Chcą przejąć las

3

Włodarze Kobyłki już od jakiegoś czasu noszą się z zamiarem przejęcia we władanie leśnego terenu, znajdującego się nieopodal ulicy Warszawskiej. Obszar po dawnym basenie, bo o nim mowa, należy do Nadleśnictwa. W 2014 r. miasto Kobyłka wraz z PZU stworzyło w tym miejscu Ścieżkę Zdrowia, na której coraz częściej odbywają się imprezy sportowe. Wielu mieszkańców Kobyłki chciałoby też, aby ten leśny obszar w całości został zagospodarowany pod rekreację. Swego czasu mówiło się nawet o planach utworzenia parku linowego. Temat własności leśnego terenu powrócił niespodziewanie podczas marcowej sesji Rady Miasta Kobyłka.

– Czy zostały podjęte jakieś działania w tej sprawie. Czy rozważaliście państwo w powiecie możliwość dogadania się z Nadleśnictwem w sprawie przynależności tych terenów? – zwróciła się radna Alina Stefaniak do obecnego na sali radnego powiatowego Andrzeja Zbyszyńskiego.

– Pamiętam że było wcześniej takie pytanie. Pan burmistrz powinien wystąpić do starosty w tej sprawie. Wtedy starosta powinien coś zadecydować – odparł radny Zbyszyński.

Sprawę rozjaśnił nieco wiceburmistrz Piotr Grubek. – Tak naprawdę to starosta nic tu nie decyduje. Właścicielem tego terenu jest Nadleśnictwo. (…)

Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

  1. Niech urząd dba o lasy które ma obowiązek dbać, a nie wszędzie śmietnik. Trzeba wyłapać tych co zanoszą do lasu odpady gospodarstw domowych. Jak sobie z tym problemem poradzi to nich przejmuje nawet dwa lasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj