Wspólnota interesów

3

Do niedawna działania włodarzy Radzymina określano mianem wzorcowych. Podstawą tak dobrej oceny była klarowność poczynań burmistrza i Zarządu, a przede wszystkim przewidywalność. Jednak to, co zadziało się podczas dwóch ostatnich sesji Rady, owe oceny znacznie zaburzyło. Nic dziwnego, że podczas ostatniego spotkania jeden z gości uczestniczących w posiedzeniu nie wytrzymując nerwowo, krzyczał do zgromadzonych: „to głosowanie jest nieważne!”.

Kilka tygodni temu dość niespodziewanie powołano do życia w Radzyminie nową siłę polityczną „Praworządność i rozwój”, a na ostatnim posiedzeniu wyeliminowano z zarządzania gminą dotychczasowego koalicjanta, Mazowiecką Wspólnotę Samorządową. Wydaje się, że pomimo młodego wieku burmistrz Krzysztof Chaciński ograł „starych wyjadaczy”, choćby tym, że pozbawił stołka tego, który podobną „akcją” kierował kilka lat temu. Co ciekawe, pozbył się przy okazji Małgorzaty Dyniewicz, przewodniczącej komisji rewizyjnej i komisji rolnictwa – Izabeli Paciorek ze Wspólnoty. W trakcie sesji odwołano też przewodniczącego Rady Zbigniewa Jabłońskiego, co wcale takim łatwym zadaniem nie było. Zastanawiające jest to, czy wspomniane działania były od dawna zaplanowane i przeprowadzone, by wzmocnić rachityczną dotąd siłę zaplecza burmistrza, czy też okażą się „skokiem na urząd” sympatyków PiS, którzy od dnia przegranych dla siebie wyborów, marzą by zająć „wspólnotowe” miejsca. Zatem to, za co dotychczas chwalono radzymiński urząd dobiegło kresu, a zaczęła się walka o stołki, jaka w każdej gminie i samorządzie trwa od zawsze. W tej „palecie politycznych ruchów” miasto Cudu nad Wisłą nie jest już enklawą, a miejscem gdzie lada dzień zaczną się ścierać bojowe zastępy: PiS, PO, PSL, Wspólnoty i Centrum Samorządowego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

  1. Do niedawna jakoby wzór konspekt na linni Burmistrz -Rada/poprzednia koalicja/ Co sie stało?Jezeli powstaje nowy klub radnych”Praworzadność i rozwój” to moze oznaczać ,że do tej pory nie było praworządnie ani rozwojowo.Taka nazwa wiele sugeruje, no i jak to dobrze brzm. iCzyżby zmiany w samorzadzie Radzymina były symptomatyczne do tego typu zmian w niektórcyh gminach i powiecie? Może byc bardzo ciekawie.

  2. ps.Na pewno bedzie ciekawie.Swoja drogą nazwa nowego klubu brzmi jakoś znajomo,nie zebym miał cos przeciwko,ale zeby tak….. Przy okazji kim sa radzymińscy szwagrowie.

  3. To w Radzyminie też są szwagrowie? Nie wystarczy że są w Wołominie i w Kobyłce tyle że w spódnicach?
    A może w innych gminach też rządzą rodzinne kliki? Tak jakby nie można było pracować gdzie indziej albo prywatnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj