W poszukiwaniu orędowników

6

Za cztery lata będziemy obchodzić 100. rocznicę jednej z najważniejszych bitew w historii świata. Mowa o militarnej batalii, która wpłynęła na losy dzisiejszej Europy, zatrzymując bolszewicką nawałę na polskiej ziemi, a dokładniej w okolicach Radzymina, Wołomina i Ossowa. Nie zawsze pamięć o bohaterach tamtych dni była w narodzie należycie propagowana. Po latach przekłamywania historii, milczenia, nadeszły czasy, by tamtym sukcesem cieszyli się wszyscy i umiejętnie nim dzielili. Inicjatywa budowy muzeum w Ossowie upamiętniająca tamte wydarzenia znajduje coraz więcej zwolenników, co nie znaczy, że nie brakuje przeciwników. (…)
Rozpoczynając spotkanie Emilian Kamiński zaznaczył, iż rozmowa o budowie muzeum rozpoczyna się o 26 lat za późno. – Choć o samym miejscu mówi się zawsze, o tym, że trzeba podwinąć rękawy i pomóc w budowie muzeum, tylko czasami. Jest zatem pora, by zająć się zagadnieniem poważnie, bo czas nagli – mówił znany aktor.
W podobnym duchu wypowiedziała się burmistrz Elżbieta Radwan, zapraszając wszystkich do współpracy. – Stworzyliśmy otwartą formułę, poszukując wszystkich chętnych do współdziałania. Jednym z najważniejszych aspektów mającego powstać muzeum jest postawa polskiego społeczeństwa i to, co ono ofiarowało. Aby ta wspaniała historia należycie wybrzmiała, musimy działać wspólnie. Pamiętajmy, że Bitwa Warszawska to zwycięstwo Polski i ocalenie Europy. Wspólnie z burmistrzem Jerzym Mikulskim, Pawłem Solisem, Ryszardem Madziarem zachęcamy do współpracy – mówiła E. Radwan wspominając, że tylko w zjednoczeniu wszystkich sił widzi możliwość realizacji zamierzenia.(…)
Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. Z Solisem – to rozumiem. Ten magłowę na karku. Reszta ma kark – i tyle. Więc jak – mając na myśli ich doniosłe zasługi – szukać tam orędowników???? nie wiem…

    • Solis to ten co kieruje PWIK sp. z o.o. w Wolominie? Oceniając go po funkcjonowaniu tej spółki można powiedzieć, że też ma tylko kark. Spółka żenada

  2. Uczestników spotkania w BUW UW miało byc setki a podobno było kilkadziesiat łącznie z osobami z Wołomina.Tak temat interesuje i po co te koszty wynajecia obiektu.

  3. @xyz ale jeszcze za jego rządów – był jakiś postęp. Później to już tylko błoto, kurz zgrzyt,klekot i ciemność. I smród w ciemności po zgniłych kartoflach. Tak jak i jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj