Sprawa RIPOK: Patrzyłem przyszłościowo

31

O trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się gmina Wołomin, w związku z problemami z uruchomieniem Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lipinach Starych, z byłym burmistrzem Wołomina Ryszardem Madziarem rozmawia Julita Mazur.

Jeszcze jako burmistrz dostawał Pan sygnały, że zgoda na uruchomienie instalacji obejmuje tereny zalewowe i mogą być problemy z jej uruchomieniem.

– Tak, otrzymałem takie informacje, ale jednocześnie wiedziałem, że sama instalacja nie znajduje się na terenie zalewowym.

Działacze Zielonego Wołomina twierdzą, że już wiosną 2014 r. informowali władze gminy o nieprawidłowościach…

– Być może, ale jak wspomniałem wyżej, sama instalacja znajduje się poza strefą zalewową.

 Kto z ramienia urzędu zajmował się sprawą powstania RIPOK? Czyj to był pomysł? (…)

Więcej na łamach Wieści.

31 KOMENTARZE

 1. W normalnym kraju Pan Rysio już dawno wyspowiadałby się przed prokuratorem, a może nawet sądem, a nie przed dziennikarzem. Niestety w Polsce, a w szczególności na wołomińskim zadupiu, o sprawiedliwość trudno.

 2. Oczywisty stał się fakt rażącego naruszenia prawa, którego dopuścił się S. Jagodziński. Nie był błędem jak to przedstawiał na listopadowej sesji obecny prezes ZEC. W świetle wypowiedzi R. Madziara było to świadome działanie. Jak napisał @xyz obaj winni stanąć przed prokuratorem za łamanie prawa i narażenie gminy na wielomilionowe szkody. Budzi śmiech ich intencja brukowania drogi do piekła.

 3. Obawiam się, że obecna ekipa nie widzi ewidentnych strat lub ich istnienie wypiera. W ramach źle pojmowanej solidarności międzykadencyjnej zwleka z wykonaniem podstawowych czynności przewidzianych przepisami prawa. Moim zdaniem obecna ekipa będzie dążyć do uruchomienia inwestycji, jeśli nie w pełnej funkcjonalności, to w takim zakresie, na jaki pozwalają nagięte do granic możliwości przepisy. Powinniśmy sobie uświadomić, że już po raz drugi przy okazji wyborów samorządowych, wybieraliśmy mniejsze zło, a co za tym nasze oczekiwania powinny być proporcjonalne do możliwości wybranych.

 4. Rysiu, kończ i wstydu sobie oszczędź. Jak mieszkańcy przychodzili do Ciebie rozmawiać to albo zamykałeś się w gabinecie i udawałeś zajętego albo uciekałeś do MDKu do Małkowej na kawę. Dobroczyńca Wołomina się znalazł.

 5. Były burmistrz Madziar się skompromitował tym artykułem, niech ludzie widząc co ten człowiek wyprawia. Ryszard kończ już. Wołomin Cię już nie chce!

 6. Niejasności powinna wyjaśnić prokuratura. Dlaczego nie interweniuje??? Ślepi siedzą w tej policji czy trzeba pokazać palcem w warszawce – że Wołomin nic nie widzi??? Bo to już jest dziwne.

 7. A ten co tu się znowu udziela mało to na wywijał ?? Ze jeszcze w ogóle chce ktoś tego Pana publikować to tragedia. Nawaliłeś Panie to teraz nie zwalaj winy na innych. Panie dziękuję, że Pan już nie rządzi w Wołominie razem z Panem Jackiem, bo to były najgorsze 4 lata w historii tego miasta.

 8. To on jeszcze tutaj mieszka? Bo podobno dom sprzedał? Ryszardzie jaśniepanie to jest Pana wina bo Pan na to pozwolił, miał być tam stok a wybudowałes RIPOK. I jakim prawem masz czelność umywać od tego swoje łapska? Zielony mógł Cię wtedy wywieźć na taczce kiedy był na to odpowiedni moment

 9. Burmistrz Radwan nic nie zrobiła przez cały rok, jest zakładnikiem kilku bab z Zieleniaka Wołomińskiego, którym się wydaje że pozjadały rozumy. Burmistrz wydała za namowa Zieleniaków duże pieniądze od Wołomińskich podatników na nic nie wnoszące ekspertyzy, aby kupic sobie kilka miesięcy spokoju , teraz wyjdzie jej nieporadność.

  • RIPOK jest i będzie . Ona też jest za. Jak nie wiesz co zrobić robisz ekspertyzy aby mieć tak zwane niby czyste ręce. Radwan musi przyjąć inwestycje bo jest prawidłowa . Krzyk garstki zielonych o nic.

   • Radwan oczywiście ma wybór, nie musi uruchamiać niekompletnej inwestycji zrealizowanej z naruszeniem prawa. Jeśli nie skieruje sprawy do prokuratury i nie wyciągnie konsekwencji w stosunku do winnych straty kilkunastu mln. tak samo będzie odpowiadała jak oni. Korzyści z funkcjonowania tego zakładu nie poparto dowodem. Mieszkańcy oklicznych gmin nie mają własnego MZO, nie płacą za odpady więcej niż my, a smrodu i takiej afery też nie mają.

   • Ta inwestycja jest już nie do uratowania. Grzech pierworodny w postaci rażąco sprzecznej z prawem decyzji środowiskowej kładzie ją na łopatki. I dobrze wolę płacić trochę więcej niż mieszkać w zasmrodzonym mieście. Szkoda, że nie wszyscy wiedzą że do własnego gniazda nie s…się

   • tak, tak. obiecamy wam rachunki niższe o pare zł a w zamian będziecie się inhalować smrodkiem 24/7.
    ciekawe, czy chociaż mieszkasz w wołominie, że z taką werwą gardłujesz za tym syfem.

 10. @ggg
  Inwestycja nie jest prawidłowa – co udowodnił wojewódzki inspektorat ochrony środowiska. Ponadto – inwestycja została umiejscowiona na terenie zalewowym – co jest sprzeczne z unijną dyrektywą o ochronie wód jezior rzek itp.Ponadto – to instalacja która nie rozwiązuje problemu powstającego przy przerobie- smrodu – o takich projektach – nikt już nie chce myśleć – a co dopiero je wdrażać – no prócz Wołomina.
  ggg – piszesz pierdy – idź sie załatwić

  • Nie martw się człowieku o Ząbki i PGK, a Wołomin i ZEC. „Mistrzuniowi” od wszystkiego czyli od niczego, pani burmistrz zmieniła stołeczek na cieplejszy.

 11. Decyzja zapadła od 1- lutego pan Madziar zostaje wiceburmistrzem Wołomina. Jak mówią w urzędzie podlegać mu będą wszystkie spółki a szczególnie MZO i dalsza kontynuacja budowy RIPOK-u

  • Koalicja PiS-u z PSL-em już funkcjonowała w ubiegłej kadencji. Powrót Madziara dla działaczy tych partii wydaje się naturalny. Inaczej RIPOK-a i pośladków nie uda się im chronić. Przy okazji panowie Jagodziński z Madziarem obnażą bezsilność i uzależnienie Pani Radwan od ich polityki.

 12. Przyszłości Madziara nie widzę po tym jak własna organizacja odstawiła na boczny tor. Nie liczy się w gminie i powiecie. Panom i paniom burmistrzom odpowiedzialnym za straty związane z RIPOK służy brak doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli takiego nie złożą bezpośrednio zainteresowani mieszkańcy nikt za nich tego nie zrobi. Ręka, rekę myje, a kruk, krukowi oka nie wykole.

 13. Radowanowa nie potrafi podjąć decyzji od roku naraża miasto i mieszkańców na koszty, juz dawno można było sprawę załatwić burmistrz jest niedecyzyjna boi sie zielonego wołomina i dwóch bab , a nie myśli o przyszłości kilku tysięcy mieszkańców naszego miasta. wstyd Pani burmistrz. Kończ Pani wstydu oszczędź.

 14. Proponuję zapoznać się z całym artykułem Burmistrz Madziar dokładnie wyjaśnia przyczyny podjęcia konkretnych działań, zastanające jest dlaczego jeszcze nie oddano instalacji do użytku , kto blokuje inwestycję , komu zalezy na tym aby śmieci w mieście były droższe.

 15. Proponuję zapytać Panie z Zielonego Wołomina gdzie sa kominy spalarni która miała powstać w miejscu instalacji. Mieszkańcy zostali oszukani i ,,zbuntowani” przeciwko czemuś co nigdy nie powstało. Panie Okuniewska i Rawska nigdy n ie przeprosili za swoje kłamstwa.

 16. Przeciez wszystkie Ryski to fajne chłopaki,do rzeczy jeszcze nie dawno zdało sie wyczytac na łamach,ze ogromnym problemem jest istniejaca góra śmieci na Lipinach, były nawet badania i co z tym tematem.

 17. @sąsiad : A zapytaj urzędników – tych z wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska – dlaczego wydali NEGATYWNĄ OPINIĘ DOTYCZĄCĄ TEJ INSTALACJI ??? Zapytasz? Zapytaj, co? i napisz

 18. W tej sprawie czołg jest najważniejszy!!!???? . Gospodarz chce pokazać niegospodarność poprzedniej władzy i tyle . Czy uważacie ,że Radwan za zniszczenie inwestycji za wasze społeczne pieniądze zdobędzie aplauz społeczeństwa? Nie ! Ja bynajmniej za to jej nie podziękuję w następnych wyborach. A czołg wam postawi , na to ją stać. Niebywałe .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj