Wołomin: Co słychać na budowie?

5

W ostatnim czasie w siedzibie PKP PLK w Warszawie odbyło się spotkanie władz Wołomina z inwestorem i wykonawcą modernizacji na wołomińskim odcinku linii kolejowej. Poinformowano o stanie prac.
Jak się okazuje, inwestor zakłada oddanie dla ruchu pociągów, nowych, budowanych obecnie torowisk na termin 1 lipca br., co oznacza, że ruch ma się odbywać po wszystkich torowiskach. Od 1 czerwca do 1 sierpnia br. planowane jest jednak ograniczenie w ruchu pociągów, ze względu na rozpoczęcie przebudowy sieci trakcyjnej. Od 1 lipca br., w związku z pracami przejazdy kolejowe w Ossowie i w Kobyłce będą zamykane naprzemiennie.
Od marca zaplanowano spotkania z urzędami gmin leżących na odcinku Wołomin – Tłuszcz, ws. naprawy i przywrócenia dróg, po których poruszały się pojazdy Torpol, do stanu nie gorszego niż przed rozpoczęciem robót. W tym samym czasie mają ruszyć w końcu prace przy wiadukcie drogowym na DW634 (Zielonka). Wystąpiły tu bowiem problemy z dotychczasowym wykonawcą.
Do końca maja br. wszystkie przejazdy kolejowe na odcinku Wołomin – Tłuszcz będą już wyposażone w oprzyrządowanie techniczne, zgodnie z dokumentacją projektową.
Oddanie do ruchu wszystkich budowanych obecnie tuneli samochodowych planuje się na początek 2017 r. Nieoficjalnie wiadomo, że za około miesiąc zacznie się drążenie tunelu w ul. Geodetów, skorelowane z budową ronda w tej ulicy. (…)
Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. Podobnie jak obywatel mam pytanie do redakcji, dlaczego czytelnicy nie maja możliwości komentowania artykułu o ,,zapaści inwestycyjnej w Wołominie”, która została przez ,,fachowców” Burmistrz Radwan zamieniona na pseudo sukces. Dlaczego Radwan tak nisko oceniacie poziom inteligencji mieszkańców.
    Może warto przypomnieć o najniższym w historii poziomie inwestycji w Wołominie. Co świadczy o samej Pani Radwan, ok. 15 mil złotych w 2015 roku, wstyd !!
    Co ciekawe artykuł jest w miejscu, gdzie z reguły znajdują się sponsorowane opowieści Pana Domagały, czy to przypadek ?

  2. Z chwilą uruchomienia nowej strony internetowej Wieści Podwarszawskich artykuły publikowane w całości nie miały opcji komentowania. Proponujemy skorzystać z opcji „dodaj komentarz” przy innych fragmentach artykułów, prezentowanych na stronie WP.

  3. W związku z remontem na kolei od 16 maja pociągi nie będą się zatrzymywały na stacji Wołomin Słoneczna (będą przejeżdżały bez zatrzymania). Nie dotyczy to autobusów zastępczych z rzadka jeżdżących na odcinku Wołomin-Tłuszcz. Nie wiadomo jak długo to potrwa, bo na stronie Kolei Mazowieckich jest rozkład tylko do 11 czerwca.

  4. Podobnie jak obywatel… Madziar czyżby to ty…. raczej plucie i knucie na obecną Panią burmistrz na niewiele się zda. Wołominiacy nie są idiotami….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj