Węzeł Wołomin: Boskie porozumienie?

5

Być może nie doszłoby do porozumienia w trwającym od dawna sporze mieszkańców Nowego Jankowa w gminie Radzymin z samorządem Wołomina, Radzymina i Starostwa, gdyby nie miejsce prowadzenia negocjacji. Być może nie podjęto by dyskusji o wycofaniu kasacji wyroku Samorządowego Kolegium Odwoławczego, dotyczącego budowy łącznika drogowego między trasą S8 a drogą 635, gdyby nie spotkania zwaśnionych stron w helenowskim kościele pod wezwaniem św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
Trudno ocenić, co było bezpośrednią przyczyną tak nagłej zmiany poglądów mieszkańców Nowego Jankowa. Być może sprawiła to pomocna dłoń wyciągnięta przez samorządowców ponad miesiąc temu, a może atmosfera kościoła, w którym odbyło się poniedziałkowe spotkanie stron z udziałem samorządowców i ponad 60 mieszkańców wsi Nowy Janków?
Trwającej ponad dwie godziny dyskusji nie zajęła nerwowa pyskówka. Co więcej, merytoryczna dyskusja w całości wypełniła czas, co szybko przerodziło się w konkretne działania i spisanie postulatów gwarantujących osiągnięcie porozumienia.
Najpierw kilka minut wstępu w wykonaniu starosty Kazimierza Rakowskiego, później odpowiedzi projektanta na pytania mieszkańców, a na zakończenie spisanie postulatów obu stron. Oto postulaty mieszkańców Nowego Jankowa w sprawie przebiegu łącznika drogowego od miejscowości Helenów do węzła trasy S8: (…)
Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. Jezeli to porozumienie zawdzięczać miejscu,czego nie mozna wykluczyć,to moze organizowac w tej świątyni sesje rad miast i gmin a moze Sejmu i TK.

  2. Może kogoś w końcu oświeciła informacja i fakt, że z gruntu o wartości 40zł za metr po otworzeniu trasy będzie miał ziemię o wartości 350zł za metr. Mnie by taka informacja załamała. Weź tu zapłać wzbogacenie!??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj