Burmistrz bez uprawnień

99

W czasie czwartkowej sesji wołomińscy radni opozycji, mający większość w Radzie, skreślili z budżetu na 2017 r. punkt o możliwości samodzielnego dokonywania przez burmistrz Elżbietę Radwan przesunięć pomiędzy paragrafami tego dokumentu. Radni nanieśli też poprawki w kilku paragrafach, zmieniając lokalizację przyszłorocznych inwestycji i zmniejszając wydatki na wynagrodzenia pracowników oraz zakupy urzędu.

Z projektu budżetu, przedstawionego przez burmistrz Wołomina, zniknęła m.in. budowa nowej nawierzchni w ul. Kurkowej w Wołominie, plany przebudowy ul. Leszczyńskiej, a także wykonanie projektu i budowy chodnika w ul. Kolejowej w Zagościńcu. O 200 tys. zł mniej przeznaczono też na wydatki na zakupy urzędu miasta i 620 tys. zł mniej na wynagrodzenia osobowe pracowników urzędu i pracowników jednostki OSiR. (…)

I kiedy wydawało się, że przyszłoroczny budżet został ustalony bez większej burzy i „rozlewu krwi”, radni PiS zgłosili kolejną poprawkę do zapisów uchwały budżetowej. W imieniu klubu PiS radny Mateusz Bereda zaproponował, by burmistrz w roku budżetowym odebrać prawo samodzielnego dokonywania przesunięć pomiędzy paragrafami. Poparta przez opozycję poprawka oznacza, że burmistrz nie może dokonywać zmian w planie wydatków budżetu, przeniesień wydatków inwestycyjnych i dokonywać zmian planu wydatków na uposażenie wynagrodzenia ze stosunku pracy.(…)

Więcej na łamach Wieści.

99 KOMENTARZE

 1. Radni pis sami siebie ośmieszają. Ewidentne działanie na szkodę miasta. A po kontach spiskują z wywaloną ekipą. Dobrali się jak w korcu maku.

 2. Bratek Bee no proszę jaki wyrywny chłopek. Szkoda że Bratki Bee nie wnosiły wniosków o odebranie uprawnień jak burmistrzem był Rysiek.

 3. Tym chłopom nie chodzi o dobro miasta tylko o powrót do koryta.
  Mój dziadek zawsze mi mowil: NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK FACET Z MAŁYM FIUTKIEM.

  • Ralfik ja wiem że ból po wywaleniu ze stołka targa twym zadkiem ale trochę merytoryki.

   Radni PiS już nie mają pomysłów co zrobić żeby bardziej utrudnić pracę burmistrz. Traci na tym tylko i wyłącznie Wołomin. Okazało się że to nie tylko partyjniacy ale również zwykłe szkodniki.

  • Akurat pomysły ma dobre ale radni sa do dupy, rezygnacja z remontu ul Leszczyńskiej i Kurkowej , gdzie dziury sa na dziurach i zawieszenie mozna zgubić to dobry pomysl??? Bo nikt z radnych tam nie mieszka ? Bo tan nie głosowali na PIS ? Bo wola pomniki Kaczorow stawiać niz ludziom jezdnie? Chore państwo i chora Rada w Wolomunie , za Rysia gowno było robione i chca Pania Burmustrz zablokować zeby potem powiedzieć Ze nic nie zrobiła – a chce robic tylko Rada do dupy … Odwołać Rade !!!

 4. Szkoda że nie zaproponowali obniżenia diet dla siebie o jakieś 80% ale byłaby oszczędność. Ale cóż można wymagać od prostaków z przewodniczącym chłopkiem na czele. Żeby nie wiem jakie markowe garnitury sobie pokupowali i nie wiem jakie wysokie cholewki w butach sprawili to słoma i tak zawsze wylezie.
  Róbcie tak dalej was akurat odwołać można.

 5. Radni PiS zamiast spiskować przeciwko burmistrz wzięliby się za robotę. Jeden z kolegów jest podobno dyrkiem w banku więc po co mu ta nędzna dieta radnego, niech się zrzeknie na jakiś szczytny cel. Gdzie panowie byli jak madziulka w kłopoty miasto zapędzała? Co do prowadiera, szkoda słów. Gdzie to chowane było.

 6. Po co odebrano możliwość przesuwania nadwyżek bo to o nie głównie chodzi – żeby burmistrz nie mogła odpowiadać na prośby mieszkańców, żeby zablokować pomysły a nawet żądania które mają zwykli obywatele. Radnym Pis chodzi o to by jak najmniej w Wołominie się działo i po 4 latach wrócić do starego, nieudacznego Ryśka lub jemu podobnemu partyjniaczkowi. Marusia ostatnio pisała jaką ma ogromną osobistą satysfakcję że Ossów nie dostanie dotacji. Marusia, której Wołomin przez lata dawał dobrze płatną pracę. Wystarczy obejrzeć z jaką kulturą a raczej jej brakiem potrafi odnosić się Czaruś. Co za radni. Wstyd panowie!

 7. Panowie radni przed każdą sesją muszą zapoznać się z instrukcjami odgórnymi jak i co mają blokować. Ostatnio instrukcje pod urzędem wydawał dobrze znany ze skokowych imprezek Uścio. Tylu spadochroniarzy straciło pracę więc trzeba się zemścić jakoś na burmistrz.
  Zaś ,,Leszczyńska i Kurkowa gdzie dziura na dziurze” no cóż niech załata się sama przecież to nie problem radnych pisu, że ktoś tam sobie zawieszenie urwie aby panowie mieli dobry dojazd pod własne rezydencje.

  • No a ja się pytam czemu Ryśkowi homonta nie założyli jak zaczął kombinować z blaszakiem za 15 baniek tylko teraz jak mamy burmistrz, która potrafi dobrze zarządzać i pozyskiwać środki? Miliony na inwestycje panów radnych mierżą? Jeszcze mieszkańcy zobaczą zmiany i co będzie jak Rysiu nie powróci? Nasz festynowy dobrodziej. Taki wkład poczynił w rozwój wołomińskiej turystyki. Co miesiąc pojawiali się nikomu nie znani warszawiacy, żeby podpisać listę i odebrać należną dolę. I to była chwała i to była chluba naszego miasta.

   • Blaszak ze szmatą za 15 baniek powstał na podstawie umowy sprowadzającej się do określenia przedmiotu kolokwialnym „róbta co chceta za 15 baniek”, od pomysłu do przemysłu i uruchomienia. Różne umowy widziałam w życiu, ale taką ryzykowną w temacie przedmiotu, jego parametrów – nigdy. I przetargu na wykonanie tej roboty też nie było.

  • Oczywiście stracą na tym najmniej zarabiający. Bo trzeba przypomnieć że to nie tylko urząd ale i osir. Osir to również np basen. I tak koło się poszerza. Dochodzą sprzątaczki, kasjerki, ratownicy, trenerzy itp Wiele osób zatrudnionych za najniższe stawki. W urzędzie pewnie jest lepiej ale i wymagania wyższe, nie ma co się oszukiwać. Nie każdy jest naczelnikiem wydziału..
   Chociaż tak mi się wydaje że nie o premie tu chodzi…
   Takie wydatkowanie pieniędzy publicznych – i burmistrz, która musi prosić o każde przesunięcie środków. Przecież to jakiś absurd. Najwidoczniej radnym pis chodzi o maksymalne utrudnienie pracy burmistrz. Tak to wygląda. Świadomie czy nie radni działają na szkodę miasta.

 8. Głosowałem na jednego z radnych PiS i na Burmistrz Radwan. Dziś ten radny moze zapomnieć o moim głosie. Radny ma odpowiadać za całe miasto, a nie budować droge przed swoim domem. Czy też walczyć tylko o swój (w tym wypadku też mój okręg wyborczy) ma się troszczyś o miasto, myśleć o jego rozwoju. U tych radnych takiego myślenia brak. WSTYD

 9. Czy to co dany burmistrz czy tez wójt proponuje to musi być prawda objawiona? Potrzeb jest zapewne wiele, a to czy ta czy inna ulica wyleciała z budżetu a cos innego weszło lub wejdzie to tylko kwestia priorytetów. Mówienie ,ze za poprzedniej władzy nic nie budowano i nie remontowano to juz gruba przesada.To,ze burmistrz nie ma wiekszosci w radzie to jest dla niej niezbyt komfortowe ale takie sa zasady demokracji.

 10. Nowym pomysłem Pisuarów jest odłączenie Jadowa i Strachówki od naszego powiatu i przyłączenie do innego. A poco a no po to żeby wybory przedterminowe rozpisać i przejąć władzę w powiecie.
  Tłumaczenie dziecka i usprawiedliwienie działania niezgodnego z prawem działaniem niezgodnym z prawem poprzednika i ciągłe powtarzanie bo PO i PSL robili źle to my tez możemy.

 11. Nieudolnośc panującej ekipy jest ogromna, nic sie nie potrafi dogadać i dojść do żadnego kompromisu a tylko oczernia opozycję. tfuuu jak ta kobieta moze isc do koscioła.

 12. Karol już przestań, zajmij się praca w urzędzie. A co do tematu to radni mają prawo ograniczyć uprawnienia burmistrza. Po to zostali wybrani aby kontolować.

  • a gdzie jest pan administrator? Znowu chamstwo wypełzło. Jak miło że panowie sylwkowe chociaż tak chcą nam ubogacić dyskusję. Rozumiem że nic merytorycznego nie mają panowie do dodania. Niby zajmowali panowie prezesowskie funkcje ale kultury brak.

   Wracając do tematu szkoda że nie zaznaczono tu dokładnie jakie przesunięcia poczyniono w budżecie. Rozumiem że będą wyszczególnione w najnowszych wieściach.

   • Administrator? to prędzej Twój wpis usunie niż szwagrów – moje wpisy o współpracy JS z dj chemicals znikały z prędkością światła 🙂
    Więc nie spodziewaj się po administratorze niczego dobrego, to kolejny kumpel.

 13. @obywatel to którą ulica wypadnie dla mieszkańców ma znaczenie, akurat tam gdzie dziura goni dziurę trzeba robić. Piszesz pan o priorytetach – dla mnie wybrukowana kostką droga pod dom pana radnego to żaden priorytet.

  • Ela a po co mieszkasz w Wołominie skoro możesz się wyprowadzić? Takich pytań można zadawać bardzo dużo tylko pytam po co? Po co piszą tutaj ci którzy reprezentują Radę Gminy Wołomin.

   • Rafał stracił orientację płci. W ferworze emocji i radości pisania słowa mu się po… pomyliły rzecz jasna.

 14. To się zaczęło. Lokalny pogoniony przez Radwan PSL dogaduje się z lokalnym PiS. I w dupie mają to miasto najważniejsze są lokalne układziki. A ludzie, e tam pójdzie się kościółka na kilku imprezkach się pokarze. Potem focie z dobrodziejem i come back. No bo jak to możliwe, żeby w naszym mieście nie rządził PiS. Ale, że zacytuje klasyka ” „Czy My musimy ich słuchać ” ?. Czas najwyższy pogonić z tego miasta te partie i partyjki. Im mniej partyjniaków, tym mniej rozkazów z Partyjnych Centrum Dowodzenia, a tylko wtedy jest szansa na odnowę tego miasta. Chyba czas pomyśleć o pogonieniu Panów przyspawanych do dietetycznych krzesełek radnych. I nie będzie czego żałować, bo poza kilkoma osobami reszta to polityczne tłuki mają w nosie mieszkańców. Latają po domach przed wyborami i agitują, obiecując cud i miód, a potem wychodzi jak zwykle. Liczy się tylko korytko. Nie dziwie się, że coraz mniej ludzi chodzi na wybory, bo przy obecnym stanie rzeczy jeśli nie zrobi się całkowitych, definitywnych zmian towarzyskich, była nędza, a będzie jeszcze większa. A , że chłopy nie mogą znieść , że kobitki radzą sobie lepiej od nich, to i trzeba im życie uprzykrzyć. Ale żebyście się Panowie nie rozczarowali, oj żebyście się nie rozczarowali.

  • @Anka popieram tą wypowiedź w 200%, nawet w 1000%. Kobity sobie bardzo dobrze radzą. Jestem pod ogromnym wrażeniem działań pani Edyty Zbieć. Naprawdę można przyjść i wiadomo że problem nie zostanie zamieciony. Takich kobit z głową na karku Wołomin potrzebuje.

 15. Ja uważam, że Radni dobrze robią. Jezeli władza wykonawcza jest nieudolna to radni muszą pomóc. A to ze się ktoś dogaduje to już ich sprawa. tak samo jak Ela dogadała się z Dziąbą , z Jurkiem czy z Karolem.

 16. a ja popieram burmistrz! Wspaniały fachowiec! Oby radni się nawrócili i na dobrą drogę ich ojciec dyrektor naprowadził!
  zaś co do atakującego – no cóż pisze to pan Rafałek ze świtą, świtą która straciła stołki. Z pewnością osoba pani burmistrz, która rozliczyła brak kompetencji nie jest lubiana przez wywalonych prezesów i ich znajomków.

 17. Radnym z pisu już się chyba całkowicie w główkach poprzewracało…poprzedni burmistrz zrobił dla miasta całe nic poza wywaleniem wszystkich ze stołków i poupychaniem swoich znajomków i jeszcze ma czelność się reklamować na wjeździe do miasta, żeby zgłaszać się do niego ze sprawami. Mam szczerą nadzieję, że Polacy i tym samym mieszkańcy Wołomina całkowicie zdeplasują tą chorą partię.
  Pani Radwan może nie zawsze podejmuje słuszne decyzje, ale robi wiele dla miasta i tego nie można Jej odmówić.

  • mieszkańcu no i ja tak myslę!
   nie ma ludzi nieomylnych – ale niech wspierają burmistrz, niech prowadzą dyskusję na poziomie, przedstawiają swoje racje bo to co teraz wyprawiają to wstyd! zwykłe partyjniactwo! co oni nie wiedzą jak głosować to Jacuś musi ich instruować pod urzędem? A co Jacusiowi zamieszkałemu w mieście Ząbki do naszych inwestycji, budżetu? Że tym małolatom braciszkom B. muszą mówić co mają robić a starsi w radzie gdzie są? Niech się uczą od Żelezika człowiek starszy, doświadczony, na poziomie i wiele dobrego dla Wołomina już zrobił.

 18. Panowie się w domu nudzą to chociaż po forach chcą dogryźć naszej pani burmistrz. Kubuń wierna psina chodzi bezrobotny, Szymi miał być burmistrzem a w skarpetach uciekał z MDKu przed audytem. Cuda wianki.
  Teraz z radnymi pisu dogadują się jak zaszkodzić burmistrz. Takie to w Wołominie porachunki.
  Burmistrz środki pozyskuje, zastępczyni inwestycje pcha ile wlezie a tu same dołki kopią..

  • Uważam że Burmistrz Radwan jest bardzo dobrym fachowcem a te ataki nie na miejscu.
   Radni niech się zastanowią dla kogo pracują. Czy dla Wołomina czy dla kolegów spoza, bo nikt ich w tej radzie na siłę nie trzyma. Pan B. ma jakieś osiągnięcia poza bycie zawodowym radnym?

  • A to można uciec przed audytem? Niezależnie czy się pracuje czy nie audyt dotyczy starszych rzeczy. Przekonała się o tym Marzena Małek. Specjaliści Eli zrobili jej audyt i pomimo tego że MDK ułożyła pod linijkę znaleźli jakieś nic nieznaczące pierdy aby porobić szumu. Żałosna jest ta ekpia. Metody Stalinowskie. Już nie będę przypominał jak zaraz po objęciu stołka Eli zwalniano z urzędu osoby tylko dlatego że były związane z radnymi opozycji. Takich rzeczy nikt nie robił w historii tego miasta!

   • @Mario tak tak biadol – jak zwalniano spadochroniarzy, którzy w Wołominie bywali raz w miesiącu żeby odebrać wypłatę. Zamach stanu na ich wolność

 19. Karol wiesz, że jagódki podlizują się teraz staroście. Kubuniuń liczy na ciepły przytułek w starostwie. Reszta też chce pomagać aby coś z nosa skapło. Wywalonych dużo więc każda fucha się przyda. Sylwek zwiady robi po całym Wołominie kto gdzie co. Już i z radnymi pisu koledzy.
  Radni pisu zamiast się takimi oszołomami zajmować niech w końcu do roboty się zabiorą. Jak nie wiedzą jak głosować to po co się pchali do rady?

 20. Radni widząc nieudolność burmistrz Radwan wzięli sprawy w swoje ręce. Zabierając uprawnienia doszli do wniosku, że burmistrz sobie nie radzi to radni sobie poradzą.

 21. Tak Rafałku widzą. Co myślisz że pis nie ma co robić to nieudolnemu prezesowi posadą sypnie? Skończyło się.
  Radni pis konszachtami z waszą ekipą tylko sobie opinie psuje. Czego możecie jako zdrajcy i aferzyści oczekiwać..
  A jak tam sprawa siorki z zusem?

  Panowie Be jakieś zaćmienie na umyśle mieliście kto tak robi? Wstyd panowie!

 22. Panoczki sylwkowe nie mają oporów. Nieważne kto aby zysk był. A to artykulikiem uraczą a to lajka dadzą bezrobotne ludki, a to na Forum prezesik gębuchnę chce przypomnieć i tak mija dzień za dniem na knuciu i dogryzaniu.
  Szkoda że radni pamiętają o mieszkańcach tylko przed wyborami. Później to już wolna amerykanka. Przydałoby się przewieźć którego po tych dziurach. Chociaż lepiej jakby taki radny we własnym wozie sobie koło urwał to może zrozumiałby jeden z drugim co się do niego mówi.

  • Szczerze a gó… mnie obchodzi czym te szkodniki się teraz zajmują. Najlepiej żeby z dala od Wołomina. Już dość napsuli. A jak sobie takich radnych wybraliście, że tylko przed wyborami tacy milutcy to teraz macie. Głosować powinno się na człowieka a nie na partię. Rozliczać za dokonania a nie pieniactwo.

 23. ,,To się zaczęło. Lokalny pogoniony przez Radwan PSL dogaduje się z lokalnym PiS. I w dupie mają to miasto najważniejsze są lokalne układziki. A ludzie, e tam pójdzie się kościółka na kilku imprezkach się pokarze. Potem focie z dobrodziejem i come back. No bo jak to możliwe, żeby w naszym mieście nie rządził PiS. Ale, że zacytuje klasyka ” „Czy My musimy ich słuchać ” ?. Czas najwyższy pogonić z tego miasta te partie i partyjki. Im mniej partyjniaków, tym mniej rozkazów z Partyjnych Centrum Dowodzenia, a tylko wtedy jest szansa na odnowę tego miasta. Chyba czas pomyśleć o pogonieniu Panów przyspawanych do dietetycznych krzesełek radnych. I nie będzie czego żałować, bo poza kilkoma osobami reszta to polityczne tłuki mają w nosie mieszkańców. Latają po domach przed wyborami i agitują, obiecując cud i miód, a potem wychodzi jak zwykle. Liczy się tylko korytko. Nie dziwie się, że coraz mniej ludzi chodzi na wybory, bo przy obecnym stanie rzeczy jeśli nie zrobi się całkowitych, definitywnych zmian towarzyskich, była nędza, a będzie jeszcze większa. A , że chłopy nie mogą znieść , że kobitki radzą sobie lepiej od nich, to i trzeba im życie uprzykrzyć. Ale żebyście się Panowie nie rozczarowali, oj żebyście się nie rozczarowali…”

 24. A co z internetem dla wioch – za cene dwóch domów? Ktoś wie?? Bo miał chodzić – a nie chodzi. Gdzie kasa , dziadu, coś wyłudził pod stołem? Kiedy sie rozliczysz, śmieciu?

 25. Rodzina duża, robić się nie chce a żyć się chciało jak magnat. Publiczne to jakby niczyje ? Pogotowie na sygnale przyjechało i po sprawie.

  • Panowie Berezińscy niech się zajmą plantacją borówek, może to im lepiej pójdzie. Partyjniaczki z jednej paczki. Kto by pomyślał, że chłopczęta muszą pod urzędem czekać na wskazówki od Jacusia bo sami nie wiedzą co robić.
   Tak to jest jak się głosuje na partię nie poznawszy człowieka. ,,Zawodowi radni” czyli rozumiem przyklejeni do stołków dożywotnio? Szkoda że kompetencje i rozum nie poszły w parze z zawodowstwem. Najwidoczniej biorą przykład od Lesia.
   Czemu Rycha nie blokowali? Paru problemów Wołomin mógł uniknąć. Jak spadochroniarzy ściągał też cicho siedzieli.
   Radni działający na szkodę miasta. To się Wołomin doczekał.

 26. Jak to powiedziała pewna pani o pewnych braciach B. : ,,głosowałam na nich bo gęby mieli ładne na plakatach”.
  Kinia co się tak miota zajadle na innym forum to nie ta lasencja co się w gabinecie zamknęła z telefonem/aparatem?
  Ciekawy ten Wołomin. Nic się nie dzieje przypadkowo. Wołomińskie pisiorki spragnione stołków zrobią wszystko za choćby cień szansy na odwołanie burmistrz. Podobno zamiast Ryśka mają nową gwiazdę. Może kolejna wiata powstanie? Kto wie. Fakt, że zadanie na dziś to osłabić kompetencje burmistrz maksymalnie jak się da. Okazało się że obecna pani burmistrz całkiem dobrze sobie radzi pomimo syfu jaki zastała a obecne kłody są niewystarczające. Panowie nawet chcą jednoczyć siły z bandą borówki. Znowu Ryś i Sywuś mogliby wspólnie rządzić. Jak to się ostatnio skończyło chyba sami Państwo wiecie.

 27. Do niedawna z ta jakoby banda borówki współpracowała obecna władzą.Działo sie to prawie 2 lata. Troche długo.Cos sie stało i misterny układ sie posypał. Powiem tak te wszystkie układy,zobowiazania,stołki itp. to juz działa od wielu lat i dalej bedzie sie dziać.I nie mówcie,ze mamy nowe lepsze standardy- bo ich brak.

  • A no posypał się, panowie okazali się zapewne zbyt cwani, zbyt niekompetentni, zbytnio ,,zaaferowani” innymi sprawami. Nie mogło skończyć się inaczej. Dobra decyzja. Teraz na spółkują z pisowskimi radnymi. Ciągnie wilka do lasu 😉

 28. @ Pit zgadzam się z pana wypowiedzią
  ,,Jak to powiedziała pewna pani o pewnych braciach B. : ,,głosowałam na nich bo gęby mieli ładne na plakatach”. Kinia co się tak miota zajadle na innym forum to nie ta lasencja co się w gabinecie zamknęła z telefonem/aparatem? Ciekawy ten Wołomin. Nic się nie dzieje przypadkowo. Wołomińskie pisiorki spragnione stołków zrobią wszystko za choćby cień szansy na odwołanie burmistrz. Podobno zamiast Ryśka mają nową gwiazdę. Może kolejna wiata powstanie? Kto wie. Fakt, że zadanie na dziś to osłabić kompetencje burmistrz maksymalnie jak się da. Okazało się że obecna pani burmistrz całkiem dobrze sobie radzi pomimo syfu jaki zastała a obecne kłody są niewystarczające. Panowie nawet chcą jednoczyć siły z bandą borówki. Znowu Ryś i Sywuś mogliby wspólnie rządzić. Jak to się ostatnio skończyło chyba sami Państwo wiecie.”

  • Dawno o tym pisałem, że na poziomie lokalnym nie powinno istnieć partyjniactwo
   Radni zapomnieli gdzie ich miejsce, ale to oczywiste że chodzi im wyłącznie o polityczne korzyści. Miałem pewnego razu wątpliwą przyjemność z przewodniczącym rady. Oby nigdy więcej..

   • Jak patrzę na facjatę tego zapienionego prowadiera to się zastanawiam kto takiego prostaka tam wziął. Wystarczy przypomnieć jak mieszkanka czekałą godziny bo Czaruś nie chciał jej dać prawa zabrania głosu. Zapomniał cwaniak kto go wybrał. Zwykłe prostactwo.

   • Widać partyjne rodzeństwo be be be idą w jego ślady.
    Po co nam tacy radni? zwykłe szkodniki społeczne

 29. Poprawki do budżetu poparła prawie cała rada z wyjątkiem dwóch radnych, natomiast cały budżet, łącznie z poprawką o nieudzieleniu części uprawnień burmistrz wszyscy radni z wyjątkiem jednego. Oznacza to że P. Radwan utraciła poparcie nie radnych PiS(tego nie miała) ale innych ze wspólnoty, od P. Zycha i nawet z klubu z którego startowała. To jest wielki problem dla organu wykonawczego gminy, pośrednio dla gminy.
  P. burmistrz jeszcze nie zrozumiała że to nie ogon kręci psem.

 30. Pani Burmistrz nie kręci więc może dlatego. Ci co kręcili wypadli za burtę – teraz kombinują z pisiorami. Widać psl i pis niczym od siebie się nie różni skoro dawni wrogowie znów razem. Sylwek robi maślane oczy do pisiorów bo sam nic nie prezentuje 😉

 31. Przecież to nie głosował przeciwko P. Radwan psl czy Sylwek ale radni z komitetu burmistrz i inni do tej pory Ją popierający. To że do pis lgną teraz różne środowiska to nie powinno dziwić.

 32. ,,różne środowiska lgną” a to dobre! tylko czy wołomiński pis po ekscesach Ryśka będzie holował kolejnych karierowiczów. W Wołominie już każdy zna ,,ekipę” od bardzo smrodliwej strony 🙂 czy pis przygarnie to zgniłe jajo? jeśli tak to znaczy że nie wyciągnął żadnej nauki i wraca do starych praktyk 😉 mieszkańcy pamiętają więcej niż może się panom pisowcom i wywalonym wydawać

 33. Chłopek chciał błysnąć i udostępnia wielki sukces – sprzed roku! Co to sukcesów zabrakło czy tylko rozum tak samo krótki jak wzrost;) Jak Ci mówiłem idź do PUPu miałem na myśli powiatowy urząd pracy a nie pupę starościańską 😉

 34. Sądzę że dużo racji jest odnośnie oceny tzw ekipy, ale co zrobić z nowymi chętnymi do przygarnięcia , radnymi z przymierza samorządowego, wspólnoty i z komitetu burmistrz Radwan. Czy też traktować ich jako zgniłe jajo.

 35. zgniłe jajo jest tylko jedno, szerokimpasmem bym omijał zaaferowanych

  Miałem wątpliwości czy kobieta jako burmistrz się sprawdzi ale jak do tej pory daję ocenę dobrą. Piątka jest w zasięgu ręki! Dobry zespół przede wszystkim. Wiceburmistrz Zbieć jest świetnym fachowcem. Duże pochwały również dla pozostałych pań. Oby tak dalej. A radnymi proszę się nie przejmować.

 36. Tutaj jest dobry kaabaret. jak to czytam to aż sama buzia się cieszy. To jak na dłoni widać, że te wszytskie pochlebne komentarze pisze jedna i wyłącznie ta sama osoba. buahaha. Wystarczy wyjsc na ulicę i popytać lludzi o poparcie dla Radwan. Co odpowiadają? Że tak złego burmistrza to już dawno w tym mieście nie było. Nic nie zrobiła a tylko się lansuje.

  • zaraz lansuje raczej ośmiesza , wszędzie konsultacje i nic więcej. Na dodatek pod jej pieczą niezłe przekręty robią.. Winny łysy ale i winna Ela .Prokuratura sprawę przeciągnie jak ma byłego policjanta za burmistrza.

 37. szwagry szukają przytułku oj tak
  ,,To się zaczęło. Lokalny pogoniony przez Radwan PSL dogaduje się z lokalnym PiS. I w dupie mają to miasto najważniejsze są lokalne układziki. A ludzie, e tam pójdzie się kościółka na kilku imprezkach się pokarze. Potem focie z dobrodziejem i come back. No bo jak to możliwe, żeby w naszym mieście nie rządził PiS. Ale, że zacytuje klasyka ” „Czy My musimy ich słuchać ” ?. Czas najwyższy pogonić z tego miasta te partie i partyjki. Im mniej partyjniaków, tym mniej rozkazów z Partyjnych Centrum Dowodzenia, a tylko wtedy jest szansa na odnowę tego miasta. Chyba czas pomyśleć o pogonieniu Panów przyspawanych do dietetycznych krzesełek radnych. I nie będzie czego żałować, bo poza kilkoma osobami reszta to polityczne tłuki mają w nosie mieszkańców. Latają po domach przed wyborami i agitują, obiecując cud i miód, a potem wychodzi jak zwykle. Liczy się tylko korytko. Nie dziwie się, że coraz mniej ludzi chodzi na wybory, bo przy obecnym stanie rzeczy jeśli nie zrobi się całkowitych, definitywnych zmian towarzyskich, była nędza, a będzie jeszcze większa. A , że chłopy nie mogą znieść , że kobitki radzą sobie lepiej od nich, to i trzeba im życie uprzykrzyć. Ale żebyście się Panowie nie rozczarowali, oj żebyście się nie rozczarowali.”

 38. panie kazik, czy jak ci tam, psl nie dogaduje sie z lokalnym pisem jak insynuujesz. Byliśmy od początku i będziemy z burmistrz Radwan, tamci pogonieni z urzędu pogonieni zostali też z psl. Kazik jak nie wiesz to pogadaj sobie z pełnomocnikiem od wsi on wie najlepiej.

 39. Były układy i sa dalej.Było wazne korytko i jest dalej moze jeszcze wazniejsze.Władza wykonawcza aby pozyskać dla siebie czy to odpowiednie poparcie w radzie czy jak to sie mówi w terenie, zapewnia stosowne synekury dla pewnych osób i srodowisk.Przykładów nadto w naszym powiecie, jednym z nich sytuacja w Wołominie.I tyle w temacie.

  • Aby „napisać jedno zdanie należy przeczytać tysiąc” Ryszard K. autor „Cesarza”, nie mylić z byłym burmistrzem Wołomina.

 40. i tak to leciało
  ,,Jak to powiedziała pewna pani o pewnych braciach B. : ,,głosowałam na nich bo gęby mieli ładne na plakatach”. Kinia co się tak miota zajadle na innym forum to nie ta lasencja co się w gabinecie zamknęła z telefonem/aparatem? Ciekawy ten Wołomin. Nic się nie dzieje przypadkowo. Wołomińskie pisiorki spragnione stołków zrobią wszystko za choćby cień szansy na odwołanie burmistrz. Podobno zamiast Ryśka mają nową gwiazdę. Może kolejna wiata powstanie? Kto wie. Fakt, że zadanie na dziś to osłabić kompetencje burmistrz maksymalnie jak się da. Okazało się że obecna pani burmistrz całkiem dobrze sobie radzi pomimo syfu jaki zastała a obecne kłody są niewystarczające. Panowie nawet chcą jednoczyć siły z bandą borówki. Znowu Ryś i Sywuś mogliby wspólnie rządzić. Jak to się ostatnio skończyło chyba sami Państwo wiecie.”

 41. Zestawienie Powstań Polskich wszyscy wiemy ile ich było i jak były wazne w historii Polski w takim kontekscie to oczywiscie jest madre i potrzebne? Obywatelu Kane udajesz czy rzeczywiscie nie rozumiesz niestosownosci w przedstawionym jakoby dowcipie?

 42. Niektórzy panowie, uczestnicy powstań, kwalifikują się do odebrania stopni generalskich bo, dla przykładu, podpisali kwity targowickie. Czy rzeczywiście nie dostrzegasz niestosowności Obywatelu w mówieniu o Polsce w ten sposób. A może mam podać nazwisko tego pana, który podpisał kwity targowickie, a później miał czelność walczyć o wolną Polskę pośród prawdziwych patriotów ?
  Niektórym generałom NIE DA się odebrać wszystkich stopni generalskich bo dosłużyli się ich za granicą.

 43. Obywatelu Kane,nie wiem gdzie dostrzegasz moje niestosownosci w mówieniu o Polsce.Podaj przykłady.
  Ponadto jezeli nie załapałes mojego sarkazmu z jakoby dowcipu @ mieszkańca Kobyłki od 30 lat o powstaniu Pis , to trudno mi dyskutowac.Pozdrawiam.

 44. W powstaniach Polaków ( 1794r) uczestniczyli jawni zdrajcy, jak ten pan, który podpisał kwity targowickie ( 1792r). Podobnie jak pan, który awansował z szeregowca na marszałka wbrew woli Sejmu i nominację zatwierdził sam sobie. Później wystąpił zbrojnie przeciw legalnie wybranej władzy w 1926r. Pamiętamy jednak ich czyny z zupełnie innych powodów. Rzeczywiście nie załapuje dzielenia Polaków. Pozdrawiam.

 45. Musze sie wam pochwalic w koncu zrzucilam wage – 6 kilogramow. Przeszukalam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wygoglujcie sobie: ranking srodkow odchudzajacych xxally

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj