rodzice i uczniowie nie powinni widzieć błędów językowych popełnianych przez nauczyciela, który uważa się za nauczyciela przez duże „N” i dwukreślne „C”. Wstyd afiszować się z wypocinami pełnymi błędów językowych udając erudytę! Żałosne!

 8. Karolu Małolepszy czy zamierza Pan zachować się po męsku i przeprosić Pana Zbyszka Paziewskiego za pomówienia. A z Panią Radwan pasujecie do siebie………………….

  • Rodzice mają unikalną możliwość zapoznania się nie tylko z poziomem wykształcenia nauczyciela ich dzieci, ale także z reprezentowanym przez niego poziomem kultury. Co to za odpowiedź „ok poproszę” na post starannie zredagowany? Oj, wychodzi proweniencja i toporne ociosanie!

   • Już się poprawiam.
    Przy następnej wypowiedzi umieszczanej na łamach prasy postaram się, aby mój tekst, sprawdziła osoba o wiele większej wiedzy na temat poprawnej polszczyzny niż ją posiadam ja.
    Bardzo dziękuje za zwróconą uwagę.
    Z poważaniem po raz ostatni w tej sprawie
    Karol Małolepszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj